Indeks S&P 500 zyskał o 0,36 proc., Dow Jones Industrial zwyżkował o 0,01 proc., Nasdaq wzrósł 0,27 proc.

Zwrot w przebiegu sesji, po którym kursy z nawiązką odrobiły początkowe straty, nastąpił po wypowiedzi szefa nowojorskiego oddziału FED, Johna Williamsa. Williams stwierdził, że w sytuacji spowalniającego tempa wzrostu gospodarczego i niskiej inflacji, bank centralny powinien "działać szybko".

"Lepiej podjąć kroki prewencyjne, niż czekać na katastrofę" - powiedział Williams.

Ta wypowiedź wzmocniła nadzieje części inwestorów, że na posiedzenie pod koniec lipca Federalnym Komitet Otwartego Rynku zdecyduje się obniżyć stopy procentowe o więcej niż 25 pb.

Choć sesja zakończyła się wzrostami kursów, to posiadacze niektórych akcji nie mieli powodów do zadowolenia. Netflix spadł o 10,3 proc. Platforma streamingowa rozczarowała inwestorów liczbą nowych abonentów, których zdobyła w II kwartale po za Stanami Zjednoczonymi. Oczekiwano, że będzie ich 5 mln, tymczasem liczba nowych klientów wzrosła o 2,7 mln.

Notowania banku Morgan Stanley zwyżkowały o 1,5 proc., po publikacji raportu za II kwartał, w którym bank wykazał zysk na akcję w wysokości 1,23 USD, wobec oczekiwanych 1,14 USD.

Akcje UnitedHealth potaniały o 2,3 proc. mimo, że w II kwartale spółka zarobiła więcej, niż prognozowali analitycy. Zysk na akcję wyniósł 3,60 USD, wobec oczekiwanych 3,45 USD.

Notowania eBay wzrosły o 1,9 proc., po podniesieniu przez spółkę prognozy zysku na akcję w bieżącym roku fiskalnym.

Walory Honeywell podrożały o 3,1 proc. W II kwartale 2019 roku zysk na akcję spółki był wyższy niż przed rokiem o 21,6 proc.

"Jak dotąd raporty i prognozy były niejednoznaczne, a biorąc pod uwagę napiętą sytuację w gospodarce, nie jest niespodzianką, że jest niewielka tolerancja wśród inwestorów nawet na najmniejsze rozczarowania" - powiedział Alec Young, dyrektor zarządzający działu rynków globalnych w FTSE Russell.

Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że negocjacje handlowe USA-Chiny utknęły w martwym punkcie, podczas gdy administracja Trumpa ustala, jak odnieść się do żądań Pekinu, aby złagodzić ograniczenia nałożone na Huawei Technologies.