Szydło: Będą podwyżki dla emerytów. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy pakiet rozwiązań

02.10.2017, 20:37; Aktualizacja: 02.10.2017, 21:29
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: VALDA KALNINA

W najbliższych miesiącach rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które wsparłyby emerytów i dałyby możliwość podwyższenia świadczeń emerytalnych - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (198)

  • joppp(2017-10-02 21:21) Zgłoś naruszenie 8365

    i znowu dostaną ci po 20 latach pracy, a ci po 40 latach pracy figę z masłem, będą mieć tyle co ci po 20 latach pracy, no i po wuj chodzić nadaremnie dodatkowo 20 lat i orać dla tego kraju

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • xxx(2017-10-02 21:22) Zgłoś naruszenie 77112

    Znowu dolożą obibokom i kombinatorom bo to elektorat PiS.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EMERYCI i RENCIŚĆI ... (2017-10-02 21:38) Zgłoś naruszenie 1804

    "Wszyscy chcą Waszego dobra" ... RADA ... NIE DAJCIE TYLKO GO SOBIE ODEBRAĆ !!! Dość już manipulowania przy WALORYZACJI !!!

    Odpowiedz
  • goran(2017-10-02 21:55) Zgłoś naruszenie 8084

    Kolejny powrót socjalizmu? Nie jest potrzebny żaden "wiek emerytalny", tylko odpowiedni staż pracy i wpłacone składki ubezpieczeniowe, innym należy się opieka społeczna. Btw, zrównanie praw emerytalnych mężczyzn i kobiet, to chyba oczywistość, no ale przecież nie w tym skansenie patriarchalno-wyznaniowo-obłudnym :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • amber i kamienice(2017-10-02 22:07) Zgłoś naruszenie 17102

    peło i psl nic nie dało oprocz BIEDY,BIEDY LOMPY,PEŁO TO DNO PSL NIE lepsze

    Odpowiedz
  • młody wyborca PIS(2017-10-02 22:50) Zgłoś naruszenie 2331

    Na rozwiązaniach ,,wedle potrzeb,,a nie ,,wedle osiągnięć,,korzystają nieroby i wszelkiej,,maści,,pasożyty społeczne.NAJWYŻSZY CZAS POMYŚLEĆ O LUDZIACH KTÓRZY PRZEPRACOWALI 40 I WIĘCEJ LAT W CIĘŻKIEJ PRACY FIZYCZNEJ a NIE MOGĄ PRZEJŚĆ NA WYPRACOWANĄ EMERYTURĘ BO NIE OSIĄGNĘLI WIEKU.To są ,,wyeksploatowane,,wraki ludzkie.Może w końcu ktoś pochyli się nad ich losem,a nie tylko nad tymi którzy mało pracowali i mają mało.

    Odpowiedz
  • Jan(2017-10-02 23:23) Zgłoś naruszenie 1697

    " Premier przypomniała, że rząd wprowadził najniższą minimalną emeryturę na poziomie 1 tys. zł brutto. "Ja wiem, że to jest mało, ale były osoby, które dostawały emerytury niższe, poniżej tej kwoty" - powiedziała Szydło". Pani premier, miały być wyrównane wszystkie emerytury przyznane z urzędu, a nie tylko z całkowitą niepełnosprawnością. Jak mają żyć starzy chorzy ludzie za 600, 700 złotych.. Czy pani nie wie, że emerytur poniżej 1000 ca złotych jest bardzo dużo? Jak mają żyć ci ludzie? Opłaty, leki i na utrzymanie zostaje parę złotych. Wszystko drożeje, wstyd pani premier. Ciągle słyszymy podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1000zł KOMU??? NIE WSZYSTKIM...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Agata(2017-10-02 23:32) Zgłoś naruszenie 1947

    Nasz ukochany kraj szykuje nam eutanazję, bo my starzy, niepotrzebni i chorzy ludzie jesteśmy balastem niepotrzebnym rządowi, a kochany rząd zarabia krocie, potrzebni jesteśmy tylko przy urnach wyborczych. Hańba i wstyd i ja głosowałam na PIS

    Odpowiedz
  • Zenek(2017-10-02 23:46) Zgłoś naruszenie 19010

    Emerytura minimalna to 1000 złotych brutto, więc nie mamy siłą rzeczy tyle, co wy i żadne obiboki My emeryci, o których zapomniał rząd nie mamy nawet minimalnej, nie macie nam czego zazdrościć! Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, jesteśmy schorowani i chorzy, brakuje na wszystko! Szok, że tak niskie emerytury mają miejsce bytu. Za to pani premier cała w uśmiechu, nam się nie chce śmiać! To wstyd dla całego rządu!

    Odpowiedz
  • Aniela(2017-10-03 00:18) Zgłoś naruszenie 18412

    My emeryci z urzędu nie mamy emerytury minimalnej, nie mamy minimum socjalnego, gdzie nasze godne życie pani premier? Nas się nie ujmuje w tabelach waloryzacyjnych, bo takie są przedstawiane dopiero od emerytury minimalnej 1000 złotych brutto. Wierzyłam w Dobrą Zmianę i dzisiaj ze smutkiem piszę, nie wiem, czy jeszcze komuś z rządzących uwierzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryt starego portfela(2017-10-03 00:30) Zgłoś naruszenie 20910

    Najniższe emerytury z urzędu miały być podniesione do 1000 zł, ceny żywności rosną, opłaty, leki, emeryci płacą za to coraz bardziej podłym życiem! Pani premier, jak wam nie wstyd spojrzeć tym ludziom w oczy, gorszego upodlenia nie było, za mojego życia, a żyję 70 lat.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Antek(2017-10-03 01:16) Zgłoś naruszenie 16410

    Nasze emerytury SĄ JAK JAŁMUŻNY, od 600 do 700 złotych, mieliśmy mieć wyrównanie emerytur z urzędu do emerytury minimalnej 1000 zł. Skoro budżet ma się dobrze, po co skazywać starych i schorowanych emerytów na wegetację, upodlenie i wielką biedę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Emeryci(2017-10-03 01:22) Zgłoś naruszenie 16916

    My emeryci prosimy panią premier o wyrównanie emerytur nadanych z urzędu do 1000 złotych, nie wystarcza na nic, żyjemy w nędzy!

    Odpowiedz
  • Emeryt(2017-10-03 06:36) Zgłoś naruszenie 284

    A kiedy PIS i Pan Prezydent naprawią art. 25 ust.1b ustawy emerytalnej, który dyskryminuje najsłabszych emerytki urodzone w 1953 r (mundurowi dostali 12 lat okres przejściowy. Ustawa działa wstecz do 2008 r i dyskryminuje kobiety53 ze względu na płeć i rok urodzenia. Emerytki53 nie należały do żadnej partyjnej organizacji były wyłącznie w ZUS i tam uczciwie przez kilkadziesiąt lat odprowadzały składki a w 2013 r zawieszono IM powszechne emerytury. Wszyscy prawnicy od lewa do prawa również posłowie i Pan Prezydent twierdzą że w Polsce ustawa nie może działać wstecz.Jesteśmy dyskryminowane ze względu na płeć i rok urodzenia. Mundurowym wprowadzono okres przejściowy 12 lat a emerytkom53 - ani jednego dnia. Kobiety53 w 2012 nie mogły się wyzbyć wycofać czy zrezygnować z nabytej w dobrej wierze w 2008 r emerytury. Nie był to przywilej takie było prawo również dla wcześniej urodzonych.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Prawdziwy Polak(2017-10-03 06:46) Zgłoś naruszenie 182

    JAK PIS ICH WEZMIE ZA ŁEB TO BĘDZIEMY DZIELIĆ TYLE, ILE SAMI POSTANOWIMY. TAK BĘDZIE !!!! A MOŻE JESZCZE WIECEJ ?!

    Odpowiedz
  • bbb(2017-10-03 06:50) Zgłoś naruszenie 58103

    A 43 procent Polaków chce nadal głosować na PiS! Hej, emeryci! To wy daliście wygraną Szydło i reszcie!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mark(2017-10-03 07:24) Zgłoś naruszenie 333

    A kiedy w końcu PIS i niby Solidarność zajmie się ludzmi,którzy przepracowali 40+ lat,są w wieku 60+ i pozostają na zupełnym śmietniku,bez żadnych środków do życia. Maja wypracowany kapitał,pozostaja bez pracy,ani szans na nią .To jest dramat.W żadnym kraju ,tacy ludzie z takim stażem pracy nie pozostawieni są bez żadnego świadczenia.8 miesięcy na bezrobociu i co dalej............... .W interesie PIS i ZUS jest,aby tacy ludzie z takim stażem pracy przenosili się 2 m.pod ziemię ,dostana 4 tyś,co starczy na księdza i skrzynkę i problem z głowy.Czysto po katolicku,dla Rydzyka 28 milionów to nie problem,a dla ludzi którzy pracowali od 15 roku życia na śmietnik.Amen

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sew(2017-10-03 07:28) Zgłoś naruszenie 1776

    Na pewno będzie po 6 złoty,tuż przed wyborami obiecanki będą większe.A głupi naród wszystko kupi.

    Odpowiedz
  • **** Emeryt...(2017-10-03 08:37) Zgłoś naruszenie 1615

    ***** Emeryci nie dajmy się zwieść, to rząd jest naszym dłużnikiem, oceńmy Go przy wyborach, wtedy się wyprostuje do pionu, i nie będzie bla, bla. Pozdrawiam... *************************************************************************************************************************8

    Odpowiedz
  • bo_ty(2017-10-03 09:12) Zgłoś naruszenie 1886

    Pani Szydło dla siebie podwyżki ponad 7 tys bez podatku netto. Dla emeryta podwyżka 12 zł opodatkowana, jak i emerytura Dobra zmiana.

    Odpowiedz