Taryfa antysmogowa czyli tańsze grzanie

autor: Jakub Pawłowski04.01.2018, 07:51; Aktualizacja: 04.01.2018, 08:44
Taryfa antysmogowa ma być stosowana przez wszystkie przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej do odbiorców w gospodarstwach domowych.

Taryfa antysmogowa ma być stosowana przez wszystkie przedsiębiorstwa zajmujące się dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej do odbiorców w gospodarstwach domowych.źródło: ShutterStock

Nowe, niższe opłaty za elektryczne ogrzewanie w nocy mają zdaniem Ministerstwa Energii zachęcić do wyrzucenia kopciuchów. Skorzysta jednak niewielu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Ferdas(2018-03-20 12:29) Zgłoś naruszenie 00

    To jest jedno wielkie K Ł A M S T W O pana ministerka Tchórza, który kłamał w żywe oczy mówiąc, że kto przejdzie na tą taryfę to zaoszczędzi, a rachunki nie wzrosną!!! Dziwię się, że do tej pory żaden dziennikarz telewizyjny jeszcze tego nie sprawdził. Ostatnio odbyłem rozmowę z Tauronem i zapytałem, o właśnie tą taryfę i od razu pani mi odpowiedziała, że w takim wypadku T A R Y F A D Z I E N N A wzrasta, dodając że dla zwykłego Kowalskiego się to nie opłaca! KŁAMALI - KŁAMIĄ I BĘDĄ KŁAMAĆ!!!

    Odpowiedz
  • Hawiok(2018-01-31 18:14) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam tansze grzanie odkad zmienilem dostawce energii elektrycznej na axpo. sprawdzcie ich oferte. jak macie ogrzewanie elektryczne to mozecie duzo zaoszczedzic na rachunkach za prad.

    Odpowiedz
  • Piwonia(2018-01-06 01:22) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka to ekologia? Jaka ekonomia?? Ludzie palą węglem i drewnem... Elektrownia przecież też pali węglem, lub brykietami, żeby wyprodukować prąd. Ma duże straty ciepła przesyłowe. Ja w domu nie mam. I zanieczyszcza. Ludzie w domach palą oszczędnie, swetr założę, nocą pod kołdrą sie jest, też mniej się pali...a elektrociepłownia musi palić cały czas tak samo, niezależnie od zapotrzebowania. Uwolnijcie wolną energię, nowoczesne rozwiązania... i dobre solary i fotowoltanikę. Wykupuje się dobre patenty i zabiera dla wojska albo blokuje. Wojsko ma solary i ogniwa fotowoltaniczne do 70% sprawności a dla ludzi są takie z 20-40% sprawnością.

    Odpowiedz
  • Bebik(2018-01-05 15:28) Zgłoś naruszenie 00

    Dotychczas taryfa nocna to była lipa. Kto korzystał z nocnej miał jednocześnie droższą dzienną. Nie każdy o tym wiedział. Korzyści wyliczałem kilkakrotnie - przestrzegając zasady, że pralkę, zmywarkę, piekarnik, często płytę ceramiczną, itp. włączałem po godz. 22, w okresie półrocza oszczędzałem ok. 20 zł. Trochę więcej niż kosztuje paczka papierosów, a wymaga zachowania pewnych zasad eksploatacji urządzeń. A jak uszkodzi się coś w liczniku, np. bateria zasilania wewnętrznego, to bój o te 20 zł trwa kilka miesięcy. Podobnie jak ja, niektórzy ludzie nieświadomie decydują sie na to. Czy energetykom naprawdę na tym zależy?

    Odpowiedz
  • X(2018-01-04 15:24) Zgłoś naruszenie 20

    40% taniej względem G11, a ile taniej od G12 lub G12W?

    Odpowiedz
  • cd(2018-01-04 10:50) Zgłoś naruszenie 42

    Kto blokuje w Polsce rozwój Energetyki Geotermalnej?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zwykła Klima grzeje(2018-01-04 09:13) Zgłoś naruszenie 100

    Każdy Klimatyzator .....jest powietrzną pompą ciepła i z 1 Kwh prądu daje 5 kWh energii cieplnej tyle że maksymalnie do -15 C.

    Odpowiedz