Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała pod koniec roku szczegółowe rozporządzenie w sprawie warunków przechodzenia ucznia z jednego typu szkoły do innego.
.
1 Rozporządzenie zawiera także zapisy dotyczące przyjęcia do szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej – ucznia przechodzącego ze szkoły artystycznej realizującej kształcenie ogólne odpowiednio w zakresie szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum ogólnokształcącego. W rozporządzeniu określono również szczegółowe warunki przyjmowania ucznia do klasy programowo wyższej niż wynika to z ostatniego świadectwa szkolnego. Dodatkowo, przyjęte regulacje dotyczą: uzupełniania różnic programowych z poszczególnych przedmiotów, możliwości kontynuowania nauki języka obcego nowożytnego, nauczanego w szkole, z której uczeń przechodzi.
ShutterStock
2 Należy pamiętać, że nadrzędna zasada dotycząca przechodzenia ucznia z jednego typu szkoły publicznej do innego typu szkoły publicznej określona w art. 20zh ustawy o systemie oświaty stanowi, że o przyjęciu ucznia decyduje dyrektor szkoły, do której uczeń przechodzi.
ShutterStock
3
Uczeń przechodzący z klasy I, II, albo III zasadniczej szkoły zawodowej może być przyjęty do klasy I LO.
Uczeń klasy I, II i III ZSZ może być przyjęty do pierwszej klasy technikum.
Uczen klasy III ZSZ może być przyjęty do klasy II technikum, nw zawodzie, w którym wyodrębniono kwalifikację wspólną z zawodem, w którym kształcił sięw zawodówce.
Z I klasy technikum można przejść do I klasy zawodówki.
Z klasy I lub II technikum można przejść do I klasy LO, a z III technikum do II LO.
Z Klasy IV technikum można być przyjętym do klasy III LO.
ShutterStock
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję