Morawiecki: Obniżenie wieku emerytalnego? Nie było w tej sprawie "twardego zobowiązania rządu"

19.02.2016, 09:47; Aktualizacja: 19.02.2016, 10:57
Wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki

Wicepremier przyznał, że rząd musi się przyjrzeć obecnemu systemowi emerytalnemu, aby nie generował aż tak poważnych obciążeń dla budżetu państwa.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Wicepremier, minister gospodarki przyznaje, że obniżenie wieku emerytalnego będzie generowało dodatkowe koszty dla budżetu. Mateusz Morawiecki nie złożył w radiowej Trójce jednoznacznej deklaracji, czy rząd poprze takie rozwiązanie, zgłaszane przez prezydenta Andrzeja Dudę.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (89)

  • Letopis(2016-02-19 10:25) Zgłoś naruszenie 992

    No proszę, pan minister przyznał to co było wiadome od dawna. Nie ma na to pieniędzy... i nie ma się co czarować. Aha i jeszcze jedno - populizm to wielka dżuma, nie wolno obiecywać niemożliwych rzeczy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • joker(2016-02-19 10:34) Zgłoś naruszenie 1397

    Morawiecki co ty pleciesz że nie było obniżenia wieku emerytalnego, w trakcie wyborów to kto mówił o obniżeniu wieku emerytalnego , zarówno A.Duda , B.Szydło jak sam prezes J.Kaczyński , to kogo ty Morawiecki robisz na szaro ,wyborców? czy ty sam jesteś oszołomem? i czy już masz tą sklerozę , i Alzheimera?.Tak samo jak z dziećmi , miało być na każde dziecko 500złotych , a teraz wyszła lipa , na drugie i następne. I co kłamaliście byle by dorwać się do władzy i rządzić po ciemku i omacku , te ustawy w noc styczniową , to wasze pomysły na budowę dla siebie władzy ,a społeczeństwo macie w czterech literach!!

    Odpowiedz
  • czytelniczka(2016-02-19 10:38) Zgłoś naruszenie 294

    każdy tytuł ze znakiem ??? wskazuje ze nie ma w tej informacji nawet 1% prawdy

    Odpowiedz
  • maugerr(2016-02-19 10:58) Zgłoś naruszenie 271

    Hi hi nie ten 2 Duda szykuje oponki

    Odpowiedz
  • Stefan(2016-02-19 11:28) Zgłoś naruszenie 727

    Powiem jedno. Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego. Następne wybory macie przegrane na bank! To jest oczekiwanie społeczne po tym co zrobiła poprzednio rządząca tym krajem banda nieudaczników, sterowana przez zachodni reżim polityczno-gospodarczy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • PiSowiec.(2016-02-19 11:39) Zgłoś naruszenie 3229

    .........40 lat pracy składkowych lub odpowiednia wysokość skladek ito powinno wystarczyć a Naćpane Tuski -niech zasuwają dozywotnio.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • erd(2016-02-19 11:55) Zgłoś naruszenie 1004

    Co ten facet kpi czy jak? W expose Szydło zobowiązała się przeprowadzić obniżenie wieku w ciągu pierwszych 100 dni rządu.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-02-19 11:58) Zgłoś naruszenie 281

    W Polsce jak widać można oszukiwać wyborców. Robią to jak widać wszystkie opcje polityczne od lewa do prawa.To smutna rzeczywistość. Osobiście krętactwa w tej sprawie PIS-u mnie nie dziwią , albowiem nie ufam państwu polskiemu od kilku już lat. Decyzje władz i TK w sprawach : - waloryzacji emerytur 2012 ;- ordynarnej dyskryminacji z uwagi na płeć , mężczyzn z roczników 1949-1953 w sprawie pozbawienia uprawnień do wcześniejszych emerytur ; - oszustwa i grabieży środków z OFE ; - nikczemnego sposobu wprowadzenia wyższego wieku emerytalnego ( 67 ) dla osób objętych powszechnym systemem emerytalnym i zakłamanego niby zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn . Otóż , rzeczywisty skutek zrównania wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn dla mężczyzn z rocznika 1953 : - mężczyźni CI nabędą uprawnienia emerytalne o 12 lat później od swoich koleżanek z ławy szkolnej , tj. swoich rówieśniczek. Gdyby nie wprowadzono tzw. ustawy zrównującej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn w/w nieszczęśnicy nabyliby uprawnienia emerytalne o 10 lat później od swoich rówieśniczek , koleżanek z ławy szkolnej.Przecież to oczywiste draństwo , nikczemność - ale co i czego można oczekiwać od kłamców , oszustów , drani podnoszących ręce za takimi rozwiązaniami . Jakie jest rozwiązanie ??? tylko jedno ....wyjechać z tego okrutnego niesprawiedliwego państwa jak najdalej , aby nie być zależnym od drani którzy w ten sposób postępują i nic sobie z tego nie robią, poza tym że kpią zwykłym, szarym obywatelom prosto w oczy.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-02-19 12:03) Zgłoś naruszenie 590

    W Polsce jak widać można oszukiwać wyborców. Robią to jak widać wszystkie opcje polityczne od lewa do prawa.To smutna rzeczywistość. Osobiście krętactwa w tej sprawie PIS-u mnie nie dziwią , albowiem nie ufam państwu polskiemu od kilku już lat. Decyzje władz i TK w sprawach : - waloryzacji emerytur 2012 ;- ordynarnej dyskryminacji z uwagi na płeć , mężczyzn z roczników 1949-1953 w sprawie pozbawienia uprawnień do wcześniejszych emerytur ; - oszustwa i grabieży środków z OFE ; - nikczemnego sposobu wprowadzenia wyższego wieku emerytalnego ( 67 ) dla osób objętych powszechnym systemem emerytalnym i zakłamanego niby zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn . Otóż , rzeczywisty skutek zrównania wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn dla mężczyzn z rocznika 1953 : - mężczyźni CI nabędą uprawnienia emerytalne o 12 lat później od swoich koleżanek z ławy szkolnej , tj. swoich rówieśniczek. Gdyby nie wprowadzono tzw. ustawy zrównującej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn w/w nieszczęśnicy nabyliby uprawnienia emerytalne o 10 lat później od swoich rówieśniczek , koleżanek z ławy szkolnej.Przecież to oczywiste draństwo , nikczemność - ale co i czego można oczekiwać od kłamców , oszustów , drani podnoszących ręce za takimi rozwiązaniami . Jakie jest rozwiązanie ??? tylko jedno ....wyjechać z tego okrutnego niesprawiedliwego państwa jak najdalej , aby nie być zależnym od drani którzy w ten sposób postępują i nic sobie z tego nie robią, poza tym że kpią zwykłym, szarym obywatelom prosto w oczy. Państwo polskie w moim odczuciu jest oszustem , jest wiaromnym , nie dotrzymującym i nie wypełniającym swoich zobowiązań wobec obywateli, ale obywateli szarych , zwykłych , tj. słabszych ( inaczej to wygląda w przypadku mundurowych , sędziów , prokuratorów itd...itp...

    Odpowiedz
  • sa(2016-02-19 12:18) Zgłoś naruszenie 510

    No i proszę wycyckali wszystkich co głosowali (dało nie 20% jak przegrywali stale 7 razy , a 38 %, ). Chyba jest prawdą ,że nie stać RP na obniżenie wieku jak mówiła PO, tylko po co nas okłamywali. Te dwie partie to zakłamane stare przegrane płyty , dbają aby dopchać się do stołków RP i sobie ,pociotkom kolesiom , bez żadnego konkursu i wyboru najlepszych fachowców , wykształconych kierunkowo, doświadczonych zawodowo , aby dobrze sterowali gospodarką i urzędami.Nie chcemy oszołomów, nieudaczników od noszenia ulotek i gaworzących w TV ,splamionych (HON Kamiński i inni Rogacki) , mających na karku różne przekręty . Koniecznie potrzeba nowych sił , nowych partii ,bo te są przesiąknięte złem, zachowują się nie wiarygodnie . Tak Szanowni Wyborcy !!!!

    Odpowiedz
  • Majka(2016-02-19 12:22) Zgłoś naruszenie 523

    Pan wicepremier ma nie więcej niż 24 lata pracy i co on może wiedzieć jak się czuje osoba mająca ponad 40,45,50 lat pracy .Pokolenie powojenne zaczynało pracę często w wieku 18 lat , a i niższym. Szkoły zawodowe ,średnie i studia kończyło wiele osób pracując. Tym ludziom naprawdę należy się już emerytura, a przynajmniej niech mają wybór przy tak dużej ilości lat pracy. Nie oszukujmy się obecne pokolenie zaczyna pracę kilka lat później.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 1(2016-02-19 12:32) Zgłoś naruszenie 652

    Z kilkudziesięciu obietnic wyborczych PiSu zostanie tylko danie po 500 niektórym oraz podniesienie podatków dla pozostałych. Cóż - nie pierwszy i nie ostatni przekręt wyborczy.

    Odpowiedz
  • xxx(2016-02-19 12:47) Zgłoś naruszenie 40

    W Polsce jak widać można oszukiwać wyborców. Robią to jak widać wszystkie opcje polityczne od lewa do prawa.To smutna rzeczywistość. Osobiście krętactwa w tej sprawie PIS-u mnie nie dziwią , albowiem nie ufam państwu polskiemu od kilku już lat. Decyzje władz i TK w sprawach : - waloryzacji emerytur 2012 ;- ordynarnej dyskryminacji z uwagi na płeć , mężczyzn z roczników 1949-1953 w sprawie pozbawienia uprawnień do wcześniejszych emerytur ; - oszustwa i grabieży środków z OFE ; - nikczemnego sposobu wprowadzenia wyższego wieku emerytalnego ( 67 ) dla osób objętych powszechnym systemem emerytalnym i zakłamanego niby zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn . Otóż , rzeczywisty skutek zrównania wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn dla mężczyzn z rocznika 1953 : - mężczyźni CI nabędą uprawnienia emerytalne o 12 lat później od swoich koleżanek z ławy szkolnej , tj. swoich rówieśniczek. Gdyby nie wprowadzono tzw. ustawy zrównującej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn w/w nieszczęśnicy nabyliby uprawnienia emerytalne o 10 lat później od swoich rówieśniczek , koleżanek z ławy szkolnej.Przecież to oczywiste draństwo , nikczemność - ale co i czego można oczekiwać od kłamców , oszustów , drani podnoszących ręce za takimi rozwiązaniami . Jakie jest rozwiązanie ??? tylko jedno ....wyjechać z tego okrutnego niesprawiedliwego państwa jak najdalej , aby nie być zależnym od drani którzy w ten sposób postępują i nic sobie z tego nie robią, poza tym że kpią zwykłym, szarym obywatelom prosto w oczy. Państwo polskie w moim odczuciu jest oszustem , jest wiarołomnym , nie dotrzymującym i nie wypełniającym swoich zobowiązań wobec obywateli, ale obywateli szarych , zwykłych , tj. słabszych ( inaczej to wygląda w przypadku mundurowych , sędziów , prokuratorów itd...itp...

    Odpowiedz
  • thadde(2016-02-19 13:06) Zgłoś naruszenie 304

    Tak to jest jak się obiecuje cuda-niewidy aby tylko dorwać się do koryta. Polski system emerytalny to tak czy inaczej bankrut. Rozwiązaniem dobrym choć pewnie też tymczasowym byłoby wprowadzenie równego wieku emerytalnego dla wszystkich np. 65 l. Najgorszym zaś rozwiązaniem będzie puszczenie wszystkich kobiet na emeryturę w wieku 60 lat przy zachowaniu możliwości dorabiania. Oczywiście podstawowym zadaniem jest dalsza redukcja przywilejów mundurówki, prawników, rolników itd.... Jeśli PIS to zrealizuje zyska uznanie światlejszych rodaków, jeśli nic w tej sprawie nie zrobi w następnych wyborach trzeba głosować na partię , która będzie odpowiedzialna za państwo.

    Odpowiedz
  • MK(2016-02-19 13:23) Zgłoś naruszenie 822

    NIE BYŁO MOWY O OBNIŻENIU WIEKU EMERYTALNEGO - TO FAKT !!!!!!!!!!!!!! Była mowa o przywróceniu poprzedniego wieku 60-65-lat !

    Odpowiedz
  • Janka(2016-02-19 13:27) Zgłoś naruszenie 360

    Ja myślę że każdy polityk po skończonej kadencji powinien być rozliczamy że swoje pracy i to dogłębnie, a partia która nie dotrzymuje obietnicy wyborczej powinna przestać istnieć wtedy by był porządek i zaczynam by ktoś coś obiecał to by się mocno zastanowił co robi!

    Odpowiedz
  • Zdzichu(2016-02-19 14:15) Zgłoś naruszenie 461

    Mieć pretensje o niespełnione obietnice drodzy wyborcy należy mieć do siebie. Kto wierzy w nierealne BAJKI, to potem może się przejechać. Głupi byliście, którzy wierzyliście w kłamstwa, które miały na celu zwycięstwo. Którejkolwiek partii. Trzeba kierować się rozsądkiem i realiami, a nie mrzonkami.

    Odpowiedz
  • buhahah(2016-02-19 14:19) Zgłoś naruszenie 265

    hahahah macie swoją dobrą zmianę :D :D pzdr dla wszystkich naiwniaków :D :D

    Odpowiedz
  • MERY-M(2016-02-19 15:18) Zgłoś naruszenie 2917

    Uważam, że wieku emerytalnego nie trzeba ruszać, wystarczy wprowadzić przepis, że po 40 latach pracy można iść na emeryturę.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • MST(2016-02-19 15:24) Zgłoś naruszenie 41