Policjanci pozostaną bez przywilejów? W Sejmie trwają prace nad anonimową petycją

autor: Bożena Wiktorowska31.01.2019, 07:10; Aktualizacja: 31.01.2019, 07:27
Jeśli dorabiający emerytowany mundurowy osiągnie przychód ponad limit 130 proc. średniego wynagrodzenia (obecnie to 5954,30 zł), kwota jego emerytury zmniejsza się tylko o 25 proc. Cywilny emeryt w takim przypadku nie dostanie z ZUS ani złotówki.

Jeśli dorabiający emerytowany mundurowy osiągnie przychód ponad limit 130 proc. średniego wynagrodzenia (obecnie to 5954,30 zł), kwota jego emerytury zmniejsza się tylko o 25 proc. Cywilny emeryt w takim przypadku nie dostanie z ZUS ani złotówki.źródło: ShutterStock

Obniżka chorobowego, embargo na prowadzenie firmy i dorabianie do 65. roku życia – w Sejmie są propozycje odbierające przywileje mundurowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (135)

  • Krzysztof(2019-02-02 15:35) Zgłoś naruszenie 20

    Pracuję w Policji , upłynęło już 15 lat, więc mam prawa emerytalne w wieku 42 lat życia, i bardzo się z tego cieszę, że korzystałem z tej możliwości. Mam wiele przywilejów, i one mi nie przeszkadzają w pracy, wręcz przeciwnie. Planuję pracować jeszcze 13 lat, i później idę do inne pracy, bo chcę pracować skoro zdrowie mi będzie pozwalać.. Moi koledzy z którymi chodziłem do szkoły mówią, że dobrze zrobiłem, i żałują. Tak więc wszyscy co tu plujecie jadem weźcie się do roboty, bo do emerytury jeszcze wam długo zostało. Pozdrawiam i jeszcze raz do roboty ludu pracujący, na mundurowe przywileje i emerytury dla mlodych.

    Odpowiedz
  • DAJCIE NAZWISKO.(2019-02-03 15:49) Zgłoś naruszenie 20

    Skoro mamy demokratyczne państwo, więc wszystkie petycje w zbiorowym interesie społecznym, powinny być tak samo rozpatrywane bez względu na to czy są podpisane, czy są anonimowe. Natomiast petycje w indywidualnym interesie konkretnych osób , ze zrozumiałych względów powinny być podpisane prawdziwymi danymi osobowymi. Myślę że czasy : "DAJCIE MI NAZWISKO A PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE" JUŻ CHYBA SŁUSZNIE MINĘŁY.

    Odpowiedz
  • xxx(2019-02-02 08:14) Zgłoś naruszenie 20

    Należy napisać petycję żeby zanrali 500+

    Odpowiedz
  • Piłat(2019-02-01 13:33) Zgłoś naruszenie 10

    Lepiej chyba żeby pracowali oni niż zalała nas ukraińska ban.....

    Odpowiedz
  • pol=psik(2019-01-31 20:41) Zgłoś naruszenie 10

    A niech wprowadzają to wszyscy się zwolnią i tyle :D

    Odpowiedz
  • Olin(2019-02-03 07:02) Zgłoś naruszenie 10

    Obecnie są ogromne braki kadrowe w policji. Nie ma chętnych, zarówno ci którzy mają prawa odchodzą jak i młodzi którzy ich nie posiadają. Mobbing i jawne znęcanie się przełożonych dbających tylko o własne stanowisko. Tu jest problem policji. Kolejne przepisy zaostrzą tylko już bardzo trudną sytuację.

    Odpowiedz
  • Dziwny jest ten świat(2019-02-04 10:27) Zgłoś naruszenie 10

    Święte krowy były , są i będą. A co do mundurowych, to jest ich tylu (byłem kiedyś "na robotach" w ZSRR i co drugi miał mundur w szafie i przywileje, jak w takim kraju mogło być dobrze. Oni sami mówili ,ze oprócz kablowania nie potrafią już nic innego robić. No ale w Polsce to są inni mundurowi , ha ha.

    Odpowiedz
  • Bolesław Śmiały(2019-02-01 07:33) Zgłoś naruszenie 10

    Wg obecnie nam panującej władzy przywilejem jest jakakolwiek emerytura. Skoro twierdzą, że nie odebrali "funkcjonariuszom służ totalitarnego państwa" emerytur, a tylko "pozbawili ich przywilejów" ustalając współczynnik 0% za każdy rok służby, to znaczy, że każda wartość większa niż zero (np 0,2%) jest już przywilejem. Nawiasem mówiąc wg IPN Tadeusz Mazowiecki był premierem "totalitarnego państwa".

    Odpowiedz
  • cyryl(2019-02-03 09:57) Zgłoś naruszenie 11

    Policaje mają za dużo tych przywilejów, chyba że władze dążą do państwa policyjnego.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DAJCIE NAZWISKO.(2019-02-04 15:57) Zgłoś naruszenie 10

    Skoro mamy demokratyczne państwo, więc wszystkie petycje w zbiorowym interesie społecznym, powinny być tak samo rozpatrywane bez względu na to czy są podpisane, czy są anonimowe. Natomiast petycje w indywidualnym interesie konkretnych osób , ze zrozumiałych względów powinny być podpisane prawdziwymi danymi osobowymi. Myślę że czasy : "DAJCIE MI NAZWISKO A PARAGRAF SIĘ ZNAJDZIE" JUŻ CHYBA SŁUSZNIE MINĘŁY.

    Odpowiedz
  • Ja(2019-02-01 23:17) Zgłoś naruszenie 11

    Brawo wszyscy policjanci którzy się tu wypowiadają. Napisałem pierwszy i poszło falowo.

    Odpowiedz
  • Mundurowy(2019-01-31 22:39) Zgłoś naruszenie 11

    Generalnie ludzie żyją coraz dłużej, więc według mnie wszyscy powinni pracować do 80 roku życia, państwo miałoby by więcej pieniędzy i można by wtedy więcej ukraść....a może więcej niż 80, w sumie czemu nie...nie byłoby prawie emerytów....tak chyba byłoby najlepiej....

    Odpowiedz
  • Hurra naprzód(2019-02-24 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    A tak wszyscy narzekają na komunę. Zle było chlać wode i iść na emke po 15 latach?? Przez 60 lat nikt nie dotykał tej ustawy. A tu nagle demokracja przyszła i zabrała przywileje. Widocznie w Polsce jest zbyt bezpieczne. Towarzysze policjańci weźcie wszyscy l4 i będzie spokój. Niech niewdzięczny naród i politycy wiedzą co tracą. A w razie interwencji jedna broń na dwóch i cywile na patrole. Hurra naprzód!

    Odpowiedz
  • Za miesiąc emeryt policyjny(2019-01-31 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    **********

    Odpowiedz
  • społeczeństwo(2019-01-31 21:38) Zgłoś naruszenie 04

    I bardzo dobrze, koniec ze świętymi krowami. Najbardziej cwaniacka grupa zawodowa. steroryzowała społeczeństwo fikcyjnymi zwolnieniami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obywatel(2019-02-02 11:10) Zgłoś naruszenie 01

    Ja to bym się przyjrzał innym grupą zawodowym np u nauczycieli można by było znieść kartę nauczyciela społeczeństwo im nie wytyka że weekendy wolne wakacje wolne święta wolne urlop na podratowanie zdrowia co to w ogóle jest?? Każdy powinien taki mieć. A mundurowi świata zamiast z rodziną to w służbie innym a Ci INNI co zabrać to pozbawić tego to się nazywa wdzięczność społeczeństwa za to co się robić.

    Odpowiedz
  • Kontakt. (2019-02-04 12:23) Zgłoś naruszenie 01

    Nikt za darmo emerytury mundurowej nie otrzymał, tylko ją wysłurzył na zasadach ustalonych ustawowo. A jeżeli zdrowie byłym funkcjonariuszom dopisuje, to pracują i odprowadzają podatki na ZUS, NFZ ew. do U.S. Czyli reasumując nie tylko czerpią, ale i dokładają się do budżetu. Kto ma ochotę niech podejmuje pracę w służbach, za 25 lat niełatwej pracy otrzyma omawiane szumnie przywileje, o ile nie straci w niej zdrowia.

    Odpowiedz
  • Gall Anonim(2019-01-31 22:27) Zgłoś naruszenie 01

    Gamonie.....Co Wy wiecie o zabijaniu....Kto lub co Wam bronił wstąpić...Strach...czy sie poprosu nie nadawaliście...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • RODO(2019-02-06 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Czyżby zakończenie przywilejów MO ? należny jeszcze skończyć z przywilejami wojskowych LWP siedzą w każdym urzędzie na różnych fuchach i koszą emeryturę i pensję poziom merytoryczny można określić na wiedzę stażysty !

    Odpowiedz
  • Ginol27(2019-02-02 23:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie-żołnierzy służą państwu w niepewnej sytuacji przez paręnaście lat z obawą że nie zostanie wysłany w strefę wojenną i odchodzi po 15 czy 25 latach na emerytury 50 parre % i nie mogąc dorabiać jak tu ma utrzymać pięcioosobową rodzinę ? Z 500 +?

    Odpowiedz