Frankowicze z nowym problemem. Sprawy mogą utknąć w sądach z powodu braku biegłych

13.10.2019, 19:00
franki kredyt sąd

frank szwajcarskiźródło: ShutterStock

W sprawach frankowych często opinie biegłych są kluczowe. Już teraz sporządzanie ich trwa nawet do 6 miesięcy, a ten czas wciąż się wydłuża. Jeśli po ostatnim wyroku TSUE przybędzie pozwów, liczba biegłych może być niewystarczająca. Dodatkowo niskie stawki i opóźnienia w płatnościach zniechęcają do przyjmowania zleceń. Sądy uspokajają, że opiniodawców nie zabraknie i będą posiłkować się nimi spoza właściwości miejscowej. Eksperci z kolei ostrzegają, że realnym zagrożeniem jest wydłużenie czasu trwania postępowań, a ewentualne powoływanie osób bez doświadczenia może wpłynąć na jakość ekspertyz.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Wiola(2019-10-13 19:34) Zgłoś naruszenie 00

  to problem banków ! Sądy mogą zabezpieczyć roszczenie i banki nie będą dostawać rat, które będą na depozytach sądowych

  Odpowiedz
 • Thomas_Biernacki(2019-10-13 19:53) Zgłoś naruszenie 00

  Ten problem był do przewidzenia już dawno. W sądach masakrycznie brakuje biegłych. A w przypadku wyroku TSUE opinie z pewnością stracą na jakości, bo biegli będą zasypani nowymi zleceniami. Tak to nasz rzeczywistość.

  Odpowiedz
 • ja(2019-10-14 09:37) Zgłoś naruszenie 00

  Do czego biegli w każdej sprawie ? Przecież umowa kredytowa to sztampa w danym banku. Jeden wzór, w którym zmienia się tylko imię , nazwisko kredytobiorcy, adres nieruchomości i kwota kredytu. Myślę, ze sędziowie sa na tyle rozsądni i nie będą "doktoryzować" sie przy każdej sprawie. Dla spraw unieważniania umów z konkretnego banku powoływanie biegłego byłoby nabijaniem jego kieszeni. Przecież biegły by robił tylko kopiuj-wklej do kolejnych opinii.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane