statystyki

Firmy i uczelnie przeegzaminują z polskiego

autor: Urszula Mirowska-Łoskot19.10.2015, 07:40; Aktualizacja: 19.10.2015, 08:26

Odpowiednie oświetlenie i ciszę trzeba zapewnić osobie zdającej egzamin z języka polskiego jako obcego. Tak zakłada projekt rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Egzaminy takie będą mogły organizować m.in. krajowe i zagraniczne uczelnie.

Dotychczas sprawdziany te były przeprowadzane przez państwowe komisje egzaminacyjne. To zmienia jednak nowelizacja ustawy o języku polskim z 12 czerwca 2015 r. (Dz.U. poz. 1132), która wejdzie w życie 12 listopada 2015 r. Egzaminy będą organizowane przez uprawnione placówki, które otrzymają zezwolenie ministra nauki. Z wnioskiem o zgodę będą mogły wystąpić polskie albo zagraniczne szkoły wyższe prowadzące studia w zakresie filologii polskiej oraz podmioty, które od co najmniej trzech lat oferują lektoraty lub zajęcia w zakresie nauczania języka polskiego. Muszą one m.in. być w stanie zapewnić odpowiednie środki techniczne i warunki lokalowe.


Pozostało 42% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane