Studenci Balcerowicza chcą podnieść wiek emerytalny

autor: Tomasz Żółciak24.04.2012, 07:26; Aktualizacja: 24.04.2012, 07:58

Podniesienie wieku emerytalnego w Polsce jest konieczne – tak twierdzi większość z 250 studentów i doktorantów, którzy w ramach starania się o udział w Wiosennej Szkole Leszka Balcerowicza nadesłali prace kwalifikacyjne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

  • babcia(2012-04-25 07:22) Zgłoś naruszenie 00

    do 22. jeśli obecni 20-30 latkowie się zbuntują... to wezmą (dosłownie) na utrzymanie swoich rodziców i dziadków, z których pieniedzy (emerytur i rent) dzisiaj korzystają.
    Obyś nie musiał (a) przechodzić na emeryturę w takim okresie (kryzysie) jak dziś, gdzie w złodziejskim OFE jest najniższa stopa zwrotu i zamiast oczekiwanych zysków masz straty.

    Odpowiedz
  • jeremi(2012-04-24 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Czy studenci Balcerowicza mogli by mieć inne zdanie niż ich "guru"życzę tylko im wszystkim by pracowali do śmierci i nie zaznali dnia wolności.

    Odpowiedz
  • kontra(2012-04-24 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    No proszę jak im namieszal w głowach. Zatrudnic Balcerowicza na rok przy łopacie zobaczymy czy zmieni zdanie.

    Odpowiedz
  • Stop państwowy wyzysk(2012-04-24 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    do 16 No właśnie uzyskało stopę zwrotu! Niewielką, bo: 1. jest kryzys, 2. nie mogą inwestować w akcje. ZUS zaś nigdy nie uzyska żadnej stopy zwrotu, gdyż jedyne co generuje, to wielomiliardowe deficyty.
    Ciekawe czy będziesz dalej broniła Zakładu Utylizacji Składek i tych politycznych kuglarzy (Pawlak już powiedział,że na ZUS nie liczy), gdy dzisiejsi 20-30 latkowie zbuntują się, przestaną płacić te mordercze obciążenia i powtórzy się model grecki. Dowiesz się wtedy, że głodowa emerytura zostaje obniżona np. o połowę. Będziesz na pewno bardzo "zadowolona".

    Odpowiedz
  • FURTA EMERYTALNA!!!!!!!!!(2012-04-24 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    A GĄBCZASTOŚĆ MÓZGOWIA jest wynikiem nie udolności tego systemu...od 1999r.powinno być 60 lat K/M+40 lat stażu składkowego=emerytura cząstkowa...a teraz P.Balcerowicz niech nie prostuje załamanej sprawy własnego produktu finansowego...WSTYD dla POLSKI!!!

    Odpowiedz
  • Byli tacy likwidatorzy,oczywiście wówczas .....(2012-04-24 17:35) Zgłoś naruszenie 00

    młodzi i NSZZ Solidarni.Dla dobra zakładów zabierali stażowe i.t.p.a to tylko dla tego że nie mogli ztego korzystać.Po latach okazało się że zakładów tych już niema,a oni w innych mieliby tzw.wysługę.POPROSTU--POLSKIE PSY OGRODNIKA jeszcze są obecni w otoczeniu reformatorów którzy kompletnie spieprzyli system emerytalny i jeszcze śmią pokazywać swe zdolności młodym=stąd Polska ma tyle długu...

    Odpowiedz
  • free(2012-04-24 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    to jest zamach na matki.ja jestem na macierzynskim nie spie po nocach wszystko jest drogie na dziecko szczepionki platne z wlasnych pieniedzy,bo panstwo nie sponsoruje (w niemczech nie ma tego problemu), Vat wysoki na dzieci(w wielkiej Brytani niski) przedszkoli brak.moj maz jest w trakcie rozmow z zagranicznym pracodawca i modle sie ,aby udalo nam sie stad wyjechac nie chce byc niewolnica rodzaca dzieci i ptracujaca tyle co ci ktorzy nie wychowuja i nie loza na dzieci, a panstwo ignoruje problemy rodzicow.

    Odpowiedz
  • eeeeh naiwniacy(2012-04-24 16:59) Zgłoś naruszenie 00

    szaro buro na sto dwa,
    smieszy mnie jakies lizuzsowanie sie panu balcerowiczowi, ktory jak sie okazuje dzieki promomowaniu przez media jest medrcem ekonomii i zna przepis na uzdrowienie gospodarki, to klamstwo. Dziwi mnie ze jeszcze go cytuja, on na ekonomii sie nie zna, jest jak doktor dyzma... jego wiedza jest porownywalna.

    Kazdy powininen sobie sam zarobic na emeryture koniec kropka. NIe obchodzi mnie ile nowak mailnowski czy kowalski odlozyl, jego sprawa, mam to gdzies czy pracowal ukladajac kostke brukowa, byl policjantem, gornikiem czy moze prezydentem, jego sprawa, ile odlozyl tyle miec bedzie.

    System ktory obecnie "funkcjonuje" to system bismarcka, byl dobry 100 lat temu, dzis jest to przezytek, z zalzoenia jest oszustwem i kradzieza. Dlaczego?

    Czemu ktos ma placic na moja emeryture, czemu jakis pajac z rzadu ma decydowac do ktorego roku zycia mam pracowac, dlaczego pytam.

    Ja chce pracowac do 5o pozniej juz nie, bo mam taki kaprys, tak sobie zycze, i nikomu nic do tego, ile sobie odloze to moje wara od mojej kasy!!

    Jesli ludziom pasuje takie okradanie w bialy dzien, robienie na zus w ktorym dyrektory kupuja sobie saune bo im sie relaks nalezy to ich sprawa, sa naiwni ich problem.

    Umowy smieciowe? jaka nagonka miedialna, to jest prawdziwa umowa, umowa o prace to jest umowa smieciowa, bo w niej jest zus, czyli smietnik.

    Dziekuje za uwage.

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2012-04-24 14:53) Zgłoś naruszenie 00

    do 15
    W OFE prawdziwe pieniądze? Chyba żartujesz? OFE, np. Generali od 29.12.2006 do 30.12.2011 uzyskało za cały ten okres stopę zwrotu 11, 15%, czyli za 60 mieisęcy mniej niż na normalnej lokacie bankowej.

    Odpowiedz
  • zniesmaczona(2012-04-24 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    do 15
    w ofe prawdziwe pieniądze? Żartujesz? OFE, np. Generali od 29.12.2006 do 30.12.2011 uzyskało za cały ten okres stopę zwrotu 11, 15%. Widzisz porawdziwe pieniądze. Wczesniejszy okres rownież szaleństwo zyskow inwestycyjnych niebywałe.

    Odpowiedz
  • Stop państwowy wyzysk(2012-04-24 14:32) Zgłoś naruszenie 00

    do 14 żal mi cię, kompletnie nie kumasz tego co się dzieje w finansach i szerzej ekonomii. Gdyby nie Balcerowicz to np. byś dziś miała śmieci w portfelu i za chleb płaciła w milionach jak w Zimbabwe, a masz wymienialny zdrowy pieniądz. ZUS jest pusty, bo pod naciskiem takich populistycznych siłaczy intelektualnych jak ty, wszystkie następne rządy (SLD, PiS, PO-PSL) rozmontowywały reformę z 1998r. nie wpłacając pieniędzy z prywatyzacji do Funduszu Rezerwy Demograficznej, więcej, wypłacając z niej żeby więcej zmarnotrawić, dając przywileje służbom mundurowym, górnikom, sędziom i prokuratorom, nauczycielom itp. i nie włączając do systemu powszechnego rolników. To są prawdziwi złodzieje!
    O tym że w OFE są prawdziwe pieniądze, a ZUS to oszustwo, najlepiej świadczy fakt, że jeśli ktoś np. ginie w wypadku przed emeryturą, to rodzina dostaje pieniądze z OFE, a takie kanalie jak Vincent Rostowski i PSL cieszą się, że wydymali takich durniów jak ty - ZUS pokazuje figę oraz ma mniejsze zobowiązania.

    Do 13 proponuję czytać ze zrozumieniem, jeśli piszę o 80% podatku od wynagrodzeń to jest tam tzw. składka (czyli podatek) emerytalna, która będzie musiała wzrosnąć przynajmniej do 50% wynagrodzenia. Mylisz się -dzień wolności podatkowej jest przed 30 czerwca, czyli ogólne obciążenie obywateli dochodzi obecnie do 50% - zgoda, będzie gorzej.

    Odpowiedz
  • babcia(2012-04-24 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    Do 11. A może powiesz dlaczego ten ZUS jest pusty? To zasługa tych oszustów Balcerowiczów, Buzków i innych twórców reform po 98 roku. Złodziejskie OFE (czytaj Balcerowicza) dalej okrada przyszłych emerytów... eeeeeee szkoda gadać!!!

    Odpowiedz
  • franek(2012-04-24 13:31) Zgłoś naruszenie 00

    do 11 jeżeli tak umiesz liczyć to powinieneś wiedzieć że nie ma składki emerytalnej tylko podatek emerytalny 19.2% a ogólny podatek Obywatela polskiego wynosi już 80%. A będzie tylko gorzej.

    Odpowiedz
  • er(2012-04-24 13:11) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawe co powiedza w wieku 65 lat!? Jeśli dożyją lub będą w stanie mówić... Im wydaje się że każdy z nich zostanie wiecznym prezesem banku lub innej firmy, a taki to może pracować do śmierci w naszych warunkach...

    Odpowiedz
  • babcia 3+1 do emerytury(2012-04-24 10:56) Zgłoś naruszenie 00

    ...głęboko wierzący w... Balcerowicza

    nic nie stoi na przeszkodzie by podnieśli wiek sobie...oni byli wychowani w luksusie i będą zyli baaardzo długo... może wiecznie? więc niech pracują

    Odpowiedz
  • pytanie(2012-04-24 10:26) Zgłoś naruszenie 00

    A czy ktoś z tej zgrai neoliberałów potrafi samodzielnie myśleć, czy też są to tylko ludzie głęboko wierzący?

    Odpowiedz
  • Student bezprawia(2012-04-24 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Z ekonomicznego punktu widzenia oczywiście mają rację.Trzeba dodać,że z ekonomicznego puntu widzenia wiele opłacalniejsze od wydłużenia wieku
    emerytalnego byłoby wprowadzenie obowiazkowej eutanazji dla osób osiagajacych wiek emerytalny.Dużo ekonomiczniejsze byłoby nie wypłacanie
    wypłat pracownikom.Szkoda,że studenci prawa nie napisali rozpraw o zgodności tej ustawy i o emeryturach mundurowych z konstytucyjną zasadą równości obywateli RP.

    Odpowiedz
  • babcia(2012-04-24 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    wczorajsze słowa profesorka to: nie ma patrzeć na protesty... 67 lat to zbyt mało...

    Odpowiedz
  • franek(2012-04-24 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Zwolennicy Hitlera, też uważali że należy palić Żydów.
    Zwolennicy Tuska uważają, że należy pracować co najmniej do śmierci.

    Odpowiedz
  • Chicago Boys - cześć 2(2012-04-24 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Chicago Boys - cześć 2

    Odpowiedz