Waloryzacja emerytur 2019: Najniższa emerytura podniesiona do 1100 zł brutto

11.12.2018, 13:58; Aktualizacja: 11.12.2018, 14:53
Dodatki do emerytur i rent zostaną podwyższone ustawowym wskaźnikiem waloryzacji

Dodatki do emerytur i rent zostaną podwyższone ustawowym wskaźnikiem waloryzacjiźródło: ShutterStock

Rząd zdecydował, że od marca 2019 r. emerytury i renty zostaną objęte waloryzacją kwotowo-procentową, a najniższe gwarantowane świadczenia emerytalno-rentowe zostaną podniesione.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • voxveritas(2018-12-11 18:20) Zgłoś naruszenie 196

    Ciekaw jestem kiedy wybierzemy wreszcie rządzących przyzwoitych, którzy rozpędzą tę patologię (ZUS FUS, KRUS, ) na cztery wiatry wprowadzając jedną równą składkę dla wszystkich (1000zł), płaconą przez 40 lat, dając po tym okresie świadczenie emerytalne w wysokości 2,5 tys zł wolne od podatków. Ale kluczowa właśnie jest ta kwota wolną od podatków w wysokości 2,5 tys zł na miesiąc, która pozostawi w kieszeni emeryta nie smieszne 70 zł ale kilkaset zł, bo przecie w takim systemie pobieranie podatków od emerytur to szczyt absurdu obciążający płacących na emerytury podwójnie..

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • gosc(2018-12-11 16:08) Zgłoś naruszenie 195

    ja ******** po 20 latach pracy 1100 zł a ja po 40 latach pracy mam 1500 zl, i po cholerę ************ dodatkowo 20 lat dla tego kraju. Jeżeli po 20 latach 1100 zł tj. 55 zł za rok, to po 40 latach pracy winnam mieć 2200 zł. Także niech mi .... rząd odda resztę co mi ************

    Odpowiedz
  • emerytka(2018-12-11 18:34) Zgłoś naruszenie 184

    Nie pokryje INFLACJI?Wszystko podrożało i jeszcze zdrożeje.

    Odpowiedz
  • Tyle w temacie(2018-12-11 16:51) Zgłoś naruszenie 1315

    Wybierz PO i im POdobnych a zabiorą wszystko i będziesz miał gó....o.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2018-12-11 17:54) Zgłoś naruszenie 133

    Cenzura PIS działa !!!! moje dwa komentarze zostały usunięte w imię poszanowania KONSTYTUCJI -chyba............

    Odpowiedz
  • Nie(2018-12-11 19:23) Zgłoś naruszenie 102

    ... samymi ochłapami emeryt żyje.

    Odpowiedz
  • realista(2018-12-11 19:46) Zgłoś naruszenie 93

    Eutanazja narodowa emerytów i rencistów postępuje nadal...................

    Odpowiedz
  • krol.(2018-12-11 17:18) Zgłoś naruszenie 83

    Czyli rolnicze i socjalne hi hi hi.

    Odpowiedz
  • meryt(2019-01-01 08:47) Zgłoś naruszenie 21

    Po 40 latach pracy 1500 zł emerytury a podobno w Polsce eutanazja jet zabroniona nieprawda ZUS ustalając takie emerytury prowadzi eksterminację polaków z uwagi na to ze za długo żyją. Ciekawe ile emerytury wyliczą Kaczyńskiemu który nigdy nie pracował i nie odprowadzał składek na ZUS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emerytka 66(2018-12-13 07:48) Zgłoś naruszenie 20

    Te wszystkie kwoty powinny być netto na rękę bo 1100zł brutto to 800 na rękę dlatego,że są za wysokie podatki w emeryturach.Co mi z tego,że po 39 latach pracy mam 1900zł brutto skoro na reke otrzymuję 1600.Nie ważne,że przeszłam w wieku 55 lat ale 39 lat pracowałam.Co z tego,że ludzie przechodzą w wieku 60 ,65 lat skoro nie mają stażu takiego jak np.ja?Za same te lata pracy od 17 roku życia powinnam miec na rękę co najmniej 2500zł.

    Odpowiedz