statystyki

Kopalnia w stołecznych Alejach Jerozolimskich

autor: Karolina Baca-Pogorzelska10.10.2019, 01:33; Aktualizacja: 10.10.2019, 08:12

Podobny schemat mógł dotyczyć nieudanego zakupu przez Tamar Resources kopalni Krupiński. I tu pojawia się Gaunt. 5 kwietnia 2017 r., cztery dni po zamknięciu kopalni, przy Alejach Jerozolimskich 56 c powstaje Tibissa Investments z kapitałem 5000 zł, której prezesem jest Christian Guy Gaunt. 15 września 2017 r. spółka zmienia nazwę na Tamar Polska, Guy przestaje być prezesem, a akcjonariuszem firmy staje się brytyjski Tamar Resources. Dlaczego minister Tchórzewski nie zgodził się na sprzedaż zamkniętej kopalni Tamarowi? Wartość złóż w Krupińskim liczona jest w setkach miliardów złotych, ale batalia była głównie o pobliską hałdę. Według ekspertów odzysk surowców z niej to 3 mld zł.

Trinity – dziś jako Vistra – pojawia się też w Multikinie, które 20 września kupiło od niej udziały w Showleen Investments – prezesem był Gaunt. 20 września został wykreślony ze stanowiska , a spółka zmieniła adres z Alej Jerozolimskich 56 c na Przeskok 2 (adres Multikina).

Gaunt jest współpracownikiem Vistra Corporate Services, gdzie pełni funkcję dyrektora. Vistra działa na polskim rynku od 15 lat i Multikino korzystało z usług korporacyjnych tej firmy. – Tego rodzaju usługa pozwala przyspieszyć realizowany projekt, bez ryzyka opóźnień związanych z utworzeniem i rejestracją nowej spółki – mówi DGP Magdalena Lewicka z zarządu Multikina. – W ramach usług pan Gaunt oraz pan Kenneth Morgan są powoływani do zarządów spółek i z reguły po sprzedaży spółki przez Vistrę rezygnują z funkcji. W razie potrzeby Vistra świadczy też usługę delegowania jednego z dyrektorów do tymczasowego pełnienia funkcji w organach spółki klienta (tzw. nominee director) – dodaje.

Gaunt pojawia się też przy okazji dwóch wież Kaczyńskiego. Szefem pierwszej spółki Srebrna założonej przez działaczy PC był w latach 1994–1997 Krzysztof Tchórzewski. Dziś na czele spółki Srebrna zarejestrowanej w KRS w 2001 r. stoi Małgorzata Kujda.


Pozostało jeszcze 53% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie