Polacy nie myślą o emeryturze. Ogromna grupa nie oszczędza na starość

02.03.2020, 09:12; Aktualizacja: 02.03.2020, 09:12
emeryci, emerytura, seniorzy, emeryt

47 proc. Polaków nie oszczędza na emeryturę, a co czwarty z nas wręcz nie widzi takiej potrzeby. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Insurance Europeźródło: ShutterStock

47 proc. Polaków nie oszczędza na emeryturę, a co czwarty z nas wręcz nie widzi takiej potrzeby. Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez Insurance Europe - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Bez sensu(2020-03-02 15:14) Zgłoś naruszenie 82

    Państwo i tak przyznaje Leniom Emerytury , to bez sensu oszczędzać , LICZY się WIEK , EMERYTURY STAŻOWE SKOŃCZYŁY SIĘ NA OBIECANKACH

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gutek(2020-03-02 14:14) Zgłoś naruszenie 84

    Jak mają oszczędzać jak RPP okrada Polaków z ich oszczędności nie podnosząc stóp procentowych, inflacja konfiskuje oszczędności w znacznej części, ale tak jest korzystnie dla rządu pis;

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bredzić każdy może. (2020-03-03 14:12) Zgłoś naruszenie 61

    Polacy nie myślą o emeryturze. Ogromna grupa nie oszczędza na starość...... Skoro wynagrodzenia za pracę są tak niskie że pod koniec miesiąca pracownik musi żebrać albo wspomagać się socjalem to byłoby co najmniej dziwne gdyby ten sam pracownik odkładał na starość. Nie każdy jest krezusem z listy 100 najbogatszych Polaków. Im się odkłada nawet gdy śpią . P.s. Pamiętam jak biskup Jankowski spytany dlaczego jeździ najdroższymi modelami mercedesów odpowiedział że jego nie stać na dokładanie do gruchota.

    Odpowiedz
  • Zen(2020-03-02 20:06) Zgłoś naruszenie 22

    Całe życie panstwo okrada mnie z wypłaty na emeryturę pózniej zabiera od tego podatek i ja mam jeszcze oszędzać żebym miał ??????????????? Z BANDYTAMI SIĘ NIE DYSKUTUJE !

    Odpowiedz
  • dgsdgsdffg(2020-04-17 19:25) Zgłoś naruszenie 00

    vcxvxcvxc

    Odpowiedz
  • łukasz(2020-04-01 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Rozmawiając z moimi dziadkami trochę jestem przerażony, bo emerytury mają na styk, a tyle osób mówi, że to dobry czas, bo później już będzie tylko gorzej. Jedynie co teraz mi pozostaje to ppk, gdzie powoli będą mi się odkładały oszczędności.

    Odpowiedz
  • maks(2020-03-29 16:25) Zgłoś naruszenie 00

    Oszczędzanie na chwile obecną, to dobry kierunek na coraz wyższe koszty życia. Jest to szczególnie ważne wśród młodych, bo im szybciej zaczną, tym łatwiej będzie osiągnąć im wystarczające środki. Tutaj najlepszym pomysłem są ppk czyli pracownicze plany kapitałowe, to można w bezinwazyjny sposób już odkładać na późne lata.

    Odpowiedz