statystyki

Wilkowicz: O zadowolonych z ustawy frankowej będzie trudno

autor: Łukasz Wilkowicz Redaktor Dgp20.02.2019, 08:26; Aktualizacja: 20.02.2019, 08:36
Łukasz Wilkowicz

Łukasz Wilkowiczźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Wzystko wskazuje na to, że dziś parlamentarzyści osiągną kamień milowy w pracach nad ustawowym rozwiązaniem kwestii kredytów walutowych. Tadeusz Cymański, szef podkomisji, która pracowała nad projektami zgłoszonymi przez prezydenta Andrzeja Dudę, PO i Kukiz’15, przedstawi sprawozdanie z prac. Podkomisja wybrała projekt prezydencki, w którym dokonano pewnych zmian. Podsumowanie jej działalności otworzy drogę do uchwalenia ustawy. Z której właściwie nikt nie będzie zadowolony.

Na pewno nie frankowicze – jeśli za ich stanowisko uznać deklarację stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. „W rzeczywistości ustawa, która trafia do Komisji Finansów, to ustawa Platformy Obywatelskiej (uchwalona pod koniec poprzedniej kadencji ustawa o Funduszu Wsparcia Kredytobiorców – red.), nie prezydenta, a obecny projekt ma na celu jedynie nowelizację tej ustawy. Procedowany projekt ma za zadanie wysłać do elektoratu partii rządzącej fałszywy sygnał, że PiS realizuje obietnice wyborcze, podczas gdy tak naprawdę są to działania pozorowane, na co wskazują terminy zawarte w ustawie” – oświadczyło SBB.

Stowarzyszenie obawia się też, że nowe przepisy nie będą skłaniały banków do zawierania porozumień z klientami, a „sposób przeprowadzania konwersji kredytów walutowych będzie uzależniony od decyzji banku”. Ponadto z konwersji będą wyłączeni klienci banków w programach naprawczych – to Getin Noble, jeden z liderów rynku walutowych hipotek, i państwowy Bank Ochrony Środowiska. Wreszcie, zdaniem SBB, „projekt wyklucza rodziny będące w najtrudniejszej sytuacji”. Chodzi o osoby, którym banki wypowiedziały umowy kredytowe.


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

  • Chudy byk(2019-02-20 11:23) Zgłoś naruszenie 70

    Kabaretu ciąg dalszy..........

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cwaniaczki(2019-02-22 21:41) Zgłoś naruszenie 213

    Cwaniaczki frankowe siedzieli cicho, jak mieli raty kilkakrotnie niższe od złotówkowiczów, a oprocentowanie prawie zerowe. Teraz beczą i udają głupich, bo "nie wiedzieli". Zero honoru. Kto ma za nich spłacać długi? Oczywiście reszta Polaków, która nie cwaniakowała! Cwaniaczki frankowe, sprzedawać wille z basenami i mercedesy, czy leksusy i płacić, jak inni. Tyle w temacie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane