Sprawdź, jak złożyć wniosek o przeliczenie emerytury. Może być wyższa

25.06.2019, 11:51; Aktualizacja: 25.06.2019, 11:55
Jeśli ubezpieczony może przedstawić tylko dokumenty poświadczające zatrudnienie, a nie poświadczające osiąganego wynagrodzenia, ZUS uzna, że zarabiał wynagrodzenie minimalne.

Jeśli ubezpieczony może przedstawić tylko dokumenty poświadczające zatrudnienie, a nie poświadczające osiąganego wynagrodzenia, ZUS uzna, że zarabiał wynagrodzenie minimalne.źródło: ShutterStock

Każdy emeryt i rencista może skorzystać z możliwości przeliczenia emerytury. Warto z niego skorzystać, ponieważ może się okazać, że Twoja emerytura wzrośnie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • emeryt(2019-06-26 05:26) Zgłoś naruszenie 152

    Jeśli cos publikujecie,to piszcie o wszystkim.Bo może być wyzsza ale także i nizsza.Bo ludzie w ZUS pracują w pospiechu i często się myla.Gdy im kazecie przeliczyć jeszcze raz,robia to już bardzo dokładnie i często okazuje się,ze emerytura była ale ZANIZONA.Sam znam dwie takie osoby,ktore po wniosku dostaly mniej; jedna o 125 a druga az o 180 zl.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewa(2019-06-26 07:45) Zgłoś naruszenie 130

    legitymacja ubezpieczeniowa? To jeszcze funkcjonuje?

    Odpowiedz
  • Praca do śmierci(2019-06-26 12:08) Zgłoś naruszenie 180

    Co z emeryturami stażowymi????? Duda z piąstką "S" w szafie schowany.......yes.

    Odpowiedz
  • bbb(2019-06-26 20:46) Zgłoś naruszenie 57

    Ale ZUS zawsze i tak bedzie wypłacał tę korzystniejszą, a więc nie obniży.

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-06-27 18:23) Zgłoś naruszenie 220

    Za co z emeryturami czerwciowymi ???? Kiedy zostanie rzetelnie wyliczona emerytura tym emerytom ? Wysokość emerytury czerwcowej od emerytur z pozostałych 11 miesięcy rózni się ok. 10 %. Przy przecietnej emeryturze 1,800 zł to obiżenie świadczenia w skali roku o 2.160 zł ( 180 zł x 12 miesięcy ) . Co robia rządzący w tej sprawie ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maryśką(2019-06-28 17:45) Zgłoś naruszenie 70

    Jestem z rocznika 1952, na emeryturę przeszłam w 2008 r, potem podjęłam pracę znowu i do teraz pracuję. Czy warto przeliczać emeryturę?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emerytka 1952(2019-06-30 03:09) Zgłoś naruszenie 110

    Czy po wyroku TK ZUS dalej rocznikom 1949-1952 będzie odejmował wcześniejsze emerytury ?

    Odpowiedz
  • Kuba(2019-07-03 14:21) Zgłoś naruszenie 20

    a jak w 2019 przejdę na emeryturę, to ZUS mi podwyższy po roku wysokość świadczenia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Co za różnica.(2019-11-29 17:34) Zgłoś naruszenie 00

    Czy mogę przeliczyć emeryturę.Policzyli mi składkowe z ostatnich 20 lat pracy kolejne 10 najlepszych.A mnie odpowiadałoby to samo tylko z pierwszych 20 lat pracy.

    Odpowiedz
  • jaga(2019-12-21 13:27) Zgłoś naruszenie 10

    czy emeryturę można przeliczyć po raz drugi, jeżeli pierwsze przeliczenie nic nie zmieniło?

    Odpowiedz
  • Jaga19(2019-12-21 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    Po ukończeniu 55 .lat przeszłam ne wcześniejszą emeryturę. W wieku 60 lat ZUS przeliczył mi emeryturę okazało się, ze nie jest korzystna. Obecnie jestem na rencie rodzinnej. Czy mogę ponownie przeliczyć emeryturę?

    Odpowiedz