statystyki

Ferie zimowe nie dla każdego nauczyciela

autor: Artur Radwan14.01.2016, 07:23; Aktualizacja: 14.01.2016, 09:40
nauczyciel, tablica

Czy nauczycielom zatrudnionym w przedszkolach działających przy szkole przysługują ferie?źródło: ShutterStock

Dopiero za trzy lata będą przepisy, które jednoznacznie przesądzą o tym, że nauczyciel zatrudniony przez szkołę do oddziału przedszkolnego musi pracować w ferie lub wakacje.

Od poniedziałku uczniowie z województwa kujawsko- -pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego rozpoczynają dwutygodniowe ferie. Kolejne województwa mają zaplanowaną przerwę w późniejszym terminie. Przy tej okazji pojawiają się wątpliwości, czy z tej przerwy mogą skorzystać nauczyciele zatrudnieni w oddziałach przedszkolnych w szkole.

Problem i wszelkie wątpliwości związane z przerwą dla tych pedagogów raz na zawsze miały rozwiać przygotowane przez poprzednią ekipę rządzącą przepisy przewidujące utworzenie zespołów szkolno-przedszkolnych. Ich przekształcenie z mocy prawa miało nastąpić od września 2016 r. Tymczasem za sprawą ustawy z 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 35) utworzenie zespołów szkolno-przedszkolnych nastąpi dopiero 1 września 2019 r. Obecne kierownictwo resortu zmianę tłumaczy tym, że samorządy muszą zgromadzić odpowiednie środki, aby móc wprowadzić zmiany organizacyjne.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane