statystyki

Moralność finansowa Polaków kuleje. Wyłudzenie kredytu nie dla wszystkich stanowi problem

autor: Patryk Słowik31.10.2019, 09:10; Aktualizacja: 31.10.2019, 09:27

Siedem proc. Polaków uważa, że można usprawiedliwić to, że ktoś posługuje się cudzym dokumentem tożsamości w celu wyłudzenia kredytu. Wynika tak z najnowszej analizy moralności finansowej Polaków przeprowadzonej przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych we współpracy z BIG InfoMonitor, Everest Finanse i Polską Siecią Windykacji.

Osoby, które dopuszczają posługiwanie się kradzionym lub sfałszowanym dokumentem tożsamości, najczęściej jako usprawiedliwienie dla takiego działania wskazują nieuczciwość instytucji finansowych – czyli wychodzą z założenia, że okraść złodzieja to nie grzech. Dwie piąte dopuszczających możliwość oszustwa wskazuje, że byłoby ono akceptowalne w razie trudnej sytuacji finansowej.

Aż 48 proc. respondentów dopuszcza zatajenie informacji uniemożliwiającej wzięcie kredytu, z tego 37,6 proc. badanych uważa, że jest to dopuszczalne czasem, 7,4 proc. – często, a 2,6 proc. ankietowanych twierdzi, że takie zachowanie da się usprawiedliwić zawsze.


Pozostało jeszcze 58% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane