statystyki

Jak ubiegać się o stypendium ministra?

autor: Urszula Mirowska-Łoskot19.07.2016, 09:34; Aktualizacja: 19.07.2016, 09:45
Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi legitymującemu się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami.

Stypendium ministra za wybitne osiągnięcia może być przyznane studentowi legitymującemu się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, sportowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami.źródło: ShutterStock

Ukończyłam pierwszy rok studiów. W minionym roku akademickim nie przysługiwały mi żadne świadczenia naukowe, mimo że miałam bardzo dobre wyniki. Brałam też udział w wielu konferencjach. Mam wysoką średnią. Zamierzam wystąpić z wnioskiem o stypendium rektora. Czy będę mogła ubiegać się o dodatkowe stypendia poza uczelnią – pyta pani Katarzyna.

Student nie tylko ma prawo wnioskować o stypendium rektora, które przyznawane jest przez uczelnię, ale także o np. świadczenia przydzielane przez ministerstwo. Może się jednak ubiegać o nie dopiero po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Wyjątek dotyczy osób, które podjęły studia drugiego stopnia i rozpoczęły je w ciągu roku od uzyskania tytułu licencjata lub inżyniera. Stypendium może być przyznane studentowi, który zaliczył rok akademicki i uzyskał wpis na kolejny albo został przyjęty na studia drugiego stopnia. Wymóg ten nie dotyczy sytuacji, gdy przyczyną niezaliczenia roku był urlop od zajęć w uczelni udzielony w związku ze stanem jego zdrowia lub z narodzinami dziecka. Świadczenie nie przysługuje osobom, które ukończyły już jeden kierunek.


Pozostało jeszcze 76% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane