W tym programie skierowanym do zdolnych uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku 15-18 lat liczą się pasje i ambicje w dążeniu do celu, jakim jest nauka na najlepszych zagranicznych uczelniach. Wyrównuje on szanse edukacyjne młodzieży z mniejszych miejscowości i mniej zamożnych rodzin.

Do kolejnej edycji aplikacje online nadesłało 300 licealistów z całej Polski. Jak podsumował Michał Mazur, prezes i założyciel Fundacji to dowód na to jak jest wielu ambitnych młodych ludzi w kraju, którzy stawiają przed sobą wielkie wyzwania.

Pierwszy etap polega na ocenie nadesłanych aplikacji. Uwzględnia się przy tym nie tylko oceny na koniec roku szkolnego, ale też osiągnięcia w olimpiadach i konkursach na szczeblu krajowym lub międzynarodowym, działalność pozaszkolną, w szczególności charytatywną, sportową, naukową, kulturalną lub artystyczną oraz potencjał rozwojowy. Brana jest poza tym pod uwagę liczba mieszkańców miejscowości, z której pochodzi aplikujący o stypendium uczeń oraz średni miesięczny dochód netto na członka rodziny. Do drugiego etapu, polegającego na rozmowie finalisty z co najmniej dwoma przedstawicielami Komisji zostają zakwalifikowane osoby z największą liczbą punktów.

Reklama

Ostatecznie Rada Our Future Foundation wyłoniła 40 finalistów, a także 22 zwycięzców, którzy zostaną objęci całoroczną opieką edukacyjną, otrzymując wsparcie z zakresu doradztwa karierowego, pomoc w przygotowaniu do długiego procesu rekrutacyjnego, a tym samym wyboru wymarzonej ścieżki kariery. Wezmą też udział w tygodniowym Rejsie Mentoringowym na mazurskich jeziorach, który odbędzie się w czasie wakacji, a który będzie kolejnym etapem kwalifikacji. Wspólna wyprawa będzie nie tylko okazją do wypoczynku, bliższego poznania się i nawiązania nowych znajomości, ale też szansą na poznanie mentorów, którzy studiują lub są absolwentami prestiżowych zachodnich uczelni i podczas wyprawy poprowadzą warsztaty karierowe i edukacyjne. Mają one przygotować zwycięzców do wyzwań, z jakimi będą się mierzyć podczas kształcenia na uniwersytetach w Oxfordzie czy Harvardzie. Młodzi ludzie będą więc mogli skorzystać z własnego doświadczenia starszych kolegów, którzy napotkali niejedną przeszkodę na drodze na zagraniczne studia.

Our Future Foundation, organizacja non-profit, prowadzona przez studentów i młodych absolwentów najlepszych polskich, a także zagranicznych uczelni ma 4-letnie doświadczenie we wspieraniu uzdolnionej młodzieży. Do tej pory udało jej się pomóc już ponad 90 licealistom. Dzięki doradztwu mentorów oraz ciężkiej pracy 80 proc. z nich dostało się na topowe zagraniczne uczelnie takie jak Oxford, Stanford, NYU, UCL, Harvard czy Berkley.

Oprócz stypendiów na zagraniczne studia fundacja, przy współpracy z Partnerami oferuje również najzdolniejszym uczniom granty na własne projekty naukowe i społeczne. Dzięki nim stypendyści mogą dalej rozwijać się w dziedzinach, które ich fascynują. Organizuje poza tym wydarzenia, integrujące środowisko zmotywowanych do działania młodych Polaków.

Na Gali oprócz laureatów programu będą gościć m.in. Paweł Majewski (PGNiG), Jan Emeryk Rościszewski (PKO BP), Piotr Mazurek (KPRM), Krzysztof Borusowski (BEST) oraz Michał Sapota (HRE Investments). Całe wydarzenie transmitowane będzie online na profilu Fundacji na Facebooku oraz na antenach Polsat News oraz TVP Info. Wśród sponsorów gali są PGNiG – Sponsor Strategiczny, HRE Investments – Sponsor Główny, Goldman Sachs, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Polski Cukier – Sponsorzy. Partnerami gali są natomiast: ARP i Grupa LOTOS. Patronat Medialny nad Galą objęli: Dziennik Gazeta Prawna, Onet, Business Insider, INN Poland, ISBnews, My Company Polska, Do Rzeczy, Tygodnik Przegląd, Polska Agencja Prasowa, Niezależna.pl, Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie.

Spotkanie odbędzie się w miejscu szczególnym - warszawskich Łazienkach Królewskich. Oddają one ducha programu dającego przepustkę do lepszego startu w życiu zawodowy, a są bowiem symbolicznym dziełem Stanisława Augusta Poniatowskiego, polityka, reformatora, mecenasa sztuki, który przez całe swoje panowanie dążył do przekształcenia Rzeczypospolitej w nowoczesne państwo.

pao