statystyki

Antysmogowe restrykcje w Kujawsko-Pomorskiem

autor: Jakub Pawłowski13.02.2019, 08:04; Aktualizacja: 13.02.2019, 11:30
smog, zanieczyszczenie powietrza, ochrona środowiska

Konsultacje dokumentu zakończą się 18 lutego.źródło: ShutterStock

Kolejne województwo dołącza do antysmogowej krucjaty. Uchwały w tej sprawie wdrożyło już 10 województw, a wkrótce dołączy do nich następne: kujawsko-pomorskie.

Chociaż każdy samorząd opracowuje je indywidualnie, to dokumenty te podążają podobnym schematem. Zazwyczaj różnią się tylko terminami, w których określone zakazy wchodzą w życie.

W przypadku najnowszego, opracowywanego właśnie w urzędzie marszałkowskim projektu są one dość liberalne. Zakaz eksploatacji kotłów grzewczych poniżej 5 klasy obowiązywałby bowiem dopiero od początku 2028 r. Dwa lata wcześniej nie można byłoby również używać kominków i pieców domowych, które nie mieszczą się w standardach emisji i efektywności energetycznej. Najwcześniej wszedłby w życie zakaz palenia węglem brunatnym oraz mułami i flotokoncentratami węglowymi, miałem węglowym i wilgotnym drewnem. Takie paliwa stałe byłyby na cenzurowanym już od września tego roku.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie