"Emerytura plus" od maja 2019 roku. MRPiPS opublikowało projekt ustawy

07.03.2019, 15:38; Aktualizacja: 07.03.2019, 17:40
Autorzy projektu przypomnieli, że na lutowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziana została dodatkowa pomoc dla emerytów i rencistów w postaci "trzynastej" emerytury dla każdego seniora.

Autorzy projektu przypomnieli, że na lutowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziana została dodatkowa pomoc dla emerytów i rencistów w postaci "trzynastej" emerytury dla każdego seniora.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej opublikowało w czwartek projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. Będzie ono wynosiło 1100 zł brutto, czyli ok. 888 zł netto.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (25)

  • Emerytka(2019-03-07 16:31) Zgłoś naruszenie 333

    Dlaczego od świadczeń emeryckich pobiera się wysoki podatek 18 procent, a 500+ jest bez podatku. To jawne złodziejstwo i dyskryminacja. Od nędznej zapomogi nazywanej trzynastką pobierają 212 zł. podatku !!! Oszukali na waloryzacji, pobierają podatek od emerytur i teraz to. Podatek goni podatek i podatkiem pogania.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wjw(2019-03-07 17:46) Zgłoś naruszenie 69

    No to teraz będą hulanki i swawole emerytów i rencistów.

    Odpowiedz
  • Wezmą również(2019-03-07 18:01) Zgłoś naruszenie 100

    emerytowane państwo senatorostwo i poselstwo ! Niby dlaczego nie, na dzieci też biorą po 500+, mimo ponad 20 tysięcznycznych dochodów.

    Odpowiedz
  • Propozycja Emerytów dla PRAWICY ... (2019-03-07 18:28) Zgłoś naruszenie 80

    nie do odrzucenia … !!! Organizować wybory co MIESIĄC.. "DAMY RADĘ" … głosować na PIS i wziąć KIEŁBASĘ WYBORCZĄ co miesiąć !!! BANKSTER PIS znajdzie jakieś rozwiązanie w budżecie , a może nawet jakaś MANNA spadnie z nieba …

    Odpowiedz
  • A kiedy(2019-03-07 19:48) Zgłoś naruszenie 72

    oddadzą to co zbiorowo i bezprawnie zagrabili żołnierzom i policjantom oraz wdowom i sierotom po nich ???

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-03-07 20:26) Zgłoś naruszenie 40

    Śmierć + czyli "Skarga-na społeczną patologie--pracującym jeszcze jako dzieci/ byłym dzieciom dzieje się krzywda!. Znam wiele takich co jako jeszcze dzieci pracowali na umowy o prace już od 15r życia, bez wakacji, ferii, z obowiązkowymi sobotami i wyznaczonymi niedzielami przed/świątecznymi, później już jako dorosłe osoby zatrudniane w szkodl i nieb warunkach pracy ..i co?- mimo 45 lat stazu pracy z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych nie ma dla Nich wcześniejszego Wieku Emerytalnego. I to jest Polskie piekiełko bo na dzieci Kulczyków jest, na dzieci Pana Władka sPOd butki z piwem też, ale na Nich tak spracowanych nie ma /na ,tak spracowanych nie . Czy Prawo i Sprawiedliwość jest jeszcze sprawiedliwa?

    Odpowiedz
  • matematyk(2019-03-07 22:50) Zgłoś naruszenie 62

    według moich obliczeń na podstawie kalkulatora ZUS od kwoty brutto 1.100 zł wychodzi kwota netto w wysokości ok.935 zł ( po odliczeniu składki zdrowotnej oraz podatku), a nie 888 zł. Czy tam w rządzie nie potrafią już liczyć ???????

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • 1100 - 888(2019-03-08 07:32) Zgłoś naruszenie 50

    1100 zl brutto to 888 zl netto? Czyzby emerytom podniesiono podatek PIT? ------ Wiadomo przeciez, ze w Polsce system podatkowy w praktyce nie jest progresywny ale regresywny. Emeryci odprowadzaja do Skarbu Panstwa okolo 10% swojego swiadczenia, gdy tymczasem inni podatnicy srednio okolo 7%. --- Czy rzad chce zwiekszyc podatek dla seniorow i sygnalizuje im to w przeliczeniu 1100zl brutto na 888 zl netto?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Na ...(2019-03-08 07:54) Zgłoś naruszenie 140

    Na jakiej podstawie prawnej odlicza sie podatek od +prezentu+ dla emerytow? Przeciez +prezent+ ten nie jest wliczany do swiadczenia emerytalnego.

    Odpowiedz
  • Parapodatek na zdrowie 1,25%(2019-03-08 07:59) Zgłoś naruszenie 30

    Dlaczego parapodatku na zdrowie 1,25% nie odlicza sie od podatku? Czyzby ta kwota nie trafiala do NFZ tylko na inne cele? ----- Poza tym wprowadza ten fakt ludzi w blad. Zapominaja, ze potracenia z placy/emeryturyprzy I progu dochodowym wynosza nie 18% ale 19,25%.

    Odpowiedz
  • Cel ochlapu jednorazowego(2019-03-08 08:05) Zgłoś naruszenie 41

    Autorzy Projektu pisza: + CELEM jednorazowego swiadczenia pienieznego, obok pomocy dla emerytow i rencistow, ma byc w szczegolnosci ZMNIEJSZENIE ROZNIC MAJATKOWYCH w spoleczenstwie.+

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wkurzona Polka(2019-03-09 12:17) Zgłoś naruszenie 31

    Czy ta gazeta potrafi liczyć ?! Z 110 zł. = 934 .06 zł. ,A nie około 888 zł. Może niedługo policzycie że będzie około 500 zł

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ale nas okradają(2019-03-09 14:44) Zgłoś naruszenie 32

    matki pracujące i wychowujące dzieci domagajmy się też dla nas emerytury za wychowywanie dzieci. Myśmy po godzinach pracy nie leżały tylko wychowywały dzieci w tym prały, gotowały sprzątały w przeciwieństwie do matek nie pracujących. Myśmy pracowały na dwa etaty. WALCZMY O SWOJE. DOSYĆ OKRADANIA NAS. A i jeszcze wystarczająco żeśmy przez tyle lat płacili podatek. TAKŻE DODATKOWO TAKŻE EMERYTURY BEZ POTRĄCANIA PODATKU.

    Odpowiedz
  • dca(2019-03-09 16:04) Zgłoś naruszenie 31

    Emeryt jest wart dodatkowo 77 zł netto miesięcznie i to nie wiadomo czy w przyszłości. A dzieciak, na którego płaci podatki jest wart 500 zł netto. Dzieci powinni utrzymywać rodzice, bo dzieci obecnych emerytów były utrzymywane przez nich samych.

    Odpowiedz