statystyki

Wcześniejsi emeryci w kolejce do doradcy

autor: Bożena Wiktorowska11.07.2017, 07:48; Aktualizacja: 11.07.2017, 08:59

Prawie 60 tys. klientów obsłużyli w ciągu pierwszych pięciu dni swojej pracy doradcy emerytalni w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W całej Polsce we wszystkich oddziałach zakładu porad udziela 595 przeszkolonych pracowników mających dostęp do kont emerytalnych.

Specjalna usługa wystartowała 3 lipca. Jest ona skierowana przede wszystkim do osób, które będą chciały skorzystać z uprawnień emerytalnych po obniżeniu wieku do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. A to nastąpi już 1 października. Z ustaleń ZUS wynika, że tylko w ostatnim kwartale tego roku może się o nie ubiegać ok. 331 tys. osób.

– Taka forma informacji okazała się strzałem w dziesiątkę. Ludzie przychodzą nie tylko dowiedzieć się, ile będzie wynosić ich przyszła emerytura, ale także jakie dokumenty należy przygotować, ubiegając się o świadczenie – wyjaśnia Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. – Doradcy także pomagają w przygotowaniu wniosku o emeryturę.

Okazuje się, że najwięcej osób – 15,6 tys. – skorzystało z usług doradców pierwszego dnia ich pracy. Aż 26,7 tys. osób poprosiło doradcę o symulację wysokości świadczenia, a prawie 14 tys. o prognozę emerytury, gdyby przedłużyli swoją aktywność zawodową.

– Każdy doradca obsłużył blisko 100 klientów zainteresowanych swoją emeryturą – wylicza Wojciech Andrusiewicz.


Pozostało 45% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane