statystyki

Ważą się losy Ruchu Piekary. Węglokoks będzie inwestował?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska25.01.2017, 07:31; Aktualizacja: 25.01.2017, 08:57

W należącej do Węglokoksu Kraj kopalni Bobrek-Piekary, zatrudniającej 2,9 tys. osób, coraz głośniej mówi się o planie likwidacji. Ma on dotyczyć części firmy leżącej w Piekarach. Niektórzy pracownicy już dziś sprawdzają, czy obejmą ich urlopy dla górników z zamykanych kopalń, którym do emerytury zostały cztery lata lub mniej.

– Węglokoksowi nie opłaca się inwestowanie w zakład, który za kilka lat przestanie działać, bo skończy się węgiel. A likwidacja kopalń za pieniądze z budżetu jest możliwa za zgodą Komisji Europejskiej tylko do 2018 r. – mówi znający sprawę rozmówca DGP. Inny nasz informator sugeruje, że skoro Polska Grupa Górnicza nie zamknie kopalni Sośnica (informowaliśmy o tym w poniedziałek; kopalnia ma wykorzystać złoże zamkniętych Makoszów), to zamiast niej zamknięte mogłyby zostać Piekary.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • mirek(2017-01-30 10:29) Zgłoś naruszenie 51

    A co wy to chcecie tak inwestować? Kopalnia przed przejęciem została doinwestowana, załoga zredukowana do minimum. Zostali z najlepszym jakościowo węglem na rynku i jako jedyną kopalnia która produkuje najlepszy ekogroszek na rynku. Piekary to kura nosząca złote jajka. I dalej ktoś próbuje doić państwo pod płaszczykiem restrukturyzacji górnictwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dawid(2017-01-30 23:20) Zgłoś naruszenie 30

    Taka prawda! Dlaczego się o tym głośno nie mówi ? Weglokoks nie był cudownym wybawicielem Piekar przed SRK-przejawiali zainteresowanie tą kopalnia już od 2012 roku. Oczywiście władze spółki były doskonale poinformowane o perspektywach kopalni i ile można zarobić przecież Weglokoks kraja wcześniej zakład wzbogacania węgla tyle lat współpracował i odbierał miał od kopalni Piekary. Hehe propaganda sukcesu - kompania węglowa zarabiać nie mogła na tych kopalniach a Weglokoks może ? A może faktycznie obie kopalnie były cały czas dochodowe mając jeden z najlepszych na rynku wegiel.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie