statystyki

Elektrownie jak koszary. Spółki deklarują, że są gotowe na postęp pandemii

autor: Julita Żylińska29.10.2020, 08:42; Aktualizacja: 29.10.2020, 08:42
Przejęta przez Orlen pod koniec kwietnia Energa zapewnia, że dzięki doświadczeniom z wiosny udoskonaliła procedury i model pracy, który minimalizuje kontakty pomiędzy pracownikami realizującymi tzw. procesy krytyczne.

Przejęta przez Orlen pod koniec kwietnia Energa zapewnia, że dzięki doświadczeniom z wiosny udoskonaliła procedury i model pracy, który minimalizuje kontakty pomiędzy pracownikami realizującymi tzw. procesy krytyczne.źródło: ShutterStock

Pierwszy lockdown nie naruszył znacząco ich wyników. Skutki drugiego będą zależeć od tego, czy klienci przejdą kryzys suchą stopą.

Energetyka i ciepłownictwo to tzw. infrastruktura krytyczna. Jak zapewnia Polska Grupa Energetyczna, największy producent prądu w naszym kraju, zapewnienie ciągłości dostaw w tym sektorze jest sprawą priorytetową. W spółce wprowadzono procedury funkcjonowania zakładów w warunkach pandemii.

Stabilny system

„Przygotowane są również plany zapewniające ciągłość działania, obejmujące sytuację ponadstandardowej absencji chorobowej wśród pracowników” – zapewnia PGE. W każdej swojej lokalizacji koncern przeprowadził ćwiczenia reagowania w związku z COVID-19 oraz powołał lokalne zespoły awaryjne. W każdej ze spółek PGE działają ponadto koordynatorzy ds. reżimu sanitarnego, ściśle współpracujący z sanepidem i centralą grupy.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie