To dziś łatwiejsze niż kiedyś. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne to dla pracowników i pracodawców nowa jakość w opiece medycznej. Opowiada o tym dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW Katarzyna Jezierska-Stencel.

Konsultacja lekarska przez telefon albo Internet w ciągu kilku godzin, wizyta w przychodni u lekarza rodzinnego w ciągu dwóch dni, a u specjalisty – bez skierowania i nie później niż w ciągu pięciu dni. Takie korzyści daje pracownikom dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Staje się standardem. W TUW Polskim Zakładzie Ubezpieczeń Wzajemnych wartość polis wzrosła w zeszłym roku prawie trzykrotnie.

– Podczas rozmów rekrutacyjnych pracownicy nie pytają dziś pracodawcy, czy ubezpieczenie jest, tylko jaki zakres obejmuje. Dopytują o możliwość ubezpieczenia członków swojej rodziny, niekoniecznie tych najbliższych. Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne to norma już nie tylko w dużych, lecz także w mniejszych firmach – mówiła w wywiadzie dla I Programu Polskiego Radia Katarzyna Jezierska-Stencel.

Bez kolejki

Opieka medyczna w ramach dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego jest uzupełnieniem tej oferowanej przez NFZ i ważnym wsparciem dla publicznej służby zdrowia. – Pomaga skrócić kolejki w publicznych przychodniach, w których na wizytę u niektórych specjalistów „rekordziści” czekają nawet po dwa i więcej lat – wyjaśniała dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW.

Jak podkreślała, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne jest po to, aby na pomoc nie czekać. – Czas oczekiwania na wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej to w TUW PZUW nie więcej niż dwa dni, a u specjalisty – nie więcej niż pięć dni. W przypadku porad telemedycznych ten czas wynosi nawet kilka godzin – opowiadała.

Bez fatygi

Jej zdaniem telepomoc w wielu przypadkach z powodzeniem zastępuje tradycyjne wizyty. – Jeśli chcemy dostać skierowanie na badanie, to wizyta w przychodni nie jest potrzebna. Nie musimy się tam fatygować także wtedy, gdy chcemy tyko skonsultować z lekarzem wyniki badań – tłumaczyła.

Zwracała uwagę, że telemedycyna jest ułatwieniem dla osób, dla których wizyta u lekarza jest kłopotem, ponieważ ze względu na wiek czy niepełnosprawność mają trudności z poruszaniem się albo z dojazdem, gdy mieszkają z dala od przychodni. To także rozwiązanie dla młodych rodziców, którzy często przy pierwszym dziecku nerwowo reagują na każde niepokojące objawy.

– Nie zawsze trzeba biec z dzieckiem w wózku do przychodni. Wystarczy przez telefon albo Internet skonsultować się z lekarzem. Lekarz przez internetową kamerkę może obejrzeć niepokojącą wysypkę, a nawet zajrzeć dziecku do gardła. To często wystarcza – opowiadała.

Łatwo i blisko

TUW PZUW, który należy do Grupy PZU, wyróżnia się tym, że umożliwia łatwy dostęp do lekarza. Pozwala na korzystanie z prawie 2500 przychodni PZU Zdrowie w ponad 600 miejscowościach w Polsce, nawet tych najmniejszych. Jak skorzystać z usług?

Teleporada w kilka godzin, wizyta u lekarza rodzinnego – w ciągu dwóch dni, a u specjalisty – bez skierowania i nie później niż w ciągu pięciu dni

– Oferujemy grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla klientów korporacyjnych. Najpierw więc negocjujemy warunki z pracodawcą. Oni z kolei umożliwiają przystąpienie do ubezpieczenia swoim pracownikom i członkom ich rodzin. Proponujemy kilka wariantów ubezpieczenia, które różnią się zakresem i ceną. Pracownicy wybierają to, co jest im najbardziej potrzebne – wyjaśnia Katarzyna Jezierska-Stencel.

Zachęcający benefit

Ubezpieczenia zdrowotne to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów działalności TUW PZUW. Ich wartość zwiększyła się w zeszłym roku prawie trzykrotnie, a liczba pracodawców, którzy z nich korzystają – ponad dwuipółkrotnie. Ubezpieczeniem zdrowotnym w TUW PZUW objął swoich pracowników m.in. największy przewoźnik pasażerski w Polsce – POLREGIO.

Spółka podkreślała, że chce się wyróżniać dzięki atrakcyjnym pracowniczym benefitom i w ten sposób przyciągać nowych pracowników. – Z tą intencją oferujemy ubezpieczenie zdrowotne wszystkim pracodawcom. Liczymy, że będą zadowoleni jak nasi dotychczasowi klienci – podkreśla dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW.