O tym, czy maluch znajdzie miejsce w placówce, decyduje m.in. to, czy oboje rodzice pracują oraz gdzie płacą podatki. Łatwiej jest też zapisać podopiecznego opiekunowi samotnie go wychowującemu.

Czy są preferencje dla samotnych rodziców

Dziecko wychowuje tylko matka. Postanowiła zapisać je do przedszkola. Okazuje się, że jest bardzo dużo chętnych. Czy gminy biorą pod uwagę kryterium wychowania dziecka tylko przez jednego rodzica przy rozdysponowywaniu miejsc?

Czy niepracujący rodzic zapisze dziecko do placówki

Jeden z opiekunów dziecka nie pracuje. W gminnym przedszkolu jest bardzo dużo chętnych, więc zdecydowano, że w pierwszej kolejności są przyjmowane dzieci, których rodzice pracują. Czy można ominąć to kryterium i zapisać dziecko do przedszkola?

Czy pięciolatka nie obejmują kryteria przyjęcia

Rodzic chciałby, aby jego dziecko trafiło do przedszkola w miejscu zameldowania. Okazuje się jednak, że jest bardzo dużo chętnych i dyrektor wprowadził dodatkowe kryteria. Czy dla pięciolatka musi się znaleźć miejsce w samorządowym przedszkolu?

Czy za długotrwałą nieobecność można stracić miejsce

Do czteroletniego wnuczka na dwa miesiące przyjechała babcia z USA. W tym czasie dziecko nie uczęszczało do przedszkola. Dyrektor placówki powiadomił rodziców, że z powodu długotrwałej nieobecności malucha miejsce zostało przyznane innej osobie. Czy gmina mogła tak zdecydować?

Czy podatki mają znaczenie przy przyjmowaniu dzieci

Dyrektor przedszkola wprowadził kryterium podatkowe. Wskazał, że rodzice będą mogli zapisać dziecko do gminnego przedszkola, jeśli płacą podatki na terenie gminy, w której są zameldowani. Czy rodzicie muszą udokumentować miejsce ich opłacania?

Czy wystarczy spełnienie kryteriów gminy

Rodzice czteroletniej dziewczynki spełnili wszystkie warunki rekrutacji. Okazało się jednak, że zbyt dużo opiekunów sześciolatków zdecydowało się posłać dzieci do przedszkola. W efekcie dla młodszych zabrakło miejsc. Czy gmina musi znaleźć dla takiego malucha miejsce w innej placówce?

Czy rodzeństwo gwarantuje miejsce w placówce oświatowej

Do przedszkola uczęszcza już jedno dziecko. Opiekunowie chcieliby, aby pozostałe rodzeństwo również tam chodziło. Czy fakt, że jedno dziecko uczy się już w przedszkolu, zwiększa szanse przy rekrutacji?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jakie kryteria są brane pod uwagę przy przyjęciu dziecka do przedszkola
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania