Zapraszamy na praktyczne webinarium „Polski Ład - składka zdrowotna przedsiębiorców”. Szkolenie 25 stycznia poprowadzi Paweł Ziółkowski, ekspert INFORAKADEMII, specjalista z zakresu prawa pracy i podatków. Każdy z uczestników szkolenia otrzyma imienny certyfikat, roczny nielimitowany dostęp do retransmisji szkolenia wraz z materiałami dodatkowymi.

Szkolenie przewidziane jest dla pracowników działów płac. Ma na celu wyjaśnienie najtrudniejszego zagadnienia Polskiego Ładu, czyli obniżania składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek dochodowy. Ustawodawca postanowił, że limitem tej składki będzie zaliczka na PIT, ale liczona według zasad obowiązujących w 2021 r. To zaś oznacza, że… - o tym dowiesz się na szkoleniu!

Program webinarium:

Brak odliczenia składki zdrowotnej od podatku

- zasady obowiązujące do końca 2021

- brak odliczeń w 2022

Składki zdrowotne od przedsiębiorców

- zasady ogólne

- podatek liniowy

- ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

- składka ryczałtowa w przypadku niektórych form działalności

Składki zdrowotne od osób działających na podstawie powołania

- na jakiej podstawie działają członkowie zarządu

- objęcie członków zarządu składką zdrowotną

- członkowie zarządu i… - zakres nowej regulacji

Ograniczanie składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek dochodowy

- zasady obowiązujące do końca 2021 r.

- dlaczego w roku 2022 nadal stosujemy zasady z 2021

- zaliczka bieżąca, historyczna, historyczno-hipotetyczna…

Niezbędne informacje

Praktyczne webinarium Inforakademii

Polski Ład - składka zdrowotna przedsiębiorców [Gwarantujemy certyfikat]

Termin:

25 stycznia 2021, w godz. 12:00 – 13:00

ikona lupy />
Paweł Ziółkowski / nieznane

Ostatnie 10 minut naszego spotkania przeznaczymy na Państwa pytania.

Prowadzący:

Paweł Ziółkowski, Prawnik, publicysta, trener, wykładowca na studiach podyplomowych organizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie, Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Współpracownik Kancelarii Maksyma z siedzibą w Warszawie. Właściciel biura doradztwa gospodarczego. Autor ponad 8000 publikacji zamieszczonych w prasie fachowej i portalach elektronicznych.

Korzyści dla uczestników webinarium:

  • Osoby uczestniczące w webinarium mają możliwość zadawania pytań Ekspertowi.
  • Materiał szkoleniowy będzie można pobrać w trakcie trwania webinarium.
  • Dzień po webinarium, uczestnicy webinarium otrzymają retransmisję szkolenia. Retransmisja dostępna będzie przez 365 dni.
  • Każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikaty oraz materiały szkoleniowe przygotowane przez Eksperta.
  • Możliwość sprawdzenia ustawień komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII

Retransmisje webinariów Inforakademii wzbogacą zasoby Platformy Inforakademia. Dlatego jeśli zaplanowany termin webinarium nie odpowiada Państwu, polecamy zakup abonamentu Platformy Inforakademii.

Znajdują Państwo na niej nie tylko retransmisję tego webinarium, ale również 400 wideoszkoleń oraz 1000 wideoporad z zakresu prawa pracy, ubezpieczeń, podatków dochodowych, VAT i sektora publicznego.

Wśród ostatnio dodanych szkoleń są m.in.: Polski Ład – zmiany w ryczałcie, Polski Ład – zmiany w zakresie VAT, Polski Ład – czy i jak przekształcić działalność w spółkę, Zmiany w ubezpieczeniach i zasiłkach od 2022, Podatkowe problemy biur rachunkowych, Podatkowe aspekty ze spłacaniem kredytów i pożyczek, Potrącenia komornicze, Pakiet VAT w e-commerce, Import usług, WNT po wyroku TSUE oraz Procedura przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Sprawdź opcje zakupu abonamentu Platformy INFORAKADEMIA

Szczegóły organizacyjne webinarium:

Webinarium odbędzie się 25 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 i zakończy się o godz. 13.00. Będzie złożone z dwóch części: wykładowej i sesji pytań. Webinarium przeznaczone jest do oglądania na żywo, tylko w ustalonym terminie.

Osoby, które zakupią webinarium, dzień przed szkoleniem otrzymają w osobnym mailu link, pod którym odbędzie się webinarium. Ponowne przypomnienie przyjdzie na ok. 30 min. przed startem transmisji.

W trakcie trwania webinarium jest możliwość zadawania pytań, które są zgodne z tematem webinarium i nie wymagają, konsultacji, wyliczeń oraz sprawdzenia rejestrów. Podczas sesji pytań Ekspert odpowie na jak największą ich ilość.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor 1.4GHz Intel® Pentium® 4 i wyżej. Pamięć operacyjna RAM 512MB (1GB zalecane) dla Windows 7 lub Windows 8. System Operacyjny WIN98, WIN2000, WIN XP, WIN XP PRO i inne systemy operacyjne. Microsoft Internet Explorer 8 lub nowszy; Windows Edge browser; Mozilla Firefox; Google Chrome. Adobe® Flash® Player 13.0+ Video PC: karta graficzna min. 8 MB pamięci. Dźwięk PC: karta dźwiękowa. Łącze Internetowe 512Kbps (zalecane połączenie przewodowe).

Sprawdź ustawienia swojego komputera przed transmisją webinarium. Zapraszamy do testowego wirtualnego pokoju INFORAKADEMII

Organizator webinarium: INFORAKADEMIA

Partnerzy webinarium: INFORLEX, Dziennik Gazeta Prawna, Monitor Księgowego, Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń, Biuletyn VAT, Poradnik Gazety Prawnej, www.infor.pl

Firma zrzeszona w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych
Certyfikat 23/03/2021