statystyki

Jak wybrać nauczycieli do zwolnienia?

autor: Ewa Przedwojska13.11.2014, 18:30; Aktualizacja: 13.11.2014, 18:51
Linia orzecznicza

Linia orzeczniczaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

TEZA: Przy ocenie, czy zmiany organizacyjne w rozumieniu art. 20 ust. 1 Karty nauczyciela uniemożliwiają dalsze zatrudnienie nauczyciela w pełnym wymiarze czasu zajęć, należy uwzględnić wszystkie posiadane przez niego kwalifikacje nauczycielskie, a nie tylko kwalifikacje odnoszące się do przedmiotów, których nauczał, lub do konkretnych obowiązków, które wykonywał przed podjęciem decyzji o przeniesieniu go w stan nieczynny bądź o wypowiedzeniu stosunku pracy.

Sygn. akt III PK 71/13


Pozostało jeszcze 91% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • filologini(2014-11-22 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    5: xxx z IP: 31.182.83.* - Może podesłać jakiś kontakt do psychiatry leczącego agresję?

    Odpowiedz
  • xxx(2014-11-13 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    nie będę wykupywał dostępu ale po obrazku widać, że SN przeczy samemu sobie

    Odpowiedz
  • EU(2014-11-16 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zaproponować 40 godzin pracy w tygodniu ,bez wakacji ferii i tym podobnym przywilejom.
    Praca od godz,8,00 do 16,00 ,ale w szkole, bez możliwości opuszczania stanowiska pracy.
    Trzeba umożliwić nauczycielom wykonywanie sprawdzania prac uczni w odrębnym pomieszczeniu.
    Przygotowywanie się do zajęć w domu to fikcja. Nauczyciele powinni być przygotowani do nauczania
    dzieci przed przyjęciem do pracy. Jeżeli ktoś się nie zgadza niech zajmie się pracą w Hipermarkecie za 1680 zł. brutto.Po kilku latach pracy,nauczyciel wpada w rutynę i tylko powiela to samo co rok ,bez konieczności pracy własnej. Poziom nauczania dzieci w szkołach jest denny, dzieci uczą rodzice ,szczególnie w klasach
    młodszych poświęcając im czasami całe popołudnie po szkole.CI ,którzy się nie zgodzą sami odejdą,
    a dać podwyżki tym prawdziwym nauczycielom.W starszych klasach (gimnazjum,liceum) nikt nie
    panuje nad edukacją ,ani nauczyciele,ani rodzice.
    Pierwszaki maja tornistry z książkami ważące po 8 kg , to skandal. Uczniowie powinni się uczyć w szkole ,a nie w domu. Czy górnik bierze kilof do domu, a urzędnik biurko? Nie będzie odpowiedzi na zaczepki i komentarze!!!

    Odpowiedz
  • filologini(2014-11-16 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    2: EU z IP: 89.79.196.* - cyt. '..wykonywanie sprawdzania prac uczni ...' Powiadasz, 'uczni' ? Hmmm, gdzieś już ten specyficzny błąd językowy widziałam... Zmieniamy szatki, przebieramy się? ;) Cóż mogą być warte pomysły kogoś, kto nie potrafi posługiwać się poprawną polszczyzną a rości sobie prawo do naprawy systemu edukacji w Polsce?
    Szczerze mówiąc, praca od 8-16 i odrębnym pomieszczeniem do przygotowywania, sprawdzania prac i wykonywania pracy badawczo (tak!)- administracyjnej ( z dostępem do szybkiego Internetu) jest moim marzeniem. Nie musiałabym codziennie tachać kilku kilogramów makulatury ze szkoły do domu i z domu do szkoły, używać własnego sprzętu (laptop, dysk zewnętrzny, słowniki, itp.) Nie siedziałabym tak jak dziś w domu nad wypracowaniami uczniów sprawdzając w Internecie, czy nie mam do czynienia z plagiatami. Nie od dziś wiem, że 40 godz. tyg (nie mówię tu o 45-min. jednostkach lekcyjnych), to dla językowca zatrudnionego na pełny etat w LO to nigdy nie wystarczało - przeciętnie jest to 44-46 godz. tyg. Tyle czasu zajmuje rzetelne wykonanie wszystkich obowiązków. MEN doskonale o tym wie i dlatego do tej pory nie opublikowało wyników badania czasu pracy nauczycieli.
    Pisanie w stylu, cyt. 'W starszych klasach (gimnazjum,liceum) nikt nie panuje nad edukacją ,ani nauczyciele,ani rodzice. ' jest oczywisty dyletanctwem.

    Odpowiedz
  • Młody belfer(2014-11-17 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    DO usera EU fajny pomysł z twojej strony zgadzam się z tobą aby nauczyciel pracował po 8 godzin a wszystko inne to nadgodziny płacone dodatkowo albo oddawane wolne. Pracodawca szkoły ma mi zagwarantować godziwe warunki pracy i płacy. Urlopy jak wszyscy w tym kraju brać kiedy chcę a nie kiedy muszę. Ja jeszcze pracuję w szkole ale to co się wyprawia i kto dostaje godziny dydaktyczne to czysta polityka, dyrektorzy szkoły z nadania politycznego a pracująca osoba mająca po 6 ukończonych studiów podyplomowych i prowadząca na raz 4 przedmioty to mistrz nauki w szkole. Polska edukacja to temat rzeka a pisać można by i można. Dodam jedno dzisiaj nie rządzi w szkole nauczyciel tylko dyrektor z uczniami tak to się cuda dzieją w szkołach oj dzieją jak uczniowie za zgodą dyrektora palą oficjalnie papierosy za szkołą, na przerwach w szkole z głośników leci hip - hop z co drugim słowem na K...A to liberalizm jest a ja w takiej szkole ponadgimnazjalnej pracuję jeszcze i dużo widzę tylko jak staży nauczyciele odwracam głowę aby nie widzieć dyrektor bawi się w politykę a papier przyjmie wszystkie procedury i jest ok na 100%. Kuratorium na kontrole przyjeżdża z wyprzedzeniem to się prawie w szkole maluje trawę na zielono to jakie mają znaleźć nieprawidłowości tak zwana ewaluacja się nazywa.
    Jesteśmy po wyborach to jak dyrektor startuje na radnego to trzeba o elektorat zadbać i z słownie sześciu jedynek zrobić sześć dój albo inaczej dopuszczających na koniec klasy maturalnej daje się prezenty oj się cuda dzieją i to takie o jakich świat nie widział.

    Odpowiedz
  • xxx(2014-11-19 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    nie trzeba wybierać.99 % należy wywalić na zbity pysk

    Odpowiedz
  • xyz(2014-11-20 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jakieś dziwne te ówczesne "Elity" i jak trudno być autorytetem.

    Odpowiedz