Emerytura po 40 latach pracy bez względu na wiek. Projekt emerytur stażowych przekazany do komisji

13.02.2020, 18:57; Aktualizacja: 13.02.2020, 19:28
emerytura

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw został zgłoszony z inicjatywy PSL w poprzedniej kadencji w 2016 r.źródło: ShutterStock

 Obywatelski projekt zmian w ustawie emerytalnej, umożliwiający przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy bez względu na wiek, Sejm w czwartek skierował do dalszych prac w komisji polityki społecznej i rodziny.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (80)

  • Inspektor Pracy(2020-02-14 11:18) Zgłoś naruszenie 34

    .... Tu jest rozwiązanie --45 lat stażowych dla mężczyzny i/lub 40 lat przy min równocześnie 15 latach w szkodliwych i nieb zarówno wg Rozporzadzenia Ministra Gosp z 1981r w sprawie osób zatrudnionych w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak i Ustawy POmostowej z 2008r. . Kobiety identycznie. bo zyją nawet dłużej.. Żaden staż od 15r w rolnictwie u mamusi.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Frustrat(2020-02-14 11:42) Zgłoś naruszenie 40

    System emerytalny w RP jest do całkowitej -patrz -sprawiedliwej reformy.Kto tego dokona powinien otrzymać Nobla.Powinien liczyc się staz i zgromadzone środki.Uprzywilejowane młode byczki na emeryturkach do roboty.

    Odpowiedz
  • O Pomste do Nieba(2020-02-14 12:05) Zgłoś naruszenie 21

    To Woła o Pomstę do Nieba aby osobom z 45 latami stażowymi z wojskiem dla mężczyzny i/lub 40 lat przy min równocześnie 15 latach w szkodliwych i nieb zarówno wg Rozporządzenia Ministra Gosp z 1981r w sprawie osób zatrudnionych w szkodliwych i nieb warunkach pracy jak i Ustawy POmostowej z 2008r. . nie wypłacać Emerytur ze względu na staż gdy w około trwa rozdawnictwo nawet dzieciom z PO..

    Odpowiedz
  • Ola(2020-02-14 12:21) Zgłoś naruszenie 20

    Odebrać Emeryture Donaldowi Tuskowi-nigdy na nią nie zapracował

    Odpowiedz
  • kolo(2020-02-14 12:44) Zgłoś naruszenie 40

    Tylko dla KRUSOWCÓW. Płacenie KRUS od 16 r.z., emerytura od 56 r.z.

    Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-02-14 13:40) Zgłoś naruszenie 10

    Ale uczciwie trzeba przyznać , że jest taki element - jak różne rothschwindle i inne fockefellery , które to plemię zasuwa do końca życia , a w temacie emerytur , to w ogóle nie są roszczeniowi ... I ani razu nie odwoływali się do ZUS-u ... Że o sądzie tzw. pracy i ubezwłasnowolnień społecznych nie wspomnę ...

    Odpowiedz
  • nie martwcie się,jak pan Duda obiecywał,tak zrobi(2020-02-14 13:46) Zgłoś naruszenie 20

    a opozycja w milczeniu będzie łkała z zawiści,że to jednak nie są nasi komuniści tylko ludu artyści.Z pełnym szacunkiem ,dla rządzących.

    Odpowiedz
  • JANEK(2020-02-14 13:47) Zgłoś naruszenie 40

    Dostanie glosy ten kandydat ktory to wprowadzi i przed wyborami drugi raz nie zaufamy bo to moze byc znowu nabieranie ludzi .Mundurowi juz po 25 latach dostali panie Szwed niech pan przestanie udawadniac ze to jakas pomylka , czy niezgodne z prawem - w wielu pana wypowiedziach brzmi taki ton.Pracowalismy ciezko fizycznie przez ponad 40 lat , odkladalismy rzetelnie skladki i nalezy nam sie taki przywilej z ktorego skorzystamy lub nie.A w firmach jestesmy fatalnie tra, najnboizsze pensje jako zlo konieczne , a wiec watpie abysmy byli wartosciowymi pracownikami jak to mowia eksperci ze szkoda aby tyle odeszlo z rynku wartosciowych luidzi.cZEKAMY NA USTAWE.

    Odpowiedz
  • Mały(2020-02-14 13:52) Zgłoś naruszenie 40

    Czemu po 40 latach pracy mam dostać najniższą emeryturę, taką jak osoba która przepracowała np.10 lat lub mniej...??

    Odpowiedz
  • Polak(2020-02-14 16:07) Zgłoś naruszenie 20

    Jestem za , tylko powinny być liczone miesiące składkowe, kobiety minimum 320 , a mężczyźni 420 w okresie tych lat.Elity wliczają sobie szkoły do okresu pracy, zaczynają prace wieku 25- 26 l, a do 60 r przepracuja w komfortowych warunkach 34 l , a pracownik narażony na warunki nie zdrówe dla organizmu o 6-8 l dłużej , elity dwa razy więcej przebywają na zwolnieniach i więcej kombinują. Elity polityczne nasze , to wyzyskiwacze dołów społecznych , mówią o sobie że są chrześcijanie na czele z lewicowcami , wystarczy popatrzeć na ustawy . Państwo elit .

    Odpowiedz
  • Soecjaliar(2020-02-14 16:32) Zgłoś naruszenie 21

    Tylko 45 lat pracy bez pracy za dziecka na gospodarce lub 40 lat i min 15 w szczeg oraz niebecz warunkach.I pełne świadczenia.

    Odpowiedz
  • Analityk(2020-02-14 19:47) Zgłoś naruszenie 20

    W Niemczech do emerytury stażowej wymagane jest 45 lat, ale wlicza się szkołę średnią i studia . Da się ?

    Odpowiedz
  • jul(2020-02-15 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    cha,cha, dadzą głodową a do 70 pracować będą w budżetówkach ciepłe posadki

    Odpowiedz
  • klient(2020-02-15 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    a jak wygląda ten projekt w oczach sędziów? Żadnych składek nie płacą i ze względu na długi staż otrzymują emeryturę?

    Odpowiedz
  • Rupert(2020-02-15 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy staż pracy będzie też wliczany dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Prowadzenie działalności to też praca. I do tego te osoby też odprowadzają składki. Wiec im też się należy.

    Odpowiedz
  • Dlaczego...(2020-02-15 12:11) Zgłoś naruszenie 40

    Dlaczego wskazniki waloryzacji zapisanych skladek na koncie podstawowym i subkoncie w ZUS tak znacznie roznia sie miedzy soba? ----------- Np. dla konta podstawowego wskazniki waloryzacji wynosily: 108,68% /2016 r./, 109,20% /2018 r./, a dla subkonta 104,37% /2016 r./, 103,99% /2018 r./ ? ------ Nie mozna bylo ustalic jednakowego wskaznika waloryzacji dla obydwu kont ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Przez ostatnie 5 lat PiS...(2020-02-15 14:57) Zgłoś naruszenie 20

    Przez ostatnie 5 lat PiS nie byl w stanie wyhamowac wzrostu glodowych emerytur, tych ponizej minimalnej emerytury. Obecnie glodowych emerytur jest juz chyba okolo pol miliona i liczba wciaz rosnie.

    Odpowiedz
  • Przez ostatnie 5 lat PiS...(2020-02-15 15:07) Zgłoś naruszenie 20

    Przez ostatnie 5 lat PiS nie wprowadzil zadnego sensownego rozwiazania do systemu emerytalnego w tym rowniez do podsystemu skladki zdefiniowanej, a liczba zyjacych ponizej progu ubostwa i wykluczenia spolecznego wciaz rosnie.

    Odpowiedz
  • Analityk(2020-02-15 15:26) Zgłoś naruszenie 10

    Obecnie doszło do sytuacji że młodym ze średnim wykształceniem płacą tyle ile ekspertom z wyższym, bo kilka lat przed emeryturą nikomu nie chce się zmieniać pracy. Mam 1mln odłożone na koncie emerytalnym i emerytura wyszła by mi wyższa niż pensja. Niech spróbuja znaleźć frajera który będzie chciał robić za 2 za tą pensję. W Niemczech od dawna są emerytury stażowe , wymagane 45 lat ale wlicza się szkoła średnia i studia. W większości krajów UE są emerytury stażowe , ale trzeba to robić z głową.

    Odpowiedz
  • Rozczarowany(2020-02-15 15:46) Zgłoś naruszenie 10

    Praca na lewo,więcej zostanie w kieszeni ,odłoży się na emeryturę,a żyć się będzie z Państwa i składek innych,tego nas uczą !!

    Odpowiedz