"W sobotę 9 września br. przy nabrzeżu rozładunkowym Terminalu LNG zacumował kolejny zbiornikowiec. To już dwudziesta dostawa LNG i czwarta spotowa, czyli nieujęta w rocznym ramowym harmonogramie zawinięć, lecz przyjęta na zasadach określonych odrębną umową pomiędzy dostawcą LNG i użytkownikiem teminalu" - czytamy w komunikacie.

Gazowcem typu "Moss" dostarczono około 138 tys. m3 skroplonego gazu ziemnego. Po regazyfikacji do krajowego systemu przesyłowego trafi ponad 82 mln Nm3 gazu dzięki tej dostawie.

Licząc od pierwszej dostawy w grudniu 2015 r., w terminalu odebrano już niemal 4 mln m3 skroplonego gazu ziemnego. Łączna ilość gazu po regazyfikacji trafiającego do systemu przesyłowego ze wszystkich dostaw komercyjnych (pierwsze dwie były przeznaczone w części na schłodzenie i rozruch instalacji) to ponad 2 mld Nm3.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.