Piotr Woźny o walce ze smogiem: Piece, paliwa i ocieplanie to priorytet

autor: Zofia Jóźwiak07.03.2018, 08:32; Aktualizacja: 07.03.2018, 09:33
"Pracujemy nad zmianami. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i na wprowadzenie niektórych zakazów uszczelniających rozporządzenie, których jeszcze tam nie ma, potrzebujemy zielonego światła od Komisji Europejskiej."

"Pracujemy nad zmianami. Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i na wprowadzenie niektórych zakazów uszczelniających rozporządzenie, których jeszcze tam nie ma, potrzebujemy zielonego światła od Komisji Europejskiej."źródło: ShutterStock

- Wyrok TSUE to dla nas ostrzeżenie i motywacja do jeszcze cięższej pracy. Nie jest jednak tak, że stał się pierwszym impulsem do zajęcia się tematem poprawy jakości powietrza - mówi Piotr Woźny podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, odpowiedzialny za walkę ze smogiem w rozmowie z DGP.

Jakie działania w pierwszej kolejności zamierza podjąć rząd po wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie smogu?

Wyrok TSUE to dla nas ostrzeżenie i motywacja do jeszcze cięższej pracy. Nie jest jednak tak, że stał się pierwszym impulsem do zajęcia się tematem poprawy jakości powietrza. Przypomnę, że w zeszłym roku rząd przyjął Program Czyste Powietrze. Jako pierwsi postawiliśmy diagnozę. Przyjęliśmy, że najważniejsze są trzy sprawy – zakaz sprzedaży tzw. kopciuchów (zadanie zrealizowane), wprowadzenie norm jakości dla paliw stałych i programu osłonowego dla mniej zamożnych Polaków.

Rozporządzenie o piecach budzi jednak sporo zastrzeżeń, włącznie z tymi, że może okazać się nieskuteczne. Czy będzie nowelizowane?


Pozostało jeszcze 66% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie