Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, a remont łazienki może zostać sfinansowany nawet w 95 proc. przez państwo. O takie dofinansowanie mogą jednak starać się tylko nieliczni. Kto może dostać nawet 35 tys. zł? Jakie dokumenty niezbędne? Dokładnie wyjaśniamy temat w artykule.

Remont łazienki. Dla kogo dofinansowanie od państwa?

Dla osób z niepełnosprawnościami, ale też seniorów i tych, którzy mają trudności w poruszaniu się. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może sfinansować nawet w 95 proc. remont łazienki, żeby przystosować ją do potrzeb mieszkańca. Nie da się ukryć, że korzystanie z nieprzystosowanej, często przestarzałej łazienki, może stanowić naprawdę poważny problem dla wyżej wymienionych.

Wnioskodawca powinien być właścicielem nieruchomości. Jeśli nie jest, to musi przedstawić pisemną zgodę właściciela na przeprowadzenie remontu.

Remont łazienki. Jak oblicza się dofinansowanie?

Państwowa dotacja może wynosić nawet 95 proc. kosztów całego remontu, ale nie może przekroczyć pięciokrotności przeciętnego wynagrodzenia. Według danych GUS, w trzecim kwartale 2023 r. przeciętna pensja brutto wyniosła 7194.95 zł. Odnosząc się do tych danych, to aktualnie można uzyskać nawet 35974.75 zł pomocy finansowej.

Jak odpalić silnik z kabli? Kierowca musi pamiętać o kolejności

Gdzie złożyć wniosek? Jakie dokumenty niezbędne?

W dowolnym oddziale PFRON. Takie znajdują się w każdym powiecie. Urzędnicy mogą też poprosić o zaświadczenia o dochodach w gospodarstwie domowym. Mogą też zapytać ile osób zamieszkuje w lokalu, w którym planowany jest remont.