Dziś szóstoklasiści napiszą próbny sprawdzian organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Są pierwszym rocznikiem, którzy wiosną przyszłego roku będą go zdawać w nowej formule.

Będzie składał się z dwóch części. Pierwsza ma przede wszystkim sprawdzić wiedzę i umiejętności z języka polskiego i matematyki. Uczeń będzie miał do rozwiązania zarówno zadania zamknięte jak i otwarte. Po przerwie, w drugiej części szóstoklasiści napiszą test z języka obcego. Do wyboru jest sześć języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Nowym Sączu obawiają się głównie zadań z matematyki. Uczniowie nie powinny być jednak zaskoczeni formułą sprawdzianu bo na lekcjach są ćwiczone tego rodzaju zadania uspokaja dyrektor szkoły Beata Kozieł. Arkusze rozwiązane przez uczniów sprawdzą nauczyciele z ich szkoły. Uczniowie, którzy wiosną przystąpią do sprawdzianu dla szóstoklasistów według nowego programu już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego. Do tej pory sprawdzian był jednoczęściowy. Sprawdzał przede wszystkim umiejętność pisania, czytania czy wykorzystania informacji w praktyce.

Reklama