Oczekiwanie na przełom w Hucie Sendzimira

autor: Grzegorz Kowalczyk21.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.01.2020, 07:35
Związkowcy liczą jednak, że pozytywna decyzja zapadnie już w lutym, co pozwoli na włączenie pieca w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, po przeprowadzeniu koniecznych napraw.

Związkowcy liczą jednak, że pozytywna decyzja zapadnie już w lutym, co pozwoli na włączenie pieca w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, po przeprowadzeniu koniecznych napraw.źródło: ShutterStock

Związkowcy zapowiadają protesty, jeśli właściciel nie podejmie decyzji o włączeniu wielkiego pieca w krakowskim zakładzie.

Uczestniczący w spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przedstawiciele rządu – wicepremier Jarosław Gowin i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz – oraz związkowcy nie zdołali przekonać ArcelorMittal Poland (AMP) do włączenia wielkiego pieca. Choć władze spółki twierdzą, że to jedynie tymczasowe wyłączenie, wciąż nie wiadomo, kiedy sytuacja ulegnie zmianie.

Podczas spotkania nie padły żadne konkretne deklaracje ze strony AMP. Wiceprezes Czesław Sikorski zapewniał, że firma monitoruje sytuację na rynku, a ta obecnie nie pozwala na ponowne uruchomienie infrastruktury. – Niestety IV kwartał był najgorszym kwartałem ubiegłego roku. W ujęciu rocznym produkcja stali w UE w listopadzie spadła o 10,7 proc. Szacuje się, że spadek w grudniu również był dwucyfrowy – mówił podczas spotkania.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie