Nie tylko emeryci dostaną trzynastkę. 1100 zł także dla rencistów

27.02.2019, 13:03; Aktualizacja: 27.02.2019, 13:07
Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury

Jarosław Kaczyński zapowiedział od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emeryturyźródło: ShutterStock

Trzynaste świadczenie zostanie wypłacone zarówno emerytom, jak i rencistom - zapowiedziała w środę wicepremier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (77)

  • matka wdowa(2019-02-27 15:08) Zgłoś naruszenie 5119

    Dobra wiadomosc

    Odpowiedz
  • drogo(2019-02-27 15:19) Zgłoś naruszenie 3822

    Wszystko, zwłaszcza artykuły spożywcze, drożeje, wyższe są opłaty za mieszkania itd. Waloryzacja emerytur i rent nie rekompensuje podwyżek cen, więc żadną łaską jest ten zasiłek wart ok. 80 zł miesięcznie. Natomiast dziwi zwolnienie z podatku ludzi, jak leci bez kryterium dochodowego, tylko ze względu na wiek (?) To już dyskryminacja. Informatyk w wieku do 26 lat zarabia dobre pieniądze, zapewne większe niż starszy robotnik budowlany.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • biedny emeryt(2019-02-27 15:37) Zgłoś naruszenie 5530

    Wielkie brawa dla Pana Kaczyńskiego-nareszcie będę mógł pozwolić sobie na luksus.Czekałem na to od 1989 roku.Dzięki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt -czlonek PO(2019-02-27 16:00) Zgłoś naruszenie 327

    Jako stały i zawzięty wyborca, emeryt a zarazem radny z PO, chciałem PiSowi oficjalnie podziękować za to ,że jak nie jesteśmy przy władzy to Wy nam i naszym dzieciom,wnukom ładujecie forsę. Lecz gdy już jesteśmy przy władzy to i tak sami siebie finansujemy, Jak by nie było to my zawsze górą a na Was to już tylko frajerzy i jak wytrzeźwieją , pijaczkowie będą głosować. Głosy jeszcze macie lecz zaufanie u roboli co maja prawie 50 lat pracy tracicie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ABC(2019-02-27 17:08) Zgłoś naruszenie 4030

    A co z bezrobotnymi? Oni zostaną pominięci?!

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • 1960 r(2019-02-27 17:26) Zgłoś naruszenie 2920

    Pani premier Beato Szydło wszystkim rozdajecie emerytom rencistom dajecie emerytury matkom i ojcom co nie pracowali ani godziny a my pracujący od 15 roku życia na trzy zmiany i nie mając wolnych sobót mamy już w tej chwil przepracowane ponad 44lata pracy nie możemy iść na zapracowaną emeryturę tylko dale musimy harować do 65 roku by pani oraz pański rząd oraz koledzy z PIS-u dawali emerytury by zdobyć elektorat wyborczy dlaczego cały czas zapominacie o nas i nie zezwolicie nam iść na emeryturę chyba że musimy dalej pracować na następne emerytury dla nigdy nie pracujących .Pozdrawiam 44 lata pracy i dzięki Pisowi dalej muszę pracować zamiast zajmować się wnukami . Ale wybory tuż tuż zobaczymy .

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Emeryt(2019-02-27 17:37) Zgłoś naruszenie 4548

    4 lata obkradaja emerytów a później kiełbasę wyborczą dają nikt sie na to nie nabierze bzdury z żadnego VAT nie ma kasy Państwo sprzedaje obligacje do Niemiec które trzeba będzie odkupić Pis nie ma pomysłu na rządzenie Biedroń chciał z finansować z likwidacji religi w szkołach to ma pokrycie

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • mila(2019-02-27 18:40) Zgłoś naruszenie 3210

    Suuper!! Zawsze coś!!! może przez jakiś czas obejdę się bez pożyczek, bo dużo wydaję na lekarstwa dla mnie i dla męża. Szkoda,że nie ma darmowych lekarstw dla seniorów z głębokim alzheimerem, bo te lekarstwa, które są darmowe, są tylko na początek choroby.

    Odpowiedz
  • bravo PIS- moher(2019-02-27 21:22) Zgłoś naruszenie 14

    mowili z wieczora ze KIBOLE z ,,PO,, tyz dostana , nawet viecej bo VAT z fasolka ,a ci z nofo rejs na MADERE , a ci z psl-u g-o-w-n-o dostana

    Odpowiedz
  • Emeryt(2019-02-27 21:29) Zgłoś naruszenie 79

    A jak emeryt ma przyznaną połowę renty wypadkowej to otrzyma półtorej trzynastki .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jędruś(2019-02-28 05:47) Zgłoś naruszenie 3216

    Brawa dla PiS! To jest partia, która wymazuje nierówności społeczne. 500 + dla wszystkich, wyższa kwota wolna od podatku dla wszystkich, teraz ta trzynastka. Brawo!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • korpoczłowiek(2019-02-28 05:48) Zgłoś naruszenie 346

    Jak z moich podatków ma iść na emerytów i rencistów, to ja popieram ten pomysł. Im się należy lepsze życie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zajączek(2019-02-28 05:49) Zgłoś naruszenie 2914

    Przez lata żaden rząd nie troszczył się o emerytów, a ci ledwo wiązali koniec z końce. Świetnie, że teraz władza zwróciła na nich uwagę i okazała zrozumienie na problemy.

    Odpowiedz
  • Dżejkob(2019-02-28 05:51) Zgłoś naruszenie 3812

    Moja babcia na pewno ucieszy się z trzynastki. 1100 PLN to dużo pieniędzy. Na pewno teraz łatwo opłaci leki i rachunki. Dobra zmiana.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dama Z Łasiczką(2019-02-28 05:52) Zgłoś naruszenie 4329

    PiS troszczy się o ludzi. Trzeba to przyznać. Żadna inna władza tak się nie troszczyła i nie zrobiła tyle dla kraju.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mędrek(2019-02-28 05:53) Zgłoś naruszenie 2215

    PiS poprawił sytuację budżetu uszczelniając VAT. Mamy nadwyzkę i bardzo dobrze, że pieniądze nie trafią do państwa, tylko do ludzi.

    Odpowiedz
  • ktoś(2019-02-28 05:55) Zgłoś naruszenie 349

    Dla emerytów taka trzynastka to poważny zastrzyk gotówki. Oby im pomogła. Wypada podziękować rządowi, bo niejedni rodzice czy dziadkowie będą wiedli bardziej spokojne życie dzięki tym pieniążkom.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • komentator(2019-02-28 05:57) Zgłoś naruszenie 297

    Ja rozumiem, że można mieć różne opinie, ale czepiać się o emerytów i rencistów... Przecież wiemy jak małe są ich świadczenia i że prawie żyją w ubóstwie. Co oni mają zrobić, żeby żyć lepiej? Iść do pracy? Być ciężarem dla rodziny? Bardzo dobrze, że państwo w nich inwestuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • użyteczny(2019-02-28 05:58) Zgłoś naruszenie 3712

    PO non stop wprowadzało obciążenia dla biedniejszych i emerytów. PiS chce pracować u podstaw i wyrównać nierówności. To podstawa silnego państwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Erbol(2019-02-28 06:00) Zgłoś naruszenie 4419

    Dla tych co krytykują... Naprawdę żałujecie, że Wasza babcia, dziadek albo ojciec czy matka dostaną dodatkowe pieniądze? Trochę więcej zrozumienia! Szanujcie swoje rodziny, bo pewnie im te pieniądze też się przydadzą

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz