statystyki

Odpadowa rewolucja z przerażeniem w tle

autor: Patryk Słowik03.09.2020, 07:53; Aktualizacja: 03.09.2020, 07:54
Przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, że moduł sprawozdawczości w BDO nie jest nawet w pełni ukończony, wymaga wielu poprawek. A udostępniony został dopiero w czerwcu 2020 r. Termin na złożenie rocznych sprawozdań mija zaś 11 września 2020 r.

Przedsiębiorcy zwracają uwagę na to, że moduł sprawozdawczości w BDO nie jest nawet w pełni ukończony, wymaga wielu poprawek. A udostępniony został dopiero w czerwcu 2020 r. Termin na złożenie rocznych sprawozdań mija zaś 11 września 2020 r.źródło: ShutterStock

Biznes mówi wprost: niemożliwe jest wypełnienie nałożonych na niego obowiązków. I wynika to nie z niechęci, lecz z tego, że plany ustawodawcy okazały się dla administracji publicznej znacznie trudniejsze w realizacji, niżeli wstępnie przypuszczano. Mówiąc wprost: system nie działa tak, jak powinien. Szkopuł w tym, że zgodnie z obecnym stanowiskiem resortu klimatu konsekwencje tego poniosą przedsiębiorcy.

„W związku z brakiem pełnej funkcjonalności oraz niedostosowaniem Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (dalej „BDO”) do obowiązujących przepisów prawnych oraz wynikającymi z tego zagrożeniami dla zachowania ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw, wnosimy o dopuszczenie przygotowania sprawozdawczości za rok 2019 na zasadach takich, jak dotyczące sprawozdawczości za rok 2018” – wskazują w liście do ministra klimatu przedstawiciele pięciu czołowych organizacji skupiających przedsiębiorców z branży odpadowej. Czyli w formie papierowej lub skanów sprawozdań generowanych przez wewnętrzne systemy informatyczne organizacji odzysku.


Pozostało 86% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie