Ile wynoszą koszty w sprawie o kredyt we frankach szwajcarskich. Ile zażąda adwokat, a ile sąd?

autor: Paweł Sikora05.10.2019, 10:00; Aktualizacja: 05.10.2019, 10:54
Należy pamiętać również o ew. kosztach dodatkowych (wydatkach) - konieczności wsparcia ze strony analityka finansowego czy biegłego sądowego, który może wyliczyć wartość roszczenia czy też użyczyć swojej wiedzy specjalistycznej w razie potrzeby analizy dokumentów lub sporządzenia opinii finansowej.

Należy pamiętać również o ew. kosztach dodatkowych (wydatkach) - konieczności wsparcia ze strony analityka finansowego czy biegłego sądowego, który może wyliczyć wartość roszczenia czy też użyczyć swojej wiedzy specjalistycznej w razie potrzeby analizy dokumentów lub sporządzenia opinii finansowej.źródło: ShutterStock

3 października 2019 r. frankowicze w końcu mogli odetchnąć z ulgą. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że prawo UE nie stoi na przeszkodzie unieważnieniu umów dotyczących kredytów we frankach szwajcarskich – zawierających klauzule niedozwolone (abuzywne). Jeśli konsument chce uwolnić się od swojej umowy frankowej, musi złożyć pozew cywilny w sądzie krajowym. Należy jednak liczyć się z kosztami procesu: pełnomocnika, sądowymi a czasem z wynagrodzeniem biegłego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (50)

  • Polak Europejczyk(2019-10-05 13:46) Zgłoś naruszenie 5811

    i tak lepiej zapłacić prawnikowi niż dawać się okradać bankowi przez kolejnych 20-30 lat.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Nie dla cwaniactwa(2019-10-06 21:26) Zgłoś naruszenie 4624

    Kredytobiorcy dzieła się na frankowiczow I tych co potrafią czytać ze zrozumieniem.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jolanta(2019-10-06 09:36) Zgłoś naruszenie 402

    Niestety ja też, byłam zmuszona do wyjazdu do Niemiec. Już 9 rok nie mam życia. Smutne to że politycy nie zrobili nic żeby banksterzy ponieśli karę. Oni się martwią tylko o swoją kasę, żeby się oblowić do 10 pokolenia włącznie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Zawiedzony po sprawie.(2019-10-05 19:22) Zgłoś naruszenie 3317

    Płaca adwokakata powinna być uregulowana dopiero po wygranej sprawie,a nie tak że coś robi a tu nic z tego co to za interes chyba że dla prawnika.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Ktoś(2019-10-05 19:49) Zgłoś naruszenie 3315

    Ja korzystam z renomowanej kancelarii prawnej. Koszt jaki mam ponieść zgodnie z umową, to około 40 000 zł w przypadku przegranej sprawy i około 60 000 zł w przypadku wygranej sprawy, a wziąłem 400 000 zł kredytu. Jak czytam w artykułach o kilkunastu tysiącach złotych kosztów, to zastanawiam się o czym oni piszą. A etyka zawodowa? Chyba tylko w teorii.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • frankowicz od 2009 r.(2019-10-05 18:39) Zgłoś naruszenie 333

    Niekoniecznie, możesz zapłacić prawnikowi, a po przegranej sprawie dalej dać się okradać bankowi przez 20-30 lat. Lepiej zaczekać, aż się wykrystalizuje stabilna linia orzecznicza po wyroku TSUE, a dopiero wtedy pójść do sądu. Wynik sprawy będzie pewniejszy, a prowadzenie sprawy tansze, bo konkurencja wśród kancelarii zrobi swoje.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • karolina(2019-10-05 19:32) Zgłoś naruszenie 3114

    Powinny być stałe stawki świadczeń adwokackich

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Hhhuii(2019-10-06 08:33) Zgłoś naruszenie 313

    Warto iść do sądu i walczyc z banksterami!!!! Jakby mieli odrobinę honoru czy przyzwoitości toby chcieli dogadywać się że swoimi klientami bez sądu!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Yctyc(2019-10-06 14:00) Zgłoś naruszenie 291

    To państwo wuja warte . Tylko dymac obywateli umie.

    Odpowiedz
  • Cent(2019-10-05 20:07) Zgłoś naruszenie 228

    skoro umowa pożyczki była zawierana bez udziału adwokata to do jej rozwiązania nie jest potrzebny żaden adwokat i tyle!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • frankowiicz(2019-10-08 08:50) Zgłoś naruszenie 194

    Teraz w sprawie frankowiczów na podstawie wyroku TSUE powinien zając sie rząd i z automatu wszystkie umowy unieważnić ! Dlaczego teraz mamy nabijać kasę kancelariom prawnym ? To jest znowu złodziejstwo. A sądy w Polsce prowadza długotrwale postępowania i należałoby zmienić sądownictwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-10-06 09:35) Zgłoś naruszenie 139

    Po pierwsze dziś aby się sądzić trzeba za kazde 10 000 zł sporu wybulić drugie 10000 z apelacja. Polaków od dawna nie stać na sady.

    Odpowiedz
  • Maciej(2019-10-06 12:15) Zgłoś naruszenie 133

    Ludzie!!! Zakładajcie grupy i składajcie pozwy zbiorowe opłata od os - 1500 zł . Po co tyle przepłacać właśnie dlatego wymyślono instytucję pozwów zbiorowych aby zwykli ludzie mieli szansę w starciu z gigantami tutaj akurat przeciwko bankowym oszustom

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zadowolony klient(2019-10-06 17:32) Zgłoś naruszenie 111

    Piszecie o adwokatach, a w tego typu sprawach radcowie prawni są skuteczniejsi. Do adwokata to się idzie po rozwód albo alimenty.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polki(2019-10-09 14:20) Zgłoś naruszenie 102

    Tu teraz jest rola Państwa , powinno z automatu wszystkie umowy kredytowe we frankach unieważnić , nie dawać kancelariom do nabijania sobie kasy .Ludzie muszą spokojnie spać. A raty kredytów po 10 latach spłaty sa już spłacone. !!!

    Odpowiedz
  • Xyz(2019-10-06 11:31) Zgłoś naruszenie 75

    Jedna z bardziej znanych kancelarii w wawie. Kwota kredytu ok 180000. Zadanie unieważnienia. Koszt kancelarii ok 15tys.w tym koszt zastępstwa procesowego, który kancelaria chce dla siebie. I to ostatnie jest warte nagłośnienia. Czy to jest zgodne z prawem? Chyba większość znanych kancelarii chce pobierać kzp.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nostradamus(2019-10-14 11:02) Zgłoś naruszenie 50

    adwokaci to sobie raczej wymyślają te wynagrodzenie , nie ma to nic wspólnego z czasem pracy ani wiedzą . Wyrok TSUE jest jasny i czytelny , skąd te niebotyczne ceny usług prawniczych.

    Odpowiedz
  • sławek(2019-10-09 21:30) Zgłoś naruszenie 51

    Ceny Warszawa Sosnowski I inst. 9 tyś II inst 5 tyś +stawiennictwo 500 od rozprawy + 3% premia za sukces wartości wypłaconego kredytu we CHF cenny netto Kancelaria Mazur I inst. 15.9 tyś II inst. 8 tyś ++stawiennictwo 500 od rozprawy premia za sukces prawie 3.98% wartości wypłaconego kredytu we CHF cenny netto Czabański I inst. 18 tyś brutto II 9 tyś brutto brak premii za sukces brak opłat za stawiennictwo

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz