statystyki

Będą pieniądze na unikatowe projekty naukowców

autor: Jakub Pawłowski26.07.2016, 07:29; Aktualizacja: 26.07.2016, 08:43
nauka-technologie-laboratorium

Ośrodki badawcze i szkoły wyższe będą mogły raz na pięć lat starać się, aby ich projekty były realizowane w ramach PMDIB.źródło: ShutterStock

Około 1000 ośrodków badawczych i 412 uczelni wyższych będzie mogło zgłaszać projekty, które będą realizowane w ramach Polskiej Mapy Drogowej Infrastruktury Badawczej (PMDIB). Tak wynika z nowego projektu rozporządzenia ministra nauki.

Ośrodki badawcze i szkoły wyższe będą mogły raz na pięć lat starać się, aby ich projekty były realizowane w ramach PMDIB. Dzięki temu na ich realizację otrzymają pieniądze zarówno z budżetu państwa, jak i funduszy europejskich. Niewykluczone, że pierwszy nabór wniosków na postawie nowych przepisów odbędzie się już w IV kwartale tego roku.

Z projektu wynika, że dokumenty będzie można składać do 30 listopada każdego roku, w którym będzie ogłaszany nabór. Rozporządzenie zakłada również powołanie specjalnego zespołu ekspertów, którego zadaniem będzie ocena przedsięwzięć i przedkładanie rekomendacji Ministerstwu Nauki. Przy czym gremium to będzie mogło zasięgać także opinii niezależnych recenzentów polskich i zagranicznych.


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane