statystyki

Likwidacja Karty nauczyciela? Nie ma takiej opcji

autor: Artur Radwan29.04.2015, 07:17; Aktualizacja: 29.04.2015, 07:21
Szkoła, nauczyciel, tablica

Przez ostatnie kilka lat przedstawiciele samorządów i oświatowych związków zawodowych dyskutują w specjalnych zespołach utworzonych przy resorcie edukacji narodowej na temat statusu zawodowego nauczycieli.źródło: ShutterStock

Nadanie nauczycielom na początku lat 80. przywilejów miało być ceną za brak poparcia pedagogów dla Solidarności i ruchu wolnościowego. Obecnie to oś sporu, którego kolejne rządy nie są w stanie rozwiązać.

Przez ostatnie kilka lat przedstawiciele samorządów i oświatowych związków zawodowych dyskutują w specjalnych zespołach utworzonych przy resorcie edukacji narodowej na temat statusu zawodowego nauczycieli. Wciąż nie udało się im uzyskać porozumienia w tak, wydawałoby się prostych kwestiach, jak np. skrócenie o tydzień urlopu wypoczynkowego (czyli do 47 dni w ciągu roku). Nie ma też zgody co do ograniczenia specjalnych dodatków: mieszkaniowego i wiejskiego, oraz przywileju, jakim jest urlop dla poratowania zdrowia. Również w kwestii zmiany zasad wynagradzania próżno szukać konsensusu. Relikty poprzedniego systemu trzymają się mocno.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • zzz(2015-05-01 03:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zmienić Kodeks Pracy bo to relikt starszy od Karty Nauczyciela!!!

    Odpowiedz
  • Mural(2015-04-29 13:49) Zgłoś naruszenie 00

    "Relikty poprzedniego systemu trzymają się mocno"/// A moralne jest dawanie "marchewki", jak potrzeba poparcia dla organizacji, idei??? A jak nie, to do rowu?!

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane