statystyki

Antysmogowe restrykcje w Kujawsko-Pomorskiem

autor: Jakub Pawłowski13.02.2019, 08:04; Aktualizacja: 13.02.2019, 11:30
smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiska

Konsultacje dokumentu zakończą się 18 lutego.źródło: ShutterStock

Kolejne województwo dołącza do antysmogowej krucjaty. Uchwały w tej sprawie wdrożyło już 10 województw, a wkrótce dołączy do nich następne: kujawsko-pomorskie.

Chociaż każdy samorząd opracowuje je indywidualnie, to dokumenty te podążają podobnym schematem. Zazwyczaj różnią się tylko terminami, w których określone zakazy wchodzą w życie.

W przypadku najnowszego, opracowywanego właśnie w urzędzie marszałkowskim projektu są one dość liberalne. Zakaz eksploatacji kotłów grzewczych poniżej 5 klasy obowiązywałby bowiem dopiero od początku 2028 r. Dwa lata wcześniej nie można byłoby również używać kominków i pieców domowych, które nie mieszczą się w standardach emisji i efektywności energetycznej. Najwcześniej wszedłby w życie zakaz palenia węglem brunatnym oraz mułami i flotokoncentratami węglowymi, miałem węglowym i wilgotnym drewnem. Takie paliwa stałe byłyby na cenzurowanym już od września tego roku.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie