Matczyne emerytury: Prezydent podpisał ustawę „Mama 4 plus"

15.02.2019, 14:46; Aktualizacja: 15.02.2019, 16:02
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Tzw. matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 r.źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym "Mama 4 plus" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • kawon(2019-02-15 19:29) Zgłoś naruszenie 4416

    Wszyscy emeryci złożyli się na te 4+ nam zabrali żeby dodać paniom które nie trudziły się pracą zawodową

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Właśnie się nie dajemy.(2019-02-16 11:55) Zgłoś naruszenie 329

    Wyjeżdżamy, zeby na te wszystkie plusy nie tyrać, tylko na własną normalną emeryturę. Brak słów, premiowanie nieróbstwa i karanie pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2019-02-16 11:41) Zgłoś naruszenie 2712

    Kolejny manewr PIS aby tylko zdobyć nowe głosy!!!!!!!!! , kosztem płacących składki ZUS . W/g nich rozkładanie nóg to też praca!!!! Inne marki wychowywały i pracowały a tym samym płaciły sobie ZUS ,podczas gdy inna klepała dzieci,,,,,,,,,,,,,,,,,

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • precz z 500+ i emeryturą+(2019-02-15 20:15) Zgłoś naruszenie 2422

    dobrze, że od stycznia jestem na wypracowanej po 40 latach pracy bo musiałabym dalej ********** na rozmnażających się patafianów tj. na 500+ i emeryturę+

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prosty(2019-02-16 07:52) Zgłoś naruszenie 2215

    Rząd powinien zachęcać do posiadania dzieci, bo to one są przyszłością narodu. Ktoś musi pracować na emerytury tak na chłopski rozum.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • cezar(2019-02-16 07:54) Zgłoś naruszenie 2232

    Jeżeli moja mama wychowywała czwórkę dzieci i nie mogła pracować, ale jej dzieci pracują i płacą podatki, to dlaczego miałaby nie mieć emerytury? Należy się!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Polka(2019-02-16 19:36) Zgłoś naruszenie 217

    Dla tych co pracują po 40 lat i wychowują 2,3,4 ...placa składki emerytura sie nie należy bo mało składek i wieku 60 lat 1500 emerytury,a siedząc w domu 4 dzieci 1100zl.Wiec czym ten rząd sie chwali,fajnie ze pieniądze sie znalazly dla obywateli tylko,mądrze trzeba je wydawac a nie reklamować lenistwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • derek(2019-02-16 07:50) Zgłoś naruszenie 2137

    Rząd nareszcie docenił matki. Dla poprzedniej władzy w ogóle nie istniały.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • nie dajmy się zagłodzić,(2019-02-17 10:46) Zgłoś naruszenie 192

    1000+ jako dodatek dla ludzi pracy w tym dla emerytów mających co najmniej wypracowane 35 lat pracy, bo ci ludzie klepią biedę za swoją wieloletnią pracę, oni też wychowywali swoje dzieci bez 500+ i emerytury+. PRECZ Z WYZYSKIEM LUDZI PRACY. NIE DAJMY SIE ZAGŁODZIĆ, DO WALKI O GODNE ŻYCIE ZA SWOJĄ WIELOLETNIĄ PRACĘ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GÓRNIK z powierzchni(2019-02-17 12:01) Zgłoś naruszenie 180

    Może by tak powrócić do normalności i umożliwić schorowanym tyrającym 40 lat ludziom przejście na zasłużoną godną emeryturę jeżeli nas stać na inne wynalazki typu 500+, 4+, 25 na kopalni w wojsku,policji itp.... itd.....WOLAM GLOSEM STYRANYCH PRACĄ LUDZI ŻE 40 LAT PRACY WYSTARCZY!!!!!

    Odpowiedz
  • brawo brawo brawo(2019-02-16 15:42) Zgłoś naruszenie 1624

    Nareszcie mamy rząd, który myśli o ludziach! Nasze społeczeństwo drastycznie się starzeje, musimy zachęcać ludzi do posiadania dzieci, zakładania rodzin. Musimy ich wspierać bo to jest nasza przyszłość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Monika Olejnik(2019-02-16 07:48) Zgłoś naruszenie 1631

    Powiem tak: wychowywanie dzieci niczym się nie różni od normalnej pracy. Powinno być wynagrodzone.. Koniec kropka.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Anka(2019-02-17 13:15) Zgłoś naruszenie 162

    Sama wychowałam 4 dzieci, mam 21 lat stażu pracy i pobieram emeryturę w wysokości 1300 zł brutto. Dlatego że nie mam zdrowia i byłam często na zwolnieniu pomimo wysokich dochodów . Nie zazdroszczę innym ale jestem załamana zawiścią i niekonsekwencją Polaków. Każdy dużo zarabiający ma jakieś ulgi albo od dochodu albo od podatku, nawet na kupno nowego samochodu na firmę. To też są mniejsze wpływy do budżetu i proszę o tym pamiętać.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2019-02-18 11:01) Zgłoś naruszenie 160

    Dzieci wychowuje się do pewnego wieku a potem sie usamodzielniają to te matki mogły co najmniej przepracować te 15 lat pracy widocznie było je stać żeby nie pracowały

    Odpowiedz
  • kormoran(2019-02-16 07:53) Zgłoś naruszenie 1430

    Powiedzmy sobie szczerze: żaden rząd nie troszczył się o obywateli tak jak władza PiS. Budżet najlepiej ułożony w historii. Dlaczego więc nie pomagać?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Mały Jaś(2019-02-16 19:38) Zgłoś naruszenie 145

    Czy ktoś któ wypowiada się o dzieciach matki, która urodziła co najmniej 4 dzieci per "bachory", zasługuje na dar ojcostwa lub macierzyństwa ?

    Odpowiedz
  • ja(2019-02-16 23:30) Zgłoś naruszenie 147

    mam nadzieje ze szybko znajda się tatusiowie którzy zaskarżą tą ustawę

    Odpowiedz
  • należy się zawistnicy(2019-02-16 16:06) Zgłoś naruszenie 1125

    Jesteśmy społeczeństwem, wspólnotą a to oznacza, że wzajemnie sobie pomagamy i się o siebie troszczymy. To jest właśnie dojrzała forma państwa. Zamiast krytykować bądźcie dumni, że mamy taki rząd jaki mamy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • dosyć wykorzystywania nas emerytów(2019-02-17 15:32) Zgłoś naruszenie 86

    skłóciliście ludzi, którzy ciężko pracowali na ten kraj tym płaceniem za ********** sie i rozmnażanie tj. dawaniem 500+ i emeryturę+, którzy klepią biedę za swoją wieloletnią pracę, obyście odcierpieli w wielkim bólu krzywdę tych ludzi

    Odpowiedz
  • Zojka(2019-02-18 22:51) Zgłoś naruszenie 60

    Czy Pani Minister Rafalska zna się na gospodarce? wątpię. Po skończonym AWF czego można oczekiwać. Najgorsze głąby, które nic nie umiały na żadne studia się nie dostały to szły na AWF a co po takich studiach? można się tylko domyślać.

    Odpowiedz