statystyki

Ważą się losy Ruchu Piekary. Węglokoks będzie inwestował?

autor: Karolina Baca-Pogorzelska25.01.2017, 07:31; Aktualizacja: 25.01.2017, 08:57

W należącej do Węglokoksu Kraj kopalni Bobrek-Piekary, zatrudniającej 2,9 tys. osób, coraz głośniej mówi się o planie likwidacji. Ma on dotyczyć części firmy leżącej w Piekarach. Niektórzy pracownicy już dziś sprawdzają, czy obejmą ich urlopy dla górników z zamykanych kopalń, którym do emerytury zostały cztery lata lub mniej.

– Węglokoksowi nie opłaca się inwestowanie w zakład, który za kilka lat przestanie działać, bo skończy się węgiel. A likwidacja kopalń za pieniądze z budżetu jest możliwa za zgodą Komisji Europejskiej tylko do 2018 r. – mówi znający sprawę rozmówca DGP. Inny nasz informator sugeruje, że skoro Polska Grupa Górnicza nie zamknie kopalni Sośnica (informowaliśmy o tym w poniedziałek; kopalnia ma wykorzystać złoże zamkniętych Makoszów), to zamiast niej zamknięte mogłyby zostać Piekary.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • mirek(2017-01-30 10:29) Zgłoś naruszenie 51

    A co wy to chcecie tak inwestować? Kopalnia przed przejęciem została doinwestowana, załoga zredukowana do minimum. Zostali z najlepszym jakościowo węglem na rynku i jako jedyną kopalnia która produkuje najlepszy ekogroszek na rynku. Piekary to kura nosząca złote jajka. I dalej ktoś próbuje doić państwo pod płaszczykiem restrukturyzacji górnictwa

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dawid(2017-01-30 23:20) Zgłoś naruszenie 30

    Taka prawda! Dlaczego się o tym głośno nie mówi ? Weglokoks nie był cudownym wybawicielem Piekar przed SRK-przejawiali zainteresowanie tą kopalnia już od 2012 roku. Oczywiście władze spółki były doskonale poinformowane o perspektywach kopalni i ile można zarobić przecież Weglokoks kraja wcześniej zakład wzbogacania węgla tyle lat współpracował i odbierał miał od kopalni Piekary. Hehe propaganda sukcesu - kompania węglowa zarabiać nie mogła na tych kopalniach a Weglokoks może ? A może faktycznie obie kopalnie były cały czas dochodowe mając jeden z najlepszych na rynku wegiel.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie