statystyki

Lekarz nie musi sam rozliczać odpadów

autor: Katarzyna Nocuń21.10.2020, 18:00
NRL przekonuje, że elektroniczna sprawozdawczość wymaga poświęcenia przez lekarza prowadzącego praktykę zawodową znacznego nakładu pracy.

NRL przekonuje, że elektroniczna sprawozdawczość wymaga poświęcenia przez lekarza prowadzącego praktykę zawodową znacznego nakładu pracy.źródło: ShutterStock

Prowadzenie ewidencji i sporządzanie sprawozdań odpadowych może wykonywać w imieniu prowadzących praktykę lekarzy i dentystów inny podmiot, któremu zostanie udostępnione konto użytkownika głównego. To odpowiedź Ministerstwa Klimatu na apel Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL), która chciałaby utrzymania dla lekarzy i dentystów dotychczasowej sprawozdawczości w formie papierowych kart przekazania odpadów.

NRL zaznacza, że byłoby to „znaczącym uproszczeniem dla podmiotów działających w sektorze ochrony zdrowia, szczególnie w roku, kiedy zmagamy się z epidemią”.

Resort klimatu przypomina jednak, że ewidencja odpadów wyłącznie w systemie elektronicznym miała wejść w życie z początkiem 2020 r., ale do końca roku można jeszcze prowadzić dokumentację papierową, ponieważ system nie był jednak w pełni gotowy, a wiele firm nie zdążyło z rejestracją.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie