Morawiecki: Obniżenie wieku emerytalnego? Nie było w tej sprawie "twardego zobowiązania rządu"

19.02.2016, 09:47; Aktualizacja: 19.02.2016, 10:57
Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Wicepremier przyznał, że rząd musi się przyjrzeć obecnemu systemowi emerytalnemu, aby nie generował aż tak poważnych obciążeń dla budżetu państwa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Wicepremier, minister gospodarki przyznaje, że obniżenie wieku emerytalnego będzie generowało dodatkowe koszty dla budżetu. Mateusz Morawiecki nie złożył w radiowej Trójce jednoznacznej deklaracji, czy rząd poprze takie rozwiązanie, zgłaszane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (89)

  • walczmy o swoja godnosc(2016-02-19 15:30) Zgłoś naruszenie 322

    o nie, nie było twardego zobowiązania za prace po 30-50 latach a za pieprzenie się tj. 500+ za darmo to było, ja pierdolę, co ni wyczyniają z nami pracującymi, nie dajmy się, walczmy bo nas zamęczą i zagłodzą za naszą pracę

    Odpowiedz
  • realista(2016-02-19 16:22) Zgłoś naruszenie 50

    Oszuści,oszuści,Ja na was nie głosowałem, wiedziałem ,że to obiecujecie to wielka ściema ,ale miliony ludzi macie za durni,bez mózgu .Poczekamy do lata,wróże wam max.pół roku jeszcze .

    Odpowiedz
  • gorszy sort(2016-02-19 16:37) Zgłoś naruszenie 70

    Czyli jak zwykle politycy nas wyrolowali - na obietnicach których nie mają zamiaru dotrzymać weszli do rządu żeby załatwiać swoje sprawy.

    Odpowiedz
  • korina(2016-02-19 16:51) Zgłoś naruszenie 501

    O kurde. Ja głosowałam na PiS tylko dlatego, że obiecali obniżenie wieku emerytalnego. No to czekam.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Podkarpacie(2016-02-19 17:09) Zgłoś naruszenie 80

    Całą naszą wielką rodziną wsparliśmy PiS tylko dlatego, że obiecało przywrócenie poprzedniego niższego wieku emerytalnego. W najbliższych wyborach lub referendach pokażemy pisuarom środkowy palec i oddamy głos na partię opozycyjną.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • młodzież(2016-02-19 18:29) Zgłoś naruszenie 80

    Panie Morawiecki niech Pan nie robi Rządowi swoimi słowami,,wilczej przysługi,,.Pochylenie się nad ludżmi z długim stażem pracy to jest podstawa działań prospołecznych.Jest to ważniejsze niż program 500+,który to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów,a jedynie wygeneruje koszty i będzie rodził patologie,oraz nadużycia.Bo jaką wartość w dobie pracy na czarno ma zaświadczenie o dochodach.Człowiek który przepracował 40 lat w ciężkiej fizycznej pracy jest wrakiem człowieka i powinien mieć prawo przejść na godną ,wypracowaną emeryturę.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-02-19 19:17) Zgłoś naruszenie 30

    Na miękkich - rządowych - zobowiązaniach jedziemy od 1939 roku , jeśli dobrze liczę . Program Morawieckiego też jakiś miękki jest - bo twardych podstaw nie widzę . I tak leci . Kabałarecik .

    Odpowiedz
  • xxx(2016-02-19 19:21) Zgłoś naruszenie 50

    Pan Morawiecki coś ma z pamięcią.Niech przy pomnie sobie o deklaracjach P Dudy w czasie kampanii przed wyborami. Przecież Polacy poszli i zagłosowali na PIS. Tym sposobem PIS wygrał wybory. To samo jak w programie 500+ pominęli jedynaków lub pierwsze dziecko. Przed kampanią było NA KAŻDE DZIECKO. Coś PIS-owcy mają z pamięcią!!! JUŻ NIGDY NIE ZAGŁOSUJĘ ZA PIS-EM .JAK DŁUGO BĘDĘ ŻYŁA. OKŁAMALI NAS.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ggg23(2016-02-19 19:35) Zgłoś naruszenie 50

    Ty czleczku co ty gadasz przeciez to sztandartowe haslo szydlo i dudy i nie za 4-5 lat tylko szybko - bo trzeba skonczyc z obluda i falszem poprzrednikow - a wy co w d.... ie teraz wszystkich macie no przeca wybrali,

    Odpowiedz
  • Dobrze zarabiający Nauczyciel(2016-02-19 19:36) Zgłoś naruszenie 22

    Niemieckiej gazecie to trudno wierzyć.To można byłoby poprosić redaktora o wywiad z Panią Aleksandrą Jakubowską,która kapitalnie opisuje co działo się kiedy lewicowy rząd chciał w jakiś tam sposób ograniczyć udział w rynku medialnym obcych mediów.Tyle,że w niemieckiej gazecie taka prawda to chyba nie przejdzie.A,co do wieku emerytalnego to w Japonii kobiety i mężczyźni mogą przechodzić na nią pomiędzy 60 a 65 rokiem życia,przy najwyższym na świecie wskaźniku ludzi po 65 roku życia ,który wynosi 23 procent ogólnej populacji.

    Odpowiedz
  • :)(2016-02-19 19:47) Zgłoś naruszenie 40

    A czemu zamilkł KALIF? Tyle miał do powiedzenia pod każdym artykułem. Zatkała go oczywista oczywistość?

    Odpowiedz
  • wolny(2016-02-19 19:49) Zgłoś naruszenie 31

    PiSowiec.(dzisiaj 11:39)- pisowiec a z czego nazbierają 40 lat składkowych baby rozmnażające się jak króliki, no bo jak dostana po 500 zł to dopiero będą rodzic a nie pracować

    Odpowiedz
  • patologia polska(2016-02-19 19:57) Zgłoś naruszenie 70

    ale jaja, młodym zdrowym ludziom karzą leżeć i rozmnażać się i za to jeszcze za darmo dadzą im po 1-4 tysiące i starym karzą orać do 70 lat, nie mogę, co za patologiczny rzad

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ups(2016-02-19 20:04) Zgłoś naruszenie 60

    Trzeba mieć nadzieję że Morawiecki wyszedł przed szereg i będzie dementi rządu.

    Odpowiedz
  • Idzie NOWE ... z nowymi KŁAMCAMI(2016-02-19 21:22) Zgłoś naruszenie 50

    "Czekaj tatko latka, ... aż kobyłę wilcy zjedzą" ... stare, ale ... jare porzekadło. Neo-BOLSZEWIKI z PIS ... KLAMALI, ... KŁAMIĄ ... I nadal będą KŁAMAĆ ... bo to są Ich "argumenty".

    Odpowiedz
  • a okradzeni przez PO+PSL ludzie ze stażem pracy...(2016-02-19 21:42) Zgłoś naruszenie 70

    składkowej przez 45 lat i wieku64 lat grzebią nadal PO śmietnikach aby przeżyć,ten rząd nic nie robi w kierunku zabezpieczen przedemerytalnych czy emerytalnych dla ludzi długopracujących pozostawionych w niegodziwych warunkach w tej oszukanej demokracji pod hasłem--"róbta co chceta" za 5 zeta/h.....aby przeżyć !!!!!!!!Esbeckie agencje ochroniarskie mają się dobrze,spirytus ,tzw.ślepotka przez 25 lat leje się na melinach.A ofiary leżące na ulicy w bezdomności okradają system medycznej naiwności,głową o chodnik i nawet rezonans załatwiony bez wyczekiwań pomimo nie opłacania składek na fundusz zdrowia----ludzie gdzie my żyjemy i na kogo głosujemy????

    Odpowiedz
  • ja(2016-02-19 22:07) Zgłoś naruszenie 37

    Ciesze sie ze nie spelniaja obietnic durniom ktorzy glosowali na PiS nic sie nie nalezy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie wiek emerytalny ale zarobki Polaków to problem(2016-02-20 07:28) Zgłoś naruszenie 50

    Po pierwsze o czym tu mowa. Jak się zarabia 2000 zł - to nie ma ludzkiej możliwości, żeby mieć godną emeryturę. Nie ma takiej możliwości. Jeśli Anglik zarabiałby 1/6 tego co zarabia - też miałby głodową emeryturę.

    Odpowiedz
  • real(2016-02-20 07:54) Zgłoś naruszenie 40

    Oszuści,kombinatorzy ,a co z ludzmi po 40 latach pracy, macie taką krótką pamięć To może trzeba pomyśleć o podaniu się do dymisji.Jeśli się nie pamięta co się mówiło ,obiecało kilka miesięcy temu to z umysłem coś nie tak .Okłamaliście społeczeństwo i dzięki temu teraz jesteście u władzy.Ale ludzie pamiętają i wam nie puszczą tego nie popuszczą.Oszuści do obietnic.

    Odpowiedz
  • rozczarowany(2016-02-20 08:13) Zgłoś naruszenie 62

    tak.. kolejny przekaz że wybory i festiwal obietnic się skończyły pis ma wszystko więc po co spełniać obietnice - kwota wolna od podatku ugrzęzła w uzgodnieniach (i pewnie z nich nie wyjdzie prędko), wiek emerytalny wg powyższego jest zamknięty, kamiński ułaskawiony w przedziwnych moim zdaniem okolicznościach.... co dalej ? państwo wyznaniowe? inwigilacja każdego bez nakazu?

    Odpowiedz