Mundurowi nie chcą emerytur

autor: Bożena Wiktorowska, Artur Radwan03.07.2014, 07:19; Aktualizacja: 03.07.2014, 12:49
policja

Policjaźródło: ShutterStock

W ciągu trzech lat o połowę spadła liczba funkcjonariuszy i żołnierzy zawodowych, którzy odeszli ze służby. Ci, którzy zostają, liczą na podwyżki świadczeń na starość.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

 • emerytJB.(2014-11-02 18:00) Zgłoś naruszenie 00

  do poz nr.24 A napisz niby mądry emerycie, gdzie Ty pracowałes, ile lat, jakie płaciłes podatki, co zrobiłes dla swojej rodziny, miasta, kraju, czym mozesz sie pochwalić. Napisz mądralo w jakim mieście jada te dwie godziny.Sprawdz sobie tzw.sondaże zaufania społecznego' a potem dopiero ;gdacz;.

  Odpowiedz
 • Jeśli wakaty....(2014-07-23 18:03) Zgłoś naruszenie 00

  ...utrzymuje się po to aby kupić " papier toaletowy ", to jest to chore państwo, a ktoś, kto na to pozwala, powinien siedzieć w pierdlu i to natychmiast.

  Odpowiedz
 • Wiem co piszę(2014-07-08 00:40) Zgłoś naruszenie 00

  Nie zapłaciłeś składki emerytalnej to nie zgromadziłeś pieniędzy na wypłatę emerytury.
  To proste. Jeśli mimo to dostajesz emeryturę to płacą je wszyscy podatnicy. Nie wypowiadam się czy słusznie czy też niesłusznie - może na mundurowych powinni płacić inni; nie wszystkim to jednak musi się podobać.

  Odpowiedz
 • zawodowiec(2014-07-07 07:23) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko jakoś nikt z tych pismaków nie zastanowił się , że spadek odejść jest związany głównie ze strukturą zatrudnienia, a Ci co odchodzą to głownie z powodów zdrowotnych , gdyż lekarze medycyny pracy nie chcą im już podpisywać dopuszczeń do służby.

  Odpowiedz
 • Jacx(2014-07-06 22:58) Zgłoś naruszenie 00

  Wszelkie przywileje emerytalne powinny zostać zlikwidowane. Chcesz odejść z pracy przed ukończeniem 67 rż. to sobie odchodź, ale na wypłatę pierwszej emerytury powinieneś czekać do ukończenia wymaganego wieku emerytalnego. To jest jakiś nonsens, żeby 45-latek odchodził na emeryturę i od razu otrzymywał świadczenia, a jeszcze do tego szedł do pracy i otrzymywał wynagrodzenie + emeryturę. Wobec wieku wszyscy jesteśmy równi. Nie ma znaczenia czy ktoś jest sędzią, policjantem czy murarzem. Dlatego emerytura powinna być OBYWATELSKA - jedna jedyna, równa dla wszystkich i dostępna dla każdego, kto osiągnie wymagany wiek emerytalny.

  Odpowiedz
 • Dora(2014-07-06 09:38) Zgłoś naruszenie 00

  7: adam z IP: 91.231.169.* (2014-07-03 12:39)

  Odchodzą źle, nie odchodzą tez źle, bo nie wiem o co chodzi autorom

  O oglądalność i kasę. Przy tym nieźle się bawią czytając idiotyczne komentarze wszechwiedzących.

  Odpowiedz
 • kaka(2014-07-05 21:47) Zgłoś naruszenie 00

  To artykuł w stylu " Polacy nie lubią wołowiny" ;)

  Odpowiedz
 • pracownik najemny(2014-07-05 11:53) Zgłoś naruszenie 00

  mundurowy w wieku 45 - 50 lat na emeryturę. Cywil 40 lat pracy , wiek w dowodzie 60 lat a w nagrode arbait do 67 i trzeba uwazać żeby I sekretarz PokradniemyOszukamy 2 stycznia 2015r nie podniósł wiek do 68 lat. Po nim mozna sie wszystkiego spodziewac poniewaz jest juz w tym kraju tylko kamieni kupa i nic wiecej.

  Odpowiedz
 • f.sz(2014-07-04 21:16) Zgłoś naruszenie 00

  śmieszny artykuł
  siet a nie prawda

  Odpowiedz
 • emeryt(2014-07-04 16:46) Zgłoś naruszenie 00

  Co to za mundurowi ,że na interwencje jada 2 godziny i dojezdzaja jak jest juz po wszystkim.Potrafia tylko pijanemu żulowi mandat wypisac bo limit miesieczny musi byc wykonany. Nic sie nie zmieniło przez ostatnie 30 lat. Nikt głośno tego nie powie ale te nagankio na policjantów w zakresie wyników sie nie zmieniły i to dobija młodych policjantów.Ida na służbe jak na ściecie głowy. Policjant powinien byc naszym przyjacielem i doradzca a nie wrogiem nr 1. Wina jak zwykkle u głupich przełożonych z warszawki ktorzy w zyciu nawet nikogo nie wylegitymowali tylko na plecach przejechali i dorobili sie stołkków i pagonow a o pracy w policji wiedze maja jedynie z ksiazek.

  Odpowiedz
 • krol(2014-07-04 15:51) Zgłoś naruszenie 00

  Podwyzki obiecane przez Tuska hi hi hi. Domagajcie sie 300 % POdwyzek-on wam obieca hi hi hi

  Odpowiedz
 • CERA(2014-07-04 15:34) Zgłoś naruszenie 00

  zakaz pracy emerytom a nie brac emeryture i zabierac prace mlodym

  Odpowiedz
 • kripo(2014-07-04 14:46) Zgłoś naruszenie 00

  DONEK TYLKO OBIECYWAĆ POTRAFI !!!

  Odpowiedz
 • spokojnie to tylko ja(2014-07-04 12:34) Zgłoś naruszenie 00

  Jarku L - za to pracownicy cywilni ze sfery budżetowej nie dostali od 2008r., ani ZŁOTÓWKI podwyżki !!! To jest normalne?!?! To jest kur... bandytyzm !!!

  Odpowiedz
 • xyz(2014-07-04 09:22) Zgłoś naruszenie 00

  Do Jarka ( post. 6 ).
  Druch ma 100 % racji . Oczywiście rozumiem Twój pkt. widzenia , ale tylko częściowo się z nim zgadzam , tzn. uważam że mundurowi powinni być objęci powszechnym systemem emerytalnym , od ich poborów winne być odprowadzane składki emerytalne i w związku z tym ich pobory winne być odpowiednio wyższe . Również jeżeli chodzi o wiek nabywania uprawnień emerytalnych winni mieć analogiczne możliwości przejścia na emeryturę , co nie znaczy że uważam że wszyscy musieliby odchodzić w wieku 67 lat . Otóż winni mieć możliwość odejścia na emeryturę wcześniej tj. np. w wieku 55 czy tez 60 lat , ale aby nie otrzymywali zbyt niskich świadczeń winna być możliwość odprowadzania dobrowolnego odprowadzania ponad standardowych składek aby zbudować wyższy kapitał emerytalny umożliwiający w opisanych przypadkach uzyskanie świadczeń emerytalnych na odpowiednim poziomie . Wszystkie grupy zawodowe winne być objęte powszechnym systemem emerytalnym i jest to ( wbrew wielu , ale wyłącznie tzw. intelektualnych leniuchów , lub intelektualnie ograniczonych ) możliwe , i w efekcie bardzo korzystne dla wszystkich , jak i również dla państwa. System emerytalny byłby wówczas bardzo stabilny , byłoby bardzo mało zmian , Nie byłoby tez nikczemnych krzywd wyrządzanych zwykłym szarym obywatelom jak to jest obecnie. Otóż ostatnio wprowadzane zmiany wieku emerytalnego , przejęcia części aktywów w OFE de facto pogorszyły/ pogorsza w przyszłości materialno-rodzinną sytuację osób objętych powszechnym systemem emerytalnym. Władza uważa , że było to konieczne aby poprawić kiepską sytuację finansową państwa - A JA MAM PYTANIE . DLACZEGO TO WYŁACZNIE ZWYKLI , SZARZY OBYWATELE MAJĄ PONOSIĆ KOSZTY NAPRAWY FINANSÓW PAŃSTWA ??? DLACZEGO INNI OBYWATELE TZW. UPRZYWILEJOWANI ( mundurowi , sędziowie , prokuratorzy , górnicy , rolnicy , politycy ,...) ZWOLNIENI ZOSTALI Z OBOWIĄZKU PONOSZENIA TYCH KOSZTÓW , ewentualnie mają je ponosić w skali znacząco mniejszej ???

  Odpowiedz
 • Druh(2014-07-04 09:09) Zgłoś naruszenie 00

  Druh do Jarka: Szanowny Pan chyba policjant. Tu nie chodzi mi o zabieranie komuś czegoś. Uważam iż winien być stworzony równy system na identycznych zasadach dla wszystkich. A rozmowa z mudorowymi na ten temat kończą się tak jak wypowiedź Pana Jarka: " Treba było wsąpić do policji, wojska to też byś miał tak dobrze". lub "I co z tego albo zazdrość" Tak odpowiadają ludzie którym brak argumentów. Przecież trzeba być ... żeby uważąć, że wszyscy mogą być policjantami, wojskowymi itp. Panie Jarku ja proponuję, żeby wobec wszystkich pracującyhc w Polsce był stosowany kodeks pracy a nie inne szczególne przepisy dające przywileje, wtedy porozmawiamy. A może "śmieciuweczkę" Panu zaproponować? Zdaję sobie sprawę, że praca w policji jest ciężka i niebezpieczna z powodu nas rodaków. Za to jestem wdzięczny. Ale nas w Polsce nie stać żeby ludziom w wieku 35-40 lat fundować emerytury w wysokości 2-3 razy większej niż przeciętna emerytura. Nie dotyczy to tylko mundurówek (około 20 służb) ale tz. wymiaru sprawiedliwości, oświaty, urzędników, służb kontrolnych (proszę poczytać poszczególne ustawy). To jest chore. A na Pana wypowiedź:" i co z tego że nie płacili składek" odpowiem: a to z tego że ja i inni podatnicy za Pana płacę składki i proszę sobie odliczyć z pensji skłądkę to Pan zobaczy CO Z TEGO ... Panu zostanie. Więć trochę więcej pokory dla innych maluczkich.

  Odpowiedz
 • slon(2014-07-04 08:38) Zgłoś naruszenie 00

  Maja racje policjanci ze nie chca emerytur i tak na komisariatach przez dniowke wypalaja po dwie paczki papierosow i wypijaja wiadro kawy za taka robote taz nie wziol bym emerytury byloby mi wstyd morze wiec maja jakies poczucie winy ze oszukuja narod.

  Odpowiedz
 • tcdd(2014-07-03 23:17) Zgłoś naruszenie 00

  Jestem ciekaw, dlaczego są takie duże różnice wynagrodzeń pomiędzy poszczególnymi służbami? Ci co najmniej robią czyli wojsko dostaje najwięcej.

  Odpowiedz
 • 60(2014-07-03 16:45) Zgłoś naruszenie 00

  mnie załamuje jak jestem w towarzystwie mundurowych to dyskusje ciągle obracają się wokół kasy i opłaca się -nie opłaca się żenada a efekty oby nie byly jak na ukrainie

  Odpowiedz
 • Jarek L(2014-07-03 15:49) Zgłoś naruszenie 00

  O ile podwyżka w kwocie 300zł brutto kogoś szokuje, to chciałbym przypomnieć, że na razie, w całej kadencji koalicji PO i PSL, 7 letniej, policjanci otrzymali właśnie taką sumę. To daje podwyżkę około 35 zł netto na rok. Czy to tak dużo? Obecnie panuje kryzys, dlatego większość patrzy zazdrośnie na mundurowych. Ale kilka lat wstecz, kiedy był okres względnej prosperity, jakoś nie było chętnych do pracy w służbach mundurowych. I pewnie za kilka lat, kryzysy są cykliczne, kiedy na rynku będzie hossa, rząd będzie miał ponownie problem z obsadzeniem etatów w służbach mundurowych, a cywile nie będą zainteresowani wygłaszaniem mądrości, które z mądrością mają tyle, co koń z koniakiem

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane