statystyki

Skarb Państwa wymienił radę Lotosu. To pierwszy krok do odwołania prezesa

autor: Adam Sofuł28.01.2016, 07:40; Aktualizacja: 28.01.2016, 08:43
Lotos

Wczoraj zmienił się skład rady nadzorczej Lotosuźródło: Bloomberg

Pierwszy krok do odwołania Pawła Olechnowicza, prezesa koncernu paliwowego, został zrobiony.

Ze starego składu rady nadzorczej pozostała tylko Katarzyna Witkowska, zasiadająca tam z ramienia resortu skarbu – pełni funkcję radcy ministra w departamencie spółek kluczowych. Ponadto do rady zostali wczoraj powołani: Dariusz Figura (warszawski radny PiS, absolwent Politechniki Warszawskiej, w latach 1983– –1990 współpracował z kierowanym przez Antoniego Macierewicza podziemnym pismem „Głos”), Katarzyna Lewandowska (urzędniczka Ministerstwa Skarbu Państwa), Cezary Krasodomski (menedżer, ostatno pracował w Cisco, wcześniej w OLPP, PGE Energia Odnawialna i Shellu) i prof. Maria Sierpińska z Akademii Ekonomicznej w Krakowie (w czasie poprzednich rządów PiS była jednym z doradców ds. gospodarczych premiera Marcinkiewicza, wchodziła też w skład zespołu, który miał opiniować kandydatów do rad nadzorczych i zarządów spółek Skarbu Państwa).

Przewodniczącym został Robert Pietryszyn, prezes spółki Wrocław 2012, który trafił do rady już pod koniec ubiegłego roku – minister skarbu ma bowiem prawo bezpośredniego mianowania jednego członka rady. Nie potrzebuje do tego walnego zgromadzenia. We wtorek pojawił się komunikat o odwołaniu Pietryszyna z rady Lotosu, ale dzień później już był w niej ponownie – jako przewodniczący. Pietryszyn uchodzi za bliskiego znajomego byłego rzecznika PiS Adama Hoffmana. Niedawno został wiceprezesem innej dużej państwowej firmy – PZU.

Minister skarbu nie ma w tej chwili bezpośredniego nominata w radzie Lotosu.


Pozostało jeszcze 56% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie