statystyki

Nowy dodatek dla bezrobotnych: Ile w sumie pieniędzy może otrzymywać osoba bez pracy?

autor: Michalina Topolewska08.06.2020, 08:00; Aktualizacja: 08.06.2020, 08:03
W związku z tym, że nie będzie można otrzymywać jednocześnie dodatku i zasiłku, osoby uprawnione do tego drugiego będą musiały zawiesić do niego prawo.

W związku z tym, że nie będzie można otrzymywać jednocześnie dodatku i zasiłku, osoby uprawnione do tego drugiego będą musiały zawiesić do niego prawo.źródło: ShutterStock

Nowe świadczenie będą mogły otrzymać osoby, które straciły pracę po 15 marca. Będzie wypłacane przez ZUS od czerwca do sierpnia

W ekspresowym tempie toczyły się w Sejmie prace nad wprowadzeniem dodatku solidarnościowego oraz podwyżki zasiłku dla bezrobotnych. Nowe przepisy, uchwalone przez posłów w ciągu kilku godzin, stanowią realizację wcześniejszej obietnicy wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy, przy czym wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie będzie można ich łączyć.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (42)

  • MONA LISA(2020-06-10 10:13) Zgłoś naruszenie 6330

    Jak zwykle dostaną lenie pijaki nieroby i dziecioroby a zwykły c pracownik który pracuje 40 lub 50 godzin tygodniowo często nocki to mu się nic nie należy bo przecież ma za co kupić kromkę chleba i masło a taki co stoi pod sklepem całymi dniami często pijany bo nie chce mu się pomóc sąsiadowi zbierc truskawki aby chociaż parę groszy sobie zarobić ale po co skoro opieka społeczna i państwo sfinansuje papierosy i alkohol a i węgiel na zimę dowiozą bo przecież bidulkowi się należy bo nieprzystosowany spolecznie

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • 60+(2020-06-08 09:30) Zgłoś naruszenie 4636

    Kiedy doczekają się pomocy bezrobotni długotrwale.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Bet(2020-06-10 05:22) Zgłoś naruszenie 3122

    Sami wiecie że teraz dla naszego rządu liczą się Ci co wogole nie pracuja bo im się nie chce i ich dzieci .

    Odpowiedz
  • Powietrze(2020-06-09 22:41) Zgłoś naruszenie 3018

    A czemu nie od 1 marca co stracili pracę.... Co oni już nie potrzebują wsparcia... Halllo panie Prezydencie!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Topaz(2020-06-10 15:38) Zgłoś naruszenie 266

    Jakoś nie jestem leniem tym bardziej obibokiem. Miałam umowę zlecenie do 31.03.20 od 1.04.20 miałam dostać umowę o pracę ale przez pandemię zakład pracy nie przedłużył mi umowy. Zostałam z ręką w nocniku i bez środków do życia.Na postojowe się nie łapie bo pracodawca stwierdził że umowa wygasła.Wiec o jakiej pomocy mówicie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Julita(2020-06-10 02:10) Zgłoś naruszenie 2511

    Od czerwca do sierpnia?Ja akurat będę bez pracy od 1 sierpnia.To tylko jeden miesiąc mnie obejmie?Samozatrudnionym 2tyś a byłym etatowcom 600 zł a od września łaskawie 900 zł i to tylko na 3 miesiąceFaktycznie pomagają przetrwać.Badziewo.

    Odpowiedz
  • Gosc(2020-06-11 00:59) Zgłoś naruszenie 175

    Uczyc dalej lenistwa i brania pieniedzy byle tak dalej i z worami za nie dlugo Polska pojdzie dawac. I uczyc nierobstwa a emerytowi co ********** cale zycie 50 zl podwyzki

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jada(2020-06-10 22:34) Zgłoś naruszenie 133

    Niech się wezmą za umowy śmieciowe bo jak na jesień przyjdzie nowa fala koranowirusa to pracodawcy będę na teczkach wywozeni.

    Odpowiedz
  • Ziom(2020-06-11 14:38) Zgłoś naruszenie 136

    Dalej ludziska głosujcie na PiS to jeden na 10 będzie zap........

    Odpowiedz
  • Bartek(2020-06-09 20:19) Zgłoś naruszenie 1226

    Bardzo fajna propozycja

    Odpowiedz
  • Sylwia(2020-06-11 13:15) Zgłoś naruszenie 122

    Co niektórzy pobierają Kuronia i pracuje na czarno.A człowiek pracuje uczciwie i jeszcze podwyżki pensji na 2021 rok mają być wstrzymane!!

    Odpowiedz
  • Kaśka (2020-06-11 03:07) Zgłoś naruszenie 1115

    A co z osobami bezrobotnymi, które nie mogą podjąć pracy dlatego że zajmują się dziećmi, lekcjami zdalnymi i muszą zostać w domu nie mając innego wyjścia. Czemu dla takich osób zarejestrowanych w UP nie ma żadnej pomocy tylko przedsiebiorcy zgarniają lepsze pieniądze od państwa niż normalnie wcześniej zarabiali a matki z dziećmi bez pracy nie z własnego wyboru tylko z przymusu mają żyć z czego?!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Czytelnik(2020-06-10 08:53) Zgłoś naruszenie 95

    Pracodawca tworząc nowe miejce pracy dla bezrobotnego otrzymuje prawie 26 tys na zakup maszyny,oraz zwrot połowy zarobków przez okres 12 .miesięcy.To się opłaca,a do tego czasu musi po śmietnikach chodzić i choroby roznosić.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zenek(2020-06-09 22:49) Zgłoś naruszenie 85

    Po 15 marca.. A co jak miało być, że muszą mieć 60 dni w tym roku przepracowane lub okres składkowy opłacony..

    Odpowiedz
  • Jarek(2020-06-09 15:33) Zgłoś naruszenie 84

    Tak robią tylko ****** inni się nie liczą to co uchwalają ci to nie są ludzie zwierzę lepiej dba o swoich szkoda sobie nerwy szarpać zadzocum dać nabezrobotne

    Odpowiedz
  • Taka ja (2020-06-12 11:34) Zgłoś naruszenie 71

    Dawaj , dawaj i jeszcze raz dawaj ... Rozdawnictwo pod każdą możliwą nazwą ! Na dziecko , na wakacje dla dziecka , na trzynastkę , czternastkę, 500+ dla emeryta , rencisty, bezrobotnego , dla rolnika itp . A gdzie jestem ja ???? Pracuję , płacę podatki i g.wno z tego mam . Aaaa , no tak ... Przecież zarabiam prawie 2500 na rękę, nie mam rodziny , ale nikogo nie interesuje , że mam kredyt na mieszkanie , pustą lodówkę i od kilku lat nie stać mnie na jakiekolwiek wakacje ! Rodziny pewnie nie założę, bo jak się czegoś dorobię, to będę za stara na dzieci a nie chcę być pasożytem i nierobem na garnuszku państwa 😠

    Odpowiedz
  • Nóż w plecy(2020-06-11 19:36) Zgłoś naruszenie 61

    MIMO opłacanych składek UP w grojcu odmówił mi zasiłku .Mops dal 37 zł.prace straciłem bo uległa wypadkowi.koronawirus przyczynił się ze niem pracy.jestem juz beztroska w wyniku wypadku losowego i dostaje zero pomocy od instytucji które powinny ja nieść. Grójec

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WESKERMAREK(2020-06-13 01:53) Zgłoś naruszenie 30

    Witam wszystkich zacznę na wstępie nasze Państwo nie jest normalne dla niektórych ludzi traktują na lepszych i gorszych ci co ciężko pracują za minimalną stawke zazwyczaj mają pod górkę jestem singlem 32 letnim który nie ma dzieci i nie wiadomo kiedy będzie miał czy kiedykolwiek pozna tą życiową partnerkę? A tacy ludzie którzy nie pracujący dostają za darmo pieniądze od mopsu plus dodatek na dzieci 500 + teraz nowa propozycja od rządu dodatkowe 500 zł na wczasy z całą rodziną te wszystkie nasze podatki idą przelewem prosto w dzieciorobow którzy nigdy nie podejmą żadnej pracy w Polsce a także zagranicą.Co ze mną dokąd mam być Singlem?

    Odpowiedz
  • Milczenie(2020-06-12 21:29) Zgłoś naruszenie 30

    Zakład dobrze prosperujący podczas pandemii obniżył pracownikom wynagrodzenie do najniższej krajowej otrzymując tarczę rządowa dopłat do wynagrodzeń dla pracowników 40 %.???????w pięknym kraju nad Wisłą

    Odpowiedz
  • Karolina(2020-06-11 09:17) Zgłoś naruszenie 23

    A może lepszym rozwiązaniem byłoby dać pracodawcą dodatek miesięczny za zatrudnienie osób do pracy, niestety ale jest wiele osób które tylko żerują na takich lukach prawnych. Ten kto chce pracować będzie miał większe szanse na zatrudnienie, a ten kto chce zarobić a nic nie robić będzie musiał sam sobie radzić.

    Odpowiedz