statystyki

Jak zwolnić słabego nauczyciela?

autor: Artur Radwan08.12.2014, 07:40; Aktualizacja: 08.12.2014, 08:20
Do ewentualnego wypowiedzenia umowy może dojść dopiero pod koniec maja.

Do ewentualnego wypowiedzenia umowy może dojść dopiero pod koniec maja.źródło: ShutterStock

Osoby uczące w samorządowych szkołach, nawet jeśli nierzetelnie wykonują swoją pracę i nie realizują właściwie treści programowych z uczniami, wciąż mogą pracować, bo większość z nich jest pod szczególną ochroną. Do ewentualnego wypowiedzenia umowy może dojść dopiero pod koniec maja.

Czy rodzice mają wpływ na zwolnienie pedagoga


Pozostało jeszcze 96% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • moi(2014-12-08 12:31) Zgłoś naruszenie 10

    w ogóle jest problem, mam słabego pracownika i też nie wiem jak się go pozbyć

    Odpowiedz
  • w(2014-12-08 15:59) Zgłoś naruszenie 10

    a po czym poznać słabego nauczyciela???bo słabego redaktorzyne już wiem...

    Odpowiedz
  • słaby(gnojony przez rząd i media) nauczyciel(2014-12-08 10:19) Zgłoś naruszenie 10

    Jak zwolnić słabego Radwana? Wcale, dać mu premię, przecież wiernie wpisuje się w linię DGP

    Odpowiedz
  • hgtr(2014-12-08 16:56) Zgłoś naruszenie 10

    Każdy mierzy innych swoją miarą, prawda, panie Radan?
    A swoją drogą, kto to jest słaby nauczyciel wg rodzica polskiego? Może taki, który za dużo wymaga? A może taki, który wymaga dyscypliny? Obawiam się, że zależnie od widzimisię mniej lub bardziej rozgarniętych rodziców, najchętniej zostawiany był nauczyciel, który niczego nie wymaga, z lekcji robi zabawę, uwag nie wpisuje, niczego nie zgłasza, sądem rodzinnym nie straszy. Ot taka pindzia, wiecznie uśmiechnięta, która na byle pierdnięcie rodzica staje na baczność. Znam takich, są noszeni na rękach przez rodziców. Tylko nikt jeszcze nie złapał, że to te pindzie wypuszczają najsłabsze klasy z najgorszymi wynikami po egzaminach zewnętrznych, najbardziej bandyckie. Ale takich rodzice chcą, a skoro rodzice chcą, to dyrekcja to popiera. I tacy mocni zostaną najdłużej.

    Odpowiedz
  • Dr(2014-12-08 20:33) Zgłoś naruszenie 00

    Jak jest słaby nauczyciel, to należy mu udzielić urlopu zdrowotnego aby się wzmocnił.

    Odpowiedz
  • kasia(2014-12-08 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    A jak zwolnić słabego lekarza?

    Odpowiedz
  • zeta(2014-12-08 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    najgorzej jest jak nauczyciel nie umie nic, a jest pupuiliem dyrektora, pociotkiem, znajomym burmistrza, a ten z powolania za slaby by sie przebic, bo nie ma plecow, a szkoda

    Odpowiedz
  • wynalazca(2014-12-08 22:55) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe,zwolnić wszystkich,a co?,Polak powinien umieć liczyć do 10 i tolerować obcych i to wystarczy,a z resztą co mnie to obchodzi,macie system edukacyjny tak rozwalony że nic go już nie uratuje,dobra rada dla młodych ludzi,umiesz liczyć licz na siebie

    Odpowiedz
  • krm(2014-12-09 21:40) Zgłoś naruszenie 00

    w czym problem? nauczyciel można zatrudnić na rok. Z dwutygodniowym terminem wypowiedzenia. W tym przypadku można go zwolnic w każdej chwili. Jeśli przez rok nie sprawiał, żadnych problemów, było wszystko ok, to raczej w kolejnym roku też wszystko będzie ok. A jeśli nie będzie to można zwolnić i tak, ale dyrektor naraża się na sąd pracy.
    Ale weźmy inna pracę i spróbujmy zwolnić pracownika bez szczególnego powodu, ot tak bo mi się przestał podobać i zatrudnić na jego stanowisko innego pracownika. Przegrana w sądzie pracy dla pracodawcy gwarantowana.

    Odpowiedz
  • wiii(2014-12-11 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    A jak zwolnić panią minister która nie pracuje w wigilię i 31 grudnia???

    Odpowiedz