statystyki

Jak wybrać nauczycieli do zwolnienia?

autor: Ewa Przedwojska13.11.2014, 18:30; Aktualizacja: 13.11.2014, 18:51
Linia orzecznicza

Linia orzeczniczaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

TEZA: Przy ocenie, czy zmiany organizacyjne w rozumieniu art. 20 ust. 1 Karty nauczyciela uniemożliwiają dalsze zatrudnienie nauczyciela w pełnym wymiarze czasu zajęć, należy uwzględnić wszystkie posiadane przez niego kwalifikacje nauczycielskie, a nie tylko kwalifikacje odnoszące się do przedmiotów, których nauczał, lub do konkretnych obowiązków, które wykonywał przed podjęciem decyzji o przeniesieniu go w stan nieczynny bądź o wypowiedzeniu stosunku pracy.

Sygn. akt III PK 71/13


Pozostało 91% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • filologini(2014-11-22 16:58) Zgłoś naruszenie 00

    5: xxx z IP: 31.182.83.* - Może podesłać jakiś kontakt do psychiatry leczącego agresję?

    Odpowiedz
  • xxx(2014-11-13 22:11) Zgłoś naruszenie 00

    nie będę wykupywał dostępu ale po obrazku widać, że SN przeczy samemu sobie

    Odpowiedz
  • EU(2014-11-16 18:07) Zgłoś naruszenie 00

    Zaproponować 40 godzin pracy w tygodniu ,bez wakacji ferii i tym podobnym przywilejom.
    Praca od godz,8,00 do 16,00 ,ale w szkole, bez możliwości opuszczania stanowiska pracy.
    Trzeba umożliwić nauczycielom wykonywanie sprawdzania prac uczni w odrębnym pomieszczeniu.
    Przygotowywanie się do zajęć w domu to fikcja. Nauczyciele powinni być przygotowani do nauczania
    dzieci przed przyjęciem do pracy. Jeżeli ktoś się nie zgadza niech zajmie się pracą w Hipermarkecie za 1680 zł. brutto.Po kilku latach pracy,nauczyciel wpada w rutynę i tylko powiela to samo co rok ,bez konieczności pracy własnej. Poziom nauczania dzieci w szkołach jest denny, dzieci uczą rodzice ,szczególnie w klasach
    młodszych poświęcając im czasami całe popołudnie po szkole.CI ,którzy się nie zgodzą sami odejdą,
    a dać podwyżki tym prawdziwym nauczycielom.W starszych klasach (gimnazjum,liceum) nikt nie
    panuje nad edukacją ,ani nauczyciele,ani rodzice.
    Pierwszaki maja tornistry z książkami ważące po 8 kg , to skandal. Uczniowie powinni się uczyć w szkole ,a nie w domu. Czy górnik bierze kilof do domu, a urzędnik biurko? Nie będzie odpowiedzi na zaczepki i komentarze!!!

    Odpowiedz
  • filologini(2014-11-16 21:05) Zgłoś naruszenie 00

    2: EU z IP: 89.79.196.* - cyt. '..wykonywanie sprawdzania prac uczni ...' Powiadasz, 'uczni' ? Hmmm, gdzieś już ten specyficzny błąd językowy widziałam... Zmieniamy szatki, przebieramy się? ;) Cóż mogą być warte pomysły kogoś, kto nie potrafi posługiwać się poprawną polszczyzną a rości sobie prawo do naprawy systemu edukacji w Polsce?
    Szczerze mówiąc, praca od 8-16 i odrębnym pomieszczeniem do przygotowywania, sprawdzania prac i wykonywania pracy badawczo (tak!)- administracyjnej ( z dostępem do szybkiego Internetu) jest moim marzeniem. Nie musiałabym codziennie tachać kilku kilogramów makulatury ze szkoły do domu i z domu do szkoły, używać własnego sprzętu (laptop, dysk zewnętrzny, słowniki, itp.) Nie siedziałabym tak jak dziś w domu nad wypracowaniami uczniów sprawdzając w Internecie, czy nie mam do czynienia z plagiatami. Nie od dziś wiem, że 40 godz. tyg (nie mówię tu o 45-min. jednostkach lekcyjnych), to dla językowca zatrudnionego na pełny etat w LO to nigdy nie wystarczało - przeciętnie jest to 44-46 godz. tyg. Tyle czasu zajmuje rzetelne wykonanie wszystkich obowiązków. MEN doskonale o tym wie i dlatego do tej pory nie opublikowało wyników badania czasu pracy nauczycieli.
    Pisanie w stylu, cyt. 'W starszych klasach (gimnazjum,liceum) nikt nie panuje nad edukacją ,ani nauczyciele,ani rodzice. ' jest oczywisty dyletanctwem.

    Odpowiedz
  • Młody belfer(2014-11-17 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    DO usera EU fajny pomysł z twojej strony zgadzam się z tobą aby nauczyciel pracował po 8 godzin a wszystko inne to nadgodziny płacone dodatkowo albo oddawane wolne. Pracodawca szkoły ma mi zagwarantować godziwe warunki pracy i płacy. Urlopy jak wszyscy w tym kraju brać kiedy chcę a nie kiedy muszę. Ja jeszcze pracuję w szkole ale to co się wyprawia i kto dostaje godziny dydaktyczne to czysta polityka, dyrektorzy szkoły z nadania politycznego a pracująca osoba mająca po 6 ukończonych studiów podyplomowych i prowadząca na raz 4 przedmioty to mistrz nauki w szkole. Polska edukacja to temat rzeka a pisać można by i można. Dodam jedno dzisiaj nie rządzi w szkole nauczyciel tylko dyrektor z uczniami tak to się cuda dzieją w szkołach oj dzieją jak uczniowie za zgodą dyrektora palą oficjalnie papierosy za szkołą, na przerwach w szkole z głośników leci hip - hop z co drugim słowem na K...A to liberalizm jest a ja w takiej szkole ponadgimnazjalnej pracuję jeszcze i dużo widzę tylko jak staży nauczyciele odwracam głowę aby nie widzieć dyrektor bawi się w politykę a papier przyjmie wszystkie procedury i jest ok na 100%. Kuratorium na kontrole przyjeżdża z wyprzedzeniem to się prawie w szkole maluje trawę na zielono to jakie mają znaleźć nieprawidłowości tak zwana ewaluacja się nazywa.
    Jesteśmy po wyborach to jak dyrektor startuje na radnego to trzeba o elektorat zadbać i z słownie sześciu jedynek zrobić sześć dój albo inaczej dopuszczających na koniec klasy maturalnej daje się prezenty oj się cuda dzieją i to takie o jakich świat nie widział.

    Odpowiedz
  • xxx(2014-11-19 21:42) Zgłoś naruszenie 00

    nie trzeba wybierać.99 % należy wywalić na zbity pysk

    Odpowiedz
  • xyz(2014-11-20 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    Jakieś dziwne te ówczesne "Elity" i jak trudno być autorytetem.

    Odpowiedz