Spółka odpisała 2,3 mld zł na fundusz finansujący zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych, instytucji oraz przedsiębiorstw - poinformował w piątek prezes PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski.

Prezes PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski poinformował w piątek na Twitterze, że spółka odpisała 2,3 mld zł na fundusz finansujący zamrożenie cen energii dla polskich gospodarstw domowych, instytucji oraz przedsiębiorstw.

"Jest to tylko część naszych działań na rzecz społeczeństwa, mających na celu minimalizowanie kosztów energii" - zaznaczył Dąbrowski, dodając, że "w I kwartale 2023 roku, pomimo wyższych kosztów paliw oraz uprawnień do emisji CO2 o ponad 4 mld zł niż w I kwartale ubiegłego roku, konsekwentnie realizujemy działania, które złagodzą wzrost cen energii dla mieszkańców Polski".

"Stale inwestujemy w budowę oraz modernizację nowoczesnej infrastruktury energetycznej, która będzie służyć Polakom przez lata. W minionym kwartale wypracowaliśmy 1,7 mld zł zysku netto i porównywalną kwotę przeznaczyliśmy na inwestycje w transformację energetyczną Polski" - podkreślił Dąbrowski.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest największym przedsiębiorstwem elektroenergetycznym i dostawcą energii elektrycznej oraz ciepła w Polsce. Skarb Państwa ma w PGE niecałe 61 proc. akcji. Dzięki połączeniu własnych zasobów paliwa i wytwarzania energii oraz posiadaniu sieci dystrybucyjnych dostarcza energię elektryczną do ponad pięciu milionów klientów.(PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ skr/