Waloryzacja emerytur: Świadczenia dla emerytów i rencistów będą wyższe

10.02.2017, 12:59; Aktualizacja: 10.02.2017, 15:37
Wszystkie świadczenia emerytalno-rentowe podlegają waloryzacji od dnia 1 marca każdego roku.

Wszystkie świadczenia emerytalno-rentowe podlegają waloryzacji od dnia 1 marca każdego roku.źródło: ShutterStock

Minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska podpisała komunikat ustalający wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2017 r. na 100,44 proc. - dowiedziała się PAP w piątek w resorcie. Pierwotnie planowany wskaźnik miał być wyższy i wynosić 100,73 proc.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • Okradzina rencistka(2018-07-11 10:27) Zgłoś naruszenie 00

    Rencistka .....nie wrócą już czasy naszej młodosci jesli chodzi o życie w Polsce.Leki za darmo to mit ,na kilka leków na recepcie , jeden który kosztuje ponizej 10 zł jest darmowy Zanim nastała solidarność TO były wszystkie leki za darmo i również opieka nad ludżmi starszymi też za darmo. Ale teraz utrzymujemy sejm i senat, nie wiem po co jeszcze biura poselskie. Aha i jeszcze po osiemdziesiąt tysięcy nagród..Ja z mężem przepracowalismy razem 80 lat mąż pobierał emeryturę tylko przez 5 lat.Gdzie są nasze pieniądze ?

    Odpowiedz
  • maria Zukowska (2017-02-28 20:38) Zgłoś naruszenie 00

    Niech sie p Rafalska sie nie odzywa podziękujemy pani jak będą wybory jednym słowem oszukaliscie nas

    Odpowiedz
  • Zuzanna(2017-02-18 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Czy wyrównanie emerytur do 1000 PLN dostaną "artyści" tacy jak Rodowicz, Cugowski, Krawczyk i wielu, wielu innych, którzy nie płacili większych składek od swoich chałtur? To jest dokładnie taka sama sprawiedliwość jak 500+ dla tych, którzy mają setki tysięcy na kontach.

    Odpowiedz
  • wer(2017-02-17 16:45) Zgłoś naruszenie 00

    jaka byla wegetacja za platformy tak jest i za pis nic dodac , nic ujac ! emerytow sie okrada , a innym sie daje , te 10 zl odesle nawet nie bo pewnie podatek bedzie sciagniety z tych 10 zl ? rzad robi emerytow w bambusa wegetowac i zdychac, lepiej ukrainie dac, niz polskim emerytom ! koniec mojego chodzenia na wybory ?

    Odpowiedz
  • 66-letnia emerytka(2017-02-16 17:28) Zgłoś naruszenie 10

    Siła nabywcza mojej emerytury z cała pewnością nie będzie zachowana. Dostanę 10, 50 zł podwyżki wg wskaźnika 0,44, zamiast 0,78%. Już podano, że inflacja w styczniu 2017 w stosunku do stycznia roku 2016 wynosi 1,8%.

    Odpowiedz
  • A G A (2017-02-16 14:04) Zgłoś naruszenie 10

    Podział pieniędzy powinien być jakoś sprawiedliwy i jest tyle dobrych ekonomistow że powinni sie tym zajać ,chodzi mi o 500zl+ oraz waloryzacje emerytur i rent .Jeżeli kosztem emerytow i rencistow jest taka duza kwota 500+ to ktoś nie myślał ,nigdy nie będzię zlikwidowana niska emerytura to są szczyty żeby przpracować 30 ,40, lub wiecej lat i mieć emeryturę 1300do 1500 zlotych.

    Odpowiedz
  • ewa(2017-02-15 18:31) Zgłoś naruszenie 12

    Ja na wyżywienie ( 1 os. ) wydaję 400 zł miesięcznie i jadam całkiem nieźle , mój znajomy zaś , mający emeryturę rzędu 2.500 zł ciągle narzeka ale oszczędności w banku wciąż mu rosną, bo sam zjada najtańsze badziewia i na wszystko mu żal pieniędzy.. Teraz bluźni na tak niską podwyżkę. WSTYDU NIE MA. Zachłanny, skąpy, pazerny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • wieś(2017-02-14 20:03) Zgłoś naruszenie 21

    Czy ktoś zna konto na które można wysłać kwotę przyszłej waloryzacji dla pani minister ew. rządu..Popieram akcję.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • heromin(2017-02-13 17:17) Zgłoś naruszenie 20

    Ja mam 630.00 zł renty, i musze za to żyć, starcza mi na 4 dni na opłaty, żywie sie tym co z 500+ wyrzucają

    Odpowiedz
  • boguslawa kunka(2017-02-13 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    dlaczego nic się nie pisze o rentach jak będą wygladaly podwyżki rent powaloryzacji mam najnisza rente 750 brutto czy dostane podwyzke do 1000 brutto

    Odpowiedz
  • stajan(2017-02-13 09:56) Zgłoś naruszenie 30

    NARÓD KTÓRY NIE SZANUJE LUDZI STARSZYCH UMIERA TAK MÓWIŁ PAPIEŻ FRANCISZEK---

    Odpowiedz
  • Inspektor (2017-02-12 17:06) Zgłoś naruszenie 31

    Czego narzekacie ? wielu z Was POwinno wg Tuska -tego oszusta na którego glosowaliście iść jeszcze do pracy i dorabiać do lat pracy

    Odpowiedz
  • zmartwiony(2017-02-12 15:08) Zgłoś naruszenie 50

    Pytanie - dlaczego emeryci są gorzej traktowani od reszty społeczeństwa. Muszą bowiem zwracać korzyści osiągnięte z deflacji nie otrzymując pełnej waloryzacji emerytur. Przecież inflacja jest na poziomie 0. 99,6 % to już deflacja. Emerytom przysługuje zatem wzrost emerytur od 01.03.2017 r. o wskaźnik 20 % wzrostu wynagrodzeń czyli o 0,84 % a nie jak podaje Rafalska o 0,44 %. Mam nadzieję ,ze Prezydent nie podpisze tej ustawy. Dlaczego emeryci mają być po raz drugi przez PiS okradzeni?. Nikt w Polsce nie zwraca deflacji jedynie emeryci.

    Odpowiedz
  • polak katolik(2017-02-12 10:12) Zgłoś naruszenie 30

    Jak im nie wstyd to zenujaco oglaszac waloryzacje 10 zlotowa brutto zgodnie z ustawa to niech ja zmienia wszak w ciagu nocy potrafia zasadnicze ustawy zmieniac a tej nie chca. Dlaczego gdzie ich watrosci chrzescijanskie i solidarnosciowe pod ktorymi szli do wyborow. O poprzednikach nie mowie bo to byli fachowcy opetani przez szatana ale aktualna ekipa ministrantow nie widzi w tym nic zlego do spowiedzi niech ida i jeszcze wiecej klecza moze Duch sw, przywroci im realizm i rozsadek i da troche rozumu

    Odpowiedz
  • ella(2017-02-12 09:10) Zgłoś naruszenie 20

    Dla mnie najgorsze jest to , ze moja emerytura była wyliczona za 2015 brutto 1506 zł dodatek roczny to 50 zł : na 12 miesięcy to 4 ,1 plus 3.5 zł waloryzacji razem 7,6 zł od marca tylko 5.5 zł razy miliony takich frajerów jak ja. Kto skorzysta w tym roku na pewno moim kosztem ci co mało pracowali. ja 30 lat pracy. Moja kuzynka 7 lat. W związku z tym rząd moje pieniądze dołoży ww. zeby ona miała 1000 zł. Obawiam się ze niedługo nasze dochody się zrównają.

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-12 08:56) Zgłoś naruszenie 41

    ta rządząca zgraja przepadnie w najbliższych wyborach ponieważ liczy że starcy mają amnezję

    Odpowiedz
  • asi(2017-02-12 08:22) Zgłoś naruszenie 10

    bieda i nic wierscej

    Odpowiedz
  • JerzyK(2017-02-12 08:02) Zgłoś naruszenie 22

    Poczekajcie do wyborów a pieniądze się znajdą, tak właśnie pislam ogłupia naród.

    Odpowiedz
  • xxx(2017-02-12 07:51) Zgłoś naruszenie 20

    Super podwyżka ,jest się z czego cieszyć.....

    Odpowiedz
  • emeryt(2017-02-12 04:43) Zgłoś naruszenie 41

    Emeryci już nie poprą PiSu.... Czyli 1000,- zł brutto to ma wystarczyć? Emeryci nie tylko muszą, jeść, ubrać się, lupić pralkę, bo stara się zużyła itd, ale muszą też wykupić leki, które biorą systematycznie w tym wieku. No i za prywatne wozyty u specjalistów, bo na NFZ nie zawsze można czekać pół roku i dłużej. Poza tym- podatek od tak niskich emerytur, to jest w porządku? Przecież nawet za 2000,- zł nie idzie wyżyć, jak stwierdził były oficer SB.

    Odpowiedz