Szydło o priorytetach MEN: Obowiązek szkolny dla 7-latków i "godziny karciane"

24.11.2015, 16:36; Aktualizacja: 24.11.2015, 16:49
Premier Beata Szydło na konferencji prasowej po pierwszym formalnym posiedzeniu rządu.

Premier Beata Szydło na konferencji prasowej po pierwszym formalnym posiedzeniu rządu.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

We wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier była pytana, czy jest już jest harmonogram likwidacji gimnazjów, a jeśli tak, to jak wygląda. Beata Szydło przypomniała poniedziałkową konferencję minister edukacji Anny Zalewskiej dotyczącą zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • m(2015-11-24 19:22) Zgłoś naruszenie 41

  Godziny karciane wprowadził rząd Donalda Tuska, nie Leszka Millera. Od nazwiska pewnej minister, która na ten genialny pomysł wpadła niektórzy nazywają je nawet "hallówkami"

  Odpowiedz
 • Alicja Kowalska(2015-12-02 17:28) Zgłoś naruszenie 30

  To nie rząd Millera wprowadził godziny karciane, ale rząd Platformy (tzw."halówki" wprowadziła minister Hall) Dziennikarz nierzetelny powinien sprostować

  Odpowiedz
 • Greg(2015-11-24 21:10) Zgłoś naruszenie 21

  A co stanie się z nauczycielkami nauczania początkowego , które znajdą się na bruku po wstrzymaniu 6-latków? Szacuje się, że będzie to od 20 do 30 tys. osób. dla nich, w odróżnieniu do dzieci, nie bedzie to dobra zmiana.

  Odpowiedz
 • Mural(2015-11-25 07:43) Zgłoś naruszenie 11

  Moje pensum nauczyciela bibliotekarza to 30 godzin w tygodniu. I 2 godziny karciane. Najwięcej z wszystkich nauczycieli. Podaję, bo obiegowa opinia to nauczyciel, który ma 18 godzin i "nic mu się nie stanie, jak te dwie przepracuje za darmo." Przypominam, że praca bibliotekarza to jednocześnie praca księgowej, opracowania zbiorów i szereg prac technicznych/ konserwacja księgozbioru. W bibliotekach sieci publicznej np. pracami tymi zajmują się inne działy. Do naszych obowiązków też należy opieka nad uczniami nie uczestniczącymi w religii i innych przedmiotach./od 3 do 15 uczniów na jednej lekcji./ Gdy nie ma pielęgniarki, zajmujemy się również opatrywaniem drobnych urazów uczniów. A jest komu, bo szkoła sportowa i 6 klas samych pierwszych. Nasza godzina to 60 minut. I dochodzi jeszcze komputeryzacja zbiorów. Biblioteka ma 25 tys. zbiorów. Tak jest w mojej szkole.

  Odpowiedz
 • Gaga(2016-02-02 15:47) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli nauczyciel ma nadliczbowe i dzięki temu więcej zarabia dlaczego nie ma więcej godzin karcianych? Ją mam ledwo etat, chciałabym też mieć nadliczbowe, a tyle samo karcianych muszę zrobić. Czy to sprawiedliwe?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane