Senat przyjął bez poprawek ustawę "Mama 4 plus" o tzw. matczynych emeryturach

01.02.2019, 20:23; Aktualizacja: 01.02.2019, 20:28
rodzina dzieci

Tzw. matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 r.źródło: ShutterStock

Senat przyjął w piątek bez poprawek ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym – „Mama 4 plus". Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury. Ustawa trafi teraz do podpisu przez prezydenta.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (33)

  • mp(2019-02-01 21:05) Zgłoś naruszenie 197

    Nie wystarcza 500 plus teraz emerytura dla pan lezacych w domach a my mamy to wszystko finansowac dla pracujacych w sądach nie ma podwyżki od 10 lat dają podwyżki tylko dla osób ledwo przyjety h protegowanych

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nieznana(2019-02-01 22:27) Zgłoś naruszenie 186

    Masakra co sie dzieje w naszym panstwie.

    Odpowiedz
  • Wiem już(2019-02-01 22:27) Zgłoś naruszenie 50

    po co te całe PPK.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Pracujaca matka 3 dzieci bez sluzacych(2019-02-01 22:30) Zgłoś naruszenie 162

    A ja bedac matka 3 dzieci bo czwarte mi zmarlo pracujac cale zycie za4 misiace przejde na emeryture i tez dostane 1100 brutto a dzieci nie wychowywalam? Bo wszystkie matki pracujace nie musza swoim dzieciom prac gotowac pomagac w lekcjach i zajmowac sie nimi !!!!

    Odpowiedz
  • XZ(2019-02-01 22:33) Zgłoś naruszenie 234

    Znów nagradzanie za nic. Moja mama wychowała 5 dzieci i pracowała - dostaje teraz najniższą emeryturę. Niech rząd zacznie doceniać takie osoby jak już tak szasta naszymi pieniądzami!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bgj(2019-02-01 22:59) Zgłoś naruszenie 71

    Brak słów co się dzieje.To jest nie sprawiedliwe.Tak samo Jak ktoś pracował 16 lat i doliczono mu dwoje dzieci i ma emeryturę.najnizsza.a ja przepracujac 32 lata skladkowe pracy mam mieć tyle samo .Płakać się chcę

    Odpowiedz
  • Emerytka(2019-02-01 23:10) Zgłoś naruszenie 62

    Ja wychowywalam 3 dzieci, około 10 lat byłam bezrobotna bo dzieci potencjalnym pracodawcom przeszkadzały. W końcu znalazłam pracę, aktualnie jestem na emeryturze, swiadczenie emerytalne niewiele wyzsze. Gdzie tu sprawiedliwość?

    Odpowiedz
  • Ja(2019-02-01 23:33) Zgłoś naruszenie 213

    Jestem matką 4-ki dzieci, pracuje od 21 roku życia . Jskos potrafiłam jak wiele innych matek pracować, studiować, rodzić dzieci i nie wyobrażam sobie zrezygnować z pracy. Obecnie mam 42, lata, nigdy nie byłam na opiece A na chorobowym tylko jak byłam w ciąży. I jestem wściekła bo na podstawie info z ZUS będę mieć marną emeryturę w porownaniu do matek, które przesiedzialy w domu . Czy dzieci nie rosną i trzeba siedzieć w domu do emerytury żeby im podkladac wszystko pod nos. Znowu promocja dla leniwych ? Jaki to przykład dla młodego pokolenia ? Wkurza mnie jak widzę że obydwoje rodziców siedzi w domu i korzysta z zasiłków bo mają wiecej dzieci. Musi się coś zmienić w programie 500 plus - już czas wyciągnąć wnioski co nslezy poprawić

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nickto(2019-02-01 23:45) Zgłoś naruszenie 210

    I dobrze. Cała Europa żyje socjalem i Polska do tego dojrzała. Lepiej tak niż darmo dawać nierobom przybyszom. Nalezy jeszcze objąć emeryturami matki/ojców którzy nie mogli pracować bo mieli/mają niepełnosprawne dzieci.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Gość (2019-02-01 23:55) Zgłoś naruszenie 131

    A co z matkami które wychowały lub wychowują 4 dzieci i oprócz tego pracowały lub pracują dostana dwie emerytury ciekawe ???

    Odpowiedz
  • Gość (2019-02-02 00:03) Zgłoś naruszenie 72

    No pewnie niech jeszcse wsxystkim tym nierobom i patologi deweloper Kaczynski wybuduje mieszkania i płaci za wszystko !!!!!Ha ha ha .

    Odpowiedz
  • Pracujący(2019-02-02 00:35) Zgłoś naruszenie 121

    Beznadziejnie..... ciekawe kto wymyśla te inteligentne ustawy chyba tylko po to żeby nieroby na nich glosowały. Kobiety miały po czworo dzieci i więcej i pracowały. Moi rodzice też mają nas czworo i zawsze pracowali a teraz są już na emeryturach. A może tak wszyscy przestaniemy pracować i zaczniemy brać socjalne i żyć na koszt państwa.

    Odpowiedz
  • Pracujaca(2019-02-02 02:32) Zgłoś naruszenie 71

    Gdzie jest sprawiedliwość w tym kraju. A w konstytucj wszyscy obywatele są ,,równi,,. To pracujac cale zycie w sklepie za najnizsza z 2 dzieci dostane tyle co kobiety, które pracy się nie chyciły? Żenada.

    Odpowiedz
  • Lena(2019-02-02 07:05) Zgłoś naruszenie 30

    Dla matek dzieci niepełnosprawnych pieniędzy nie ma. Te matki choć nie zawodowo ciężko pracują każdego dnia zapewniając całodobową opiekę swoim chorym dzieciom. Na pomoc Panstwa liczyc nie mogą. A dla leni i nierobów to są. Żenada.

    Odpowiedz
  • Iga(2019-02-02 13:10) Zgłoś naruszenie 41

    A jaka bedzie emerytura dla z matek samotnychi i pracujacych,które wychowały czwórkę dzieci ???

    Odpowiedz
  • a oooo....(2019-02-02 17:43) Zgłoś naruszenie 21

    Moja mam nie wychowała 4 dzieci i pobiera żałosną emeryturę. Dlatego PIS dostanie ode mnie takiego ....... a nie głos w wyborach. Skoro dzieli sobie ludzi na lepszych i gorszych - to niech na niego głosują ci "lepsi" od dostawania naszej forsy za nic.

    Odpowiedz
  • renatka(2019-02-03 17:42) Zgłoś naruszenie 14

    Bardzo dobry program. Wychowanie dzieci to praca jak każda inna i należy się za nią wynagrodzenie.

    Odpowiedz
  • Jarmuż(2019-02-03 17:44) Zgłoś naruszenie 14

    Dzieci to społeczny kapitał kraju i powinno się zachęcać do ich posiadania. Ten program to umożliwia.

    Odpowiedz
  • radzio 25(2019-02-03 17:45) Zgłoś naruszenie 14

    Dobrze, że rząd dba o ludzi. Matki były dotychczas poniewierane przez poprzednie władze, a teraz nareszcie ktoś zatroszczył się o ich dobro. W pełni popieram.

    Odpowiedz
  • Karol(2019-02-03 17:47) Zgłoś naruszenie 12

    Sytuacja z życia wzięta moja mama nie pracowała bo wychowywała piątkę dzieci. Ja i wszyscy moi bracia pracujemy i płacimy podatki. Wobec tego naszej mamie chyba należy się emerytura prawda?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz