statystyki

Rząd zaostrzy normy jakościowe dla węgla. Tak chce walczyć ze smogiem

autor: Jakub Pawłowski06.03.2018, 07:27; Aktualizacja: 06.03.2018, 09:07
Aktywiści z PAS złożyli też na ręce wiceministra list intencyjny, w którym zaapelowali o rozszerzenie listy beneficjentów w ogłoszonym niedawno rządowym programie dopłat do wymiany pieców i termomodernizacji domów.

Aktywiści z PAS złożyli też na ręce wiceministra list intencyjny, w którym zaapelowali o rozszerzenie listy beneficjentów w ogłoszonym niedawno rządowym programie dopłat do wymiany pieców i termomodernizacji domów.źródło: ShutterStock

Ustawa zaostrzająca normy jakościowe dla węgla sprzedawanego indywidualnym użytkownikom ma już dzisiaj zostać przyjęta przez rząd – przekonywał wczoraj podczas konferencji w Senacie Piotr Woźny, wiceminister przedsiębiorczości i energii, odpowiedzialny w resorcie za walkę ze smogiem. Przyznał, że udało się wypracować kompromis z ministrem energii i Rządowym Centrum Legislacji.

Chodzi o kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw, wraz z rozporządzeniem określającym szczegółowy skład chemiczny węgla dopuszczonego do obrotu.

Nowe przepisy mają wyeliminować ze sprzedaży detalicznej muły i flotokoncentraty, czyli najgorsze odmiany węgla, które w największym stopniu przyczyniają się do powstawania smogu. – Po zmianach sprzedawany węgiel będzie musiał mieć odpowiednie świadectwa dotyczące jego kaloryczności czy zasiarczenia – zaznacza Woźny. Zapowiedział też, że po wejściu nowelizacji w życie składy węgla będą kontrolowane przez Inspekcję Handlową.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie